OGŁOSZENIA PARAFIALNE - 24.05.2015 R. PDF Drukuj Email
ban

24 maja 2012 - ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

1.Dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy czas tegorocznej spowiedzi i komunii wielkanocnej. Jutro - w poniedziałek  II dzień Zielonych Świątek - Święto NMP Matki Kościoła.  Msza św. o godz. 10.00 .

2. Pragnę podziękować dzieciom I komunijnym i ich rodzicom za udział w Tygodniu Białym   i w dziękczynnej  pielgrzymce do Lichenia. Tegorocznym darem dzieci dla parafii jest ufundowany razem z JUBILATEM -
Ks. Grzegorzem Piotrowskim srebrny „TRON " pod monstrancję (2550 zł). Dziękuję wszystkim za udział przed tygodniem  w Marszu dla Życia w Poznaniu, a także kilkunastoosobowej delegacji, która uczestniczyła 22 maja
w uroczystej Mszy św. z ok. 25- lecia święceń Ks. Prob. Grzegorza Piotrowskiego.

3. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Odpust  w Zimnowodzie o 12.00.
W całej Polsce będziemy obchodzić po raz piąty Święto Dziękczynienia .W naszej parafii będziemy gościć S. Annę Świtalską - Szarytkę, która będzie rozprowadzała Cudowny Medalik.

4. Trwa miesiąc maj. Zachęcam do udziału w nabożeństwach majowych, codziennie po Mszy św., a w soboty
i niedziele 15 min. przed EUCHARYSTIĄ. Na wioskach tradycyjnie w wyznaczonych miejscach.

5. Proszę o modlitwę za Ojczyznę i udział  wszystkich w niedzielnych wyborach na urząd Prezydenta.
Warto otworzyć się na prawdę, uczciwość i  odciąć się od minionej przeszłości. Dajmy szansę Osobie o wysokiej kulturze osobistej, Komuś kto  nie jest  arogancki i zarozumiały , ale w sposób służebny chce podejść
do sprawowania , tak zaszczytnego urzędu. Niech godnie reprezentuje Polskę na arenie międzynarodowej.

6. Na bocznym ołtarzu jest wystawiona lista, na którą możemy się wpisać ,by zaświadczyć, że stajemy  po stronie każdego ludzkiego życia - od poczęcia, aż do naturalnej śmierci ( jak naucza Kościół katolicki) .

7. W zeszłą niedzielę na składkę remontowo- budowlaną zebraliśmy 1766 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom!

8. Z Powiatu Śremskiego parafia otrzymała pomoc finansową w wysokości 20.000 tys. zł , na położenie nowej instalacji w kościele . Dziękuję Panom Radnym za wspieranie naszych inicjatyw.

9. Trwają zapisy na spotkanie młodzieży nad Lednicą. Wyjazd w  sobotę 6 czerwca.
Są jeszcze wolne miejsca ( 10 zł.).

10. W tym roku procesja Bożego Ciała  4 czerwca uda się w kierunku Niedźwiad ( do figury św. Józefa ).
Oktawa 11  czerwca w Sebastianowie . Proszę o  wzajemną sąsiedzką pomoc przy budowie  czterech  ołtarzy
w tradycyjnych miejscach.

11. W liturgii wspominamy:
- w poniedziałek - Święto NMP Matki Kościoła
- we wtorek - św. Filipa Nereusza Pr.
- w czwartek - Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana
- w piątek - św. Urszuli Ledóchowskiej Dz. Patronki Archidiecezji.

12. W zakrystii można zaopatrzyć się w nowy nr Przewodnika Katolickiego. Polecam artykuł o „ Rodzinach zastępczych ".

13. Dziękuję za wszelką okazaną życzliwość i pomoc, posprzątanie kościoła.
Życzę wszystkim błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!

<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>