OGŁOSZENIA PARAFIALNE - 28.06.2015 R. PDF Drukuj Email

og

28 czerwca 2015 roku  - XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś ofiary przed kościołem na Radio Maryja i TV Trwam.
Bóg zapłać tym, którzy świadomie włączają się w promowanie mediów katolickich i Polskich, a także za udział,
w taki konkretny sposób w dziele Nowej Ewangelizacji.

2. Jutro przypada Uroczystość Apostołów Piotra i Pawła. Msza św. tylko o 10.00.
Ofiary z tacy będą wysłane na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

3.Trwa odpust w Borku Wlkp. na Zdzieżu -  ku czci MB Pocieszenia. Zachęcam do wzięcia udziału w tych uroczystościach (plan w gablocie).
W czwartek o godz. 9.30 wyruszy parafialna pielgrzymka rowerowa. Sumę Odpustową  o godz. 12.00 odprawi J.E.Ks.Abp. Stanisław Gądecki.

4.Rozpoczęły się wakacje dla dzieci i młodzieży - życzę pobożnego i bezpiecznego ich przeżycia,   na te sprawy wyczulam w szczególności rodziców.

5.W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek, sobota miesiąca. Spowiedź św. pół godz.  przed Mszami św.
W czwartek - po Mszy św.  Godzina Święta. Objazd chorych w piątek od 9.00.

6. W przyszłą niedzielę  Msza św. o 11.30 zostanie odprawiona w intencji o dobre żniwa. Zapraszam wszystkich rolników.

7. Trwają zapisy na pielgrzymkę do Częstochowy (wyjazd w nocy z soboty na niedzielę o godz. 1.00- 11/12 lipca. koszt 45 zł. )

8. Bóg zapłać za złożone ofiary w III niedzielę miesiąca  na składkę budowlaną - 1888 zł.
Za tydzień zostanie podana ofiarność z danin za I półrocze . W ubiegłym tygodniu zostały podjęte ważne decyzje odnoszące się do planowanych prac:
a) zaktualizowany kosztorys na tynki spowodował odebranie dotacji z UM i U. Gminy ( 25 tys.) - całość prac wykonamy we własnym zakresie;
b) w związku z tą sytuacją złożyłem wniosek o ponowne przyznanie środków z UG w Książu. Jutro ma zapaść decyzja, czy je otrzymamy. Ma to być kwota 30 tys. zł. przeznaczona na prace konserwatorsko - restauratorskie ołtarza głównego.
Całkowity koszt konserwator zabytków wyliczył na 102 tys. zł brutto. Ma być skończony w połowie listopada.
Zatem wszystkie ofiary (zwłaszcza te z kopert) będziemy kierować na ten cel, żeby zgromadzić pozostałe 70 tys. na wykonanie tego zadania ;
c) opóźni się nieco montaż drzwi do kościoła, ze względów losowych stolarza. Koperty na drugie półrocze - na remont ołtarza- będą doręczone w lipcu .

9. W liturgii - w piątek -święto św. Tomasza Ap.

10. W zakrystii można zaopatrzyć się w nowy nr Przewodnika Katolickiego: m.in. o ogłoszonej, nowej  Encyklice o ekologii „ LAUDATE  SI".

11. Zachęcam  raz jeszcze chłopców, zwłaszcza po komunii św. do zapisania się , żeby służyć P. Jezusowi jako ministrant.
Przychodzimy w tym tygodniu na dowolną Mszę św. do zakrystii. Nowi chłopcy, a jest ich na razie  7 w pierwszą niedzielę sierpnia oficjalnie zostaną włączeni do grona kandydatów.

12. Wiemy o haniebnej ustawie „ In vitro" przegłosowanej w czwartek przez obecny rząd koalicyjny, mimo sprzeciwu Biskupów i wbrew nauczaniu Kościoła. To także bolesny policzek wymierzony Papieżom ostatnich dekad ( w tym św. Janowi Pawłowi II ). Ja dziękuję 102 osobom z naszej parafii, które odważnie stanęły po właściwej stronie tej bezpardonowej walki , pomiędzy cywilizacją życia a cywilizacją śmierci. Modlimy się o usunięcie z życia publicznego takich „katolików", którzy w tak haniebny sposób sprzeciwiają się Bogu i Kościołowi.

13. Dziękuję za wszelką okazaną życzliwość pomoc, dary - owoce i za posprzątanie kościoła.
Życzę wszystkim błogosławionego tygodnia.

<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>