OGŁOSZENIA PARAFIALNE - 26.10.2014 R. PDF Drukuj Email

26 PAŹDZIERNIKA 2014 roku - XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś wspominamy Rocznicę Poświęcenia naszego kościoła.

2. W  Uroczystość Wszystkich Świętych  Msza św. o 10.00 w kościele, o 13.00 na cmentarzu.
Nie będzie Mszy wieczornej . Zanieśmy naszym zmarłym w darze wdzięczności oprócz kwiatów, zniczy wielki dar Mszy św., odpusty,  Komunie św.
Poproszę o przygotowanie ołtarza, wzorem poprzednich lat parafian z Kołacina.

3. Odpust zupełny za zmarłych  można uzyskać od 1 do 8 listopada.
Warunki wywieszone są w gablocie.

4. W niedzielę 2 listopada wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych - Dzień Zaduszny.
Msze św. o 8.00; 10.00 i 11.30. Wieczorem o godz.18.00 zapraszam na cmentarz i jak zwykle odmówimy modlitwę różańcową w intencji naszych zmarłych.

5. W tym tygodniu będzie zamontowany na cmentarzu " ZNICZOMAT ".
Nowoczesny automat  będzie wydawał wkłady do zniczy a później dodatkowo - znicze z wkładami. Będzie usytuowany zaraz przy głównym wejściu, za tablicą informacyjną.
Ma służyć parafianom i gościom całą dobę a zwłaszcza w niedziele, żeby tego dnia nie chodzić do sklepów, tym bardziej , że ceny będą korzystniejsze !

6. Na bocznych ołtarzach są jeszcze kartki na wymienianki jednorazowe. Składać je można w biurze parafialnym i po każdej Mszy św. Za tych zmarłych modlić się będziemy na różańcu kolejno wioskami począwszy  od poniedziałku 3 listopada.

7. Wraz z czasem zimowym Msze św. w tygodniu o 17.00.
Różaniec do piątku o 16.00 dla dzieci ( z wyjątkiem poniedziałku ), dla pozostałych po Mszy wieczornej o 17.00.

8. W poniedziałek Msza św.  wyjątkowo o 16.00 a we wtorek tylko jedna - pogrzebowa o 14. 30 , potem różaniec i bezpośrednio po nim będzie czynne biuro.

9. W środę na Msze św., różaniec i comiesięczne spotkanie proszę rodziców dzieci pierwszokomunijnych.

10. W kalendarzu liturgicznym przypada:
- we wtorek -  święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

11. W zakrystii  nowy nr Przewodnika Katolickiego , Apostolstwo chorych, kalendarze duże ścienne - 3zł.

12. Zmarła śp. Maria Zaremba z Ługów, lat 68. Pogrzeb odbędzie się we wtorek o 14.30 !
Różaniec za zmarłą w kościele w niedz. i pon. o 16.30.

13. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła. W tym tygodniu sprzątanie w piątek o 10.00.
Bóg zapłać za okazaną pomoc i życzliwość, za kulinarne dary, niech Bóg błogosławi wszystkim
w nowym tygodniu.
Szczęść Boże!