OGŁOSZENIA PARAFIALNE - 19.04.2015 R. PDF Drukuj Email
ogl

19 kwietnia 2015 roku  - III  NIEDZIELA WIELKANOCNA

1. Dzisiejsza Niedziela Biblijna rozpoczyna VII ogólnopolski Tydzień Biblijny pod patronatem Dzieła Biblijnego im. Św. Jana Pawła II, któremu towarzyszy hasło: „ Nawracajcie się i wierzcie
w Ewangelię " (Mk 1,15).

To  zarazem III niedziela miesiąca -  składka budowlana. Bóg zapłać za ofiary.

2. W czwartek przypada Uroczystość Św. Wojciecha Bpa i M. i św. Jerzego. Odpust w parafii Rusko.
Imieniny obchodzi były Ks. Proboszcz - Jerzy Kaczmarek, za którego się modlimy, wypraszając wielość łask od Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana. Wszystkim Solenizantom składamy serdeczne życzenia, Bożego błogosławieństwa na każdy dzień.

3. W piątek gościły w parafii Panie konserwator z Poznania. Podjęły decyzję o położeniu tynków renowacyjnych wewnątrz kościoła, natomiast odłożyły malowanie do wiosny następnego roku. Chodzi o przyjrzenie się ścianom po nałożeniu kilku warstw,  czy i w jakim stopniu będzie wychodziła sól, żeby nie robić zbyt szybko i  nie tracić niepotrzebnych środków. W miejsce malowania podejmiemy się odnowienia  ołtarza głównego - pierwszy etap.

4. W kalendarzu liturgicznym : w sobotę  - Święto św. Marka Ewangelisty.

5. Ze skarbonek Caritas dzieci uzbierały 250 zł i 85 gr. Pani katechetka przesłała je na misje do Kamerunu. Bóg zapłać . Panie z Caritas zebrały do puszek 262 zł. ( na potrzeby Archidiecezjalnej
i parafialnej „Caritas").

6. W biurze parafialnym trwa przyjmowanie wymienianek i  intencji mszalnych na II półrocze, według dotychczasowych zasad. Biuro parafialne czynne w tym tygodniu po Mszach św.

7. W zakrystii można zaopatrzyć się w nowy nr Przewodnika Katolickiego ( w nim : „Jak czytać
i modlić się Słowem Bożym " i „ Co o chrzcie Polski wiemy na pewno "? ).

8. Dziękuję za wszelką pomoc, życzliwość, posprzątanie kościoła. Życzę błogosławionego tygodnia!

<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>