Dwudziestu dwóch kapłanów wyświęconych w 1993 roku świętowało 21 maja 2018 r. w katedrze poznańskiej Srebrny Jubileusz Kapłaństwa.

Abp Stanisław Gądecki dziękował kapłanom za pełnioną posługę w Archidiecezji Poznańskiej, Archidiecezji Gnieźnieńskiej, Diecezji Kaliskiej i w Polskiej Misji Katolickiej w Niemczech. Kapłani modlili się też przy grobie śp. Arcybiskupa Jerzego Stroby, z rąk którego większość z nich otrzymała święcenia. Po Mszy św. jubilaci spotkali się z Przewodniczącym Konferencji Episkopatu Polski w rezydencji arcybiskupów poznańskich.

Za tydzień w niedzielę Msze św.o 8.00 ; 10.00 z procesją wokół kościoła.O godz.13.00 odprawię uroczystą Mszę św. dziękczynną z okazji 25-lecia święceń kapłańskich. Będzie bardzo miło gościć wszystkich parafian na wspólnym wielbieniu Pana Boga i dziękczynieniu zarazem za przeżyte lata kapłańskiej posługi,w tym 8 lat pośród Was. Na zakończenie Mszy św.Jubileuszowej udzielę błogosławieństwa, połączonego z odpustem zupełnym. Każdy otrzyma pamiątkowy obrazek z pokorną prośbą o dalszą modlitwę. Przedłużeniem radosnego trwania w kościele będzie skromny poczęstunek dla wszystkich biorących udział w uroczystości, który ma być przygotowany w „ ogrodach mchowskiej plebanii ” .Niech wszyscy czują się zaproszeni na – mam nadzieję – rodzinne , współne, radosne spotkanie! !!!! Bardzo serdecznie zapraszam.

Relacja fotograficzna na stronie archidiecezji poznańskiej