OGŁOSZENIA PARAFIALNE - 28.09.2014 R. PDF Drukuj Email

28 września 2014 roku - XXVI  NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś odpust ku czci św. Michała Arch. w Chwałkowie. Suma odpustowa o  godz. 12.00.

2. Papież Franciszek prosi cały Kościół, aby dzisiaj i przez najbliższe 2 tyg. otoczyć modlitwą Ojców Synodalnych, którzy za kilka dni rozpoczną Synod Biskupów w Rzymie, pod Jego przewodnictwem na temat małżeństwa i rodziny.
W związku z tym w tej intencji  i w związku z przeprowadzaną dziś akcją „ Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach świata zapraszam na koronkę do kościoła o godz. 15.00.

3. W  poniedziałek  wznawiamy  comiesięczne katechezy dla dorosłych.
Zachęcam do licznego udziału. Msza św. o g. 18.00 i bezpośrednio po niej spotkanie  w salce.

4. We wtorek 30. 09. o 18.30 ( bezpośrednio po Mszy św. ) na probostwie spotkanie Rad Duszpasterskiej i Ekonomicznej. Biuro nieczynne.

5. W środę rozpoczynamy październik - miesiąc modlitwy różańcowej.
Różaniec dla dzieci od pon. do piątku o 17.00, dla pozostałych po Mszy św. o 18.00, w sobotę o 17.30,  a w niedzielę przed każdą Mszą św. ( prowadzą Matki Różańcowe).
W środy różaniec prowadzi młodzież z KSM-u.
Różańce w  „nietypowym" opakowaniu do nabycia w zakrystii w cenie 5zł.

6. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i I sobota miesiąca.
W czwartek spowiedź dla młodzieży od 16.30 ( z przerwą na różaniec dzieci). Po Mszy św. Godzina Święta.
W piątek  (wyjątkowo od 10.00 !!!) objazd chorych, a od 16.30 spowiedź dla uczniów szk. podstawowej.
W sobotę zapraszam na comiesięczne spotkanie Matek Różańcowych o 17.00 do kościoła.

7. Za tydzień w niedzielę 5 października o godz.15.00 w naszym kościele odbędzie się nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, z racji wspomnienia 76 rocznicy śmierci św. Faustyny Kowalskiej. Półgodzinne czuwanie z Koronką poprowadzi młodzież z KSM-u. Zapraszamy.

8. Próba chórku w salce parafialnej w piątek o 18.00!!!

9. Po spotkaniu z inżynierami nadzorującymi prace w naszym kościele jest prośba do nas, aby wewnątrz kościoła wyrugować spoiny między cegłami na grubość 2 cm. w celu przyspieszenia procesu wysuszania i by móc wiosną położyć tynk renowacyjny. Kto więc ma trochę czasu i dobrą wolę zapraszam od jutra od godz. 10.00.

10. W zakrystii można zaopatrzyć się w nowy nr Przewodnika Katolickiego, a w nim m.in. o ostatniej pielgrzymce papieża do Albanii.

11. Na składkę remontową w zeszłą niedzielę zebraliśmy 1817 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom!

12. W liturgii :
- w poniedziałek - święto św. Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała,
- we wtorek - św. Hieronima,
- w środę  - św. Teresy od Dzieciątka Jezus,
- we czwartek  - św. Aniołów Stróżów,
- w sobotę  - św. Franciszka z Asyżu,
-  a w niedzielę - św. Faustyny Kowalskiej.

13. Zmarł śp. Edward Binkowski z Sebastianowa, lat 74. Pogrzeb odbył się w środę. Dobry Jezu, ....

14. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła, za wszelkie formy pomocy i życzliwości. Niech Pan Bóg błogosławi wszystkim w nowym tygodniu i miesiącu!  Szczęść Boże!

<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>