OGŁOSZENIA PARAFIALNE - 21.09.2014 R. PDF Drukuj Email

21 września 2014 roku - XXV  NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś obchodzimy Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Na bocznych ołtarzach zostały wyłożone katolickie czasopisma z ważnym dodatkiem o mediach, płyty CD i foldery! Proszę je zabrać do domów, czytać, podzielić się z  innymi.
Zachęcam do zaprenumerowania na stałe , po to, żeby nie dać się sobą manipulować tzn. nie pozwalać się okłamywać!
Jeśli ktoś chciałby bezinteresownie złożyć swój dar na rozwój tych katolickich mediów, może wrzucić ofiarę do puszki.

2. Parafia św. Antoniego w Książu Wlkp. dzisiaj świętuje 100-lecie swojego kościoła.
Uroczystą Sumę o godz.11.30 odprawi J. E. Ks. Abp. Stanisław Gądecki. Szczegóły na plakacie w gablocie.

3. Dzisiaj w III niedzielę miesiąca składka  remontowo-budowlana.

4. Za tydzień odpust ku czci św. Michała Arch. w Chwałkowie. Suma odpustowa o godz. 12.00.

5. W czwartek o godz.16.00 w kościele spotkanie dzieci przygotowujących się do I komunii św. Przynosimy  cieńki zeszyt i długopis.

6. Kandydaci do ministrantów mają spotkanie w piątek  o 17.30, a próba chórku w soboty o 10.00.

7. W ostatni poniedziałek miesiąca tj. 29.09. wznawiamy po wakacyjnej przerwie comiesięczne katechezy dla dorosłych. Zachęcam do korzystania z możliwości pogłębienia swojej duchowości. Msza św. o g. 18.00 i bezpośrednio po niej  spotkanie  w salce.

8. We wtorek 30. 09. o 19.30 na probostwie spotkanie Rad duszpasterskiej i ekonomicznej.

9. Ze względu na małe zainteresowanie  parafialna  pielgrzymka do Wilna w dniach 5-9 . X 2014 zostaje odwołana.

10. Co jakiś czas zgłaszają się osoby, które są poszkodowane wskutek zniszczeń, dewastacji czy,
co gorsza kradzieży na naszym cmentarzu. Przyjmuję te wiadomości z prawdziwym bólem i tą drogą apeluję do sumień odpowiedzialnych za to zło, by zaniechali tych haniebnych i ciężkich przewinień. Apel do nas wszystkich o wzmożoną czujność i przy okazji stała prośba o stosowanie się do zachowania czystości wokół śmietników.

11. W zakrystii można zaopatrzyć się w nowy nr Przewodnika Katolickiego .

12. W liturgii wspominamy:
- we wtorek - św. O. Pio z Pietrelciny

- w czwartek  - bł. Władysława z Gielniowa

- w sobotę -   św. Wincentego a Paulo

13. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła. Niech  Bóg błogosławi wszystkim w nowym tygodniu!  Szczęść Boże!

<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>