OGŁOSZENIA PARAFIALNE - 01.03.2015 R. PDF Drukuj Email
ban

1 marca 2015 roku  -   II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Dziś w Polsce obchodzona jest niedziela pomocy misjom  „Ad Gentes".  Zbiórka dobrowolnych ofiar przed kościołami w Polsce.

2. Od poniedziałku rozpoczynają się prace  związane z całkowitą przebudową instalacji elektrycznej w naszym kościele.
Niech Pan Bóg błogosławi tym i innym pracom, które sobie założyliśmy w bieżącym tygodniu.

3. We wtorek od 9.00 będziemy mieli do dyspozycji podnośnik. Chciałbym poprosić o przyjście na cmentarz Panów, którzy pomogliby w przycinaniu gałęzi. Dobrze by było, gdyby pojawili się przedstawiciele z tych rodzin, którzy mają groby blisko drzew.

4. Rodziców dzieci przystępujących w tym roku do I komunii św. proszę, żeby zgłosili się  do Pani Marii, najpóźniej do 15 marca, gdyż trzeba zamówić materiał.

5. W tygodniu przypada I czw., pt., i sob. miesiąca. Spowiedź dla młodzieży w czw. od 16.00,
po Mszy Godzina św., dla dzieci w pt. - wystawienie NS od 16.00. W sobotę o 16.00 spotkanie Matek Różańcowych. Ojców poproszę o przybycie  na Mszę św. 19.03 w Uroczystość św.  Józefa.

6. W poniedziałek 9 marca o godz. 19.00 w salce parafialnej Pan z Rady ekonomicznej będzie zbierał należności za dzierżawę gruntów za I półrocze 2015 r.
Zgodnie z dekretem Ks. Arcybiskupa, wszystkie parafie mają odprowadzić do Kurii część dochodów z tytułu dzierżawy za ziemię. W tym roku wyślemy należność za 2014 rok kwotę
w wysokości
10760,-

7. Trwa Wielki Post. Droga Krzyżowa w piątki po Mszy św. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym
w niedzielę o 14.00 - bezpośrednio po nich Msza św. ( z 11.30).
Proszę Parafian o liczny udział w nabożeństwach wielkopostnych.

8. Chętne dzieci i młodzież, które chciałyby w czasie Wielkiego Postu odkładać swe ofiary
do skarbonek „Caritas" i ofiarować  je na Misje  mogą odebrać je w zakrystii po Mszy św.

9. Próba chórku we wtorek o 18.00 (  + próba PSALMÓW! ).

10. W kalendarzu liturgicznym w środę przypada święto św. Kazimierza Królewicza.

11. Polecam nowy numer Przewodnika Katolickiego.

12. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła, za dary kulinarne i za wszelką okazaną pomoc i życzliwość. Szczęść Boże!

<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>