OGŁOSZENIA PARAFIALNE - 24.08.2014 R. PDF Drukuj Email

24 sierpnia
2014 roku - XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać doroczny odpust parafialny ku czci Matki Bożej Pocieszenia połączony z dożynkami. Suma odpustowa o 12.00. Odprawi ją Ks. Dr Roman Dworacki - Dyrektor Archidiecezjanego Archiwum z Poznania. Zbiórka delegacji 10 min przed kościołem. Bardzo proszę o obsługę w czasie procesji Panów do baldachimu, Panie i młodzież ze sztandarami, feretronami oraz dziewczynki sypiące kwiatki. Zapraszam jak najliczniej na tę Uroczystość wszystkich Parafian, wiernych Czcicieli Matki Bożej!

2. Liturgiczne spotkanie dla wszystkich ministrantów, lektorów i psałterzystek w piątek
po Mszy św., a  dla dziewczynek próba sypania kwiatków w piątek o godz.18.15.

3. W następną niedzielę o godz. 13.00 w Obornikach Wlkp. odbędą się dożynki diecezjalne.
Jak każdego roku z wiejskich parafii udają się delegacje. Proszę o wybranie i zgłoszenie do środy , choćby 2 osób z Charłubia, które  dołączą do dekanalnego busa.

4. W tygodniu Msze św. o 19.00 a biuro czynne tylko w środę od 18.00 przed Mszą św.

5. Msza św. na rozpoczęcie nowego Roku szkolnego 2014/2015 dla naszej szkoły w poniedziałek
o 9.00.
Dzieci przychodzą w strojach galowych.
Aby godnie i po chrześcijańsku zacząć zajęcia
z P. Jezusem udajmy się  do spowiedzi św. ( rodzice
i dzieci).
Tornistry dla dzieci z I klasy poświęcimy na Mszy dziecięcej , którą wznawiamy po wakacyjnej przerwie 7 września o 11.30.

6. Trwają zapisy na pielgrzymkę do Sanktuariów na wschodzie i do Wilna.

7. Na składkę remontową zebraliśmy 2317 zł. W ubiegłym tyg. zamontowano odnowiony witraż M. Bożej, odnowiony krzyż i od złocenia wróciły 2 kielichy i patena. W nadchodzącym tygodniu spodziewamy się zabrania witraża św. Marcina i założenia nowych rur ( tytanowo-cynkowych ) spustowych na budynku kościoła.

8. W tym tyg. rozpoczynają się 2 wielkie Odpusty ku czci MB Pocieszenia w Górce Duchownej
i w Wieleniu. Program w gablocie.

9. W liturgii przypada:
-  we wtorek - Uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej,
- w środę - wspomnienie -  św. Moniki,
- w czwartek - św. Augustyna,
- w piątek - Męczeństwo św. Jana Chrzciciela.

10. W zakrystii można zaopatrzyć się w nowy nr Przewodnika Katolickiego , m.in. wiele
o pielgrzymce Papieża do Korei.

11. Bóg zapłać za pomoc przy pracach wokół kościoła, za dary i sprzątanie kościoła.
Na ostatni tydzień  wakacji wszystkim życzę Bożego błogosławieństwa. Szczęść Boże!

<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>