OGŁOSZENIA PARAFIALNE - 29.03.2015 R. PDF Drukuj Email

ogl

29 marca 2015  roku -  NIEDZIELA PALMOWA

1.Dziś Niedziela Palmowa, pamiątka uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy.
Rozpoczęcie Wielkiego Tygodnia. Ostatnie Gorzkie Żale o godz.14.00, na które serdecznie zapraszam!

2.Dziękujemy Panu Bogu Matce Najświętszej za czas rekolekcji, za Słowo i modlitwę Ks. Prof. Piotra Ostańskiego,  za udział dzieci, młodzieży i wszystkim  dorosłym Parafianom.

3.Ze względu na przejście z czasu zimowego na letni Msze św. w tygodniu od wtorku
o godz. 18.00!!!

4.Biuro parafialne w tym tygodniu w czwartek nieczynne ( wtorek, środa - bez zmian).

5.Spowiedź św. w tym tygodniu w pon., wt., środę - pół godz. przed Mszą św.

6.Młodzież chętna do strojenia Ciemnicy, Grobu Pańskiego zapraszam w środę od 14.30,
ciąg dalszy po Mszy św.

7.Do sprzątania kościoła w tym tygodniu poproszę- wyjątkowo w czwartek od 10.00.

8.Od czwartku rozpoczynamy Święte Triduum Paschalne.

* W Wielki Czwartek wspominamy pamiątkę ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa.
W Katedrze Poznańskiej o 10.00 Msza św. Krzyżma ( poświęcenie olejów św.). Msza św. Wieczerzy Pańskiej (połączona z obrzędem umycia nóg)o 19.00. Na zakończenie liturgii przeniesienie Pana Jezusa    do Ciemnicy i adoracja do godz. 22.00.

* W Wielki Piątek - ostatnia Droga Krzyżowa o godz. śmierci Pana Jezusa - o 15.00, którą poprowadzi młodzież z KSM! Rozpoczęcie Koronką i Nowenną do Miłosierdzia Bożego w kościele, po czym udamy się przez wioskę w kierunku pałacu - do figury św. Józefa.Stamtąd w drogę powrotną - do kościoła. Zachęcam do jej przeżywania ,   zwłaszcza tych, którzy w tym roku jeszcze nie uczestniczyli w Męce Pana Jezusa!
Tego dnia obowiązuje post ścisły - nie ma żadnej dyspensy!
Liturgia Wielkiego Piątku  o 19.00
, po niej czuwanie przy Grobie do 22.00.

W Wielką Sobotę czuwanie przy Grobie Pańskim przez cały dzień - do  godz. 20.50.
Prosimy o pełnienie straży  Panów Strażaków z naszej parafii.
Święcenie potraw na stół Wielkanocny wg nast. porządku:
- w kościele o 10.00 i 13.00 w  poszcz. wioskach ( w dotych. miejscach) co 15 min.
- Charłub - o 10.30,
- Sebastianowo o 10.45,
- Kołacin o 11.00,
-Niedźwiady o 11.15,
-  Ługi o 11.30.

Od rana z kruchty będzie można zabrać do domu wodę święconą. Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o 21.00. Przynosimy świece Na koniec procesja rezurekcyjna. (przygotowujemy sztandary, feretrony, baldachim). Wszystkich Parafian zachęcam do jak najliczniejszego udziału - od W. Czwartku począwszy ! Zobowiązani szczególnie są rodzice z dziećmi pierwszokomunijnymi i   kandydaci do bierzmowania.

9.W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Msze św.: 10.00 i 11.30.
Nie ma Mszy św. o 8.00. Na kwiaty do Grobu Pańskiego parafianie ofiarowali 732 zł. Bóg zapłać.

10.W Poniedziałek Wielkanocny błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych po każdej Mszy św.  Na pamiątkę dla każdego kierowcy medalik z wizerunkiem św. Krzysztofa.

11.  Zakończyliśmy zmagania związane z założeniem nowej instalacji elektrycznej i nagłośnienia w naszym kościele. W tym miejscu wielkie i serdeczne pozdrowienia oraz podziękowania kieruję do Pana Sławomira Przybylskiego - Szefa firmy „ELTO ‘' z Włościejewic. Początkowy kosztorys inwestorski za wykonanie powyższych usług opiewał na sumę grubo ponad 100 tys. zł. Pan Przybylski znany nam wszystkim z wielkiego oddania kościołowi, który wielokrotnie pomagał nam przy innych okazjach, wziął sprawę w swoje ręce i realizując niemal wszystkie zaplanowane prace w projekcie zmniejszył koszty do minimum. Całkowity koszt netto wyniósł: 47.960 + podatek Vat 23% ,co daje kwotę 58.990 zł 80 gr. w tym nagłośnienie + nowoczesne urządzenie do sterowania dzwonami firmy „SIEMENS" + przygotowana instalacja elektryczna pod przyszłe ogrzewanie kościoła. Niech Pan Bóg wynagrodzi za  tak wielką pomoc i życzliwość na rzecz naszej parafii.

12.Dziś w Przewodniku Katolickim - „Lęk przed sakramentem pojednania", „Wszystko nie tak - czyli o pokusie narzekania " i inne. Zachęcam do lektury.

13.Dziękuję za posprzątanie kościoła, za ofiarowane dary kulinarne z okazji Świąt!
Życzę  wszystkim pobożnego przeżywania Wielkiego Tygodnia. Szczęść Boże!

<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>