OGŁOSZENIA PARAFIALNE - 27.07..2014 R. PDF Drukuj Email

27 lipca
2014 roku - XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś odpust  w Błażejewie ku czci Św. Jakuba Apostoła. Suma odpustowa o 12.00.

2. W środę (!!!) o 8.00  wyjazd nad jezioro do Skorzęcina. Można się zapisywać. Koszt 15 zł.

3. Msze w tygodniu:
- we wtorek i w czwartek rano o 8.00 ,
- w środę o 20.00,
w pozostałe dni bez zmian.

Biuro czynne tylko w środę przed i po Mszy św.!

4. Proszę wszystkich parafian, by zwłaszcza w sierpniu, jak o to proszą księża Biskupi ograniczyli, a nawet całkowicie powstrzymali się od picia alkoholu dla dobra  wszystkich oraz należycie czcili Dzień święty - niedzielę! Apel do sumień właścicieli sklepów !

5. W tym tygodniu przypada I pt. i sob. miesiąca.
W piątek od 9.00 objazd chorych. Od 17.00 wystawienie NS i okazja do spowiedzi. Na Mszę św. i katechezę proszę rodziców i chrzestnych, których dzieci przyjmą chrzest w sierpniu.

6. Od piątku  1 sierpnia ( od godz.12.oo ) do północy 2 sierpnia na całym świecie można dostąpić odpustu zupełnego PORCJUNKULI (Matki Bożej Anielskiej ). W tym czasie należy nawiedzić kościół parafialny z jednoczesnym zmówieniem Ojcze nasz i Wierzę w Boga, stan łaski uświęcającej, wyrzec się grzechu, modlitwa w intencjach Ojca św. i przyjąć komunię św.

7. W liturgii przypada:
- we  wt. - św. Marty
- w czw. - św. Ignacego Loyoli K.
- w sob.- św.   św. Alfonsa Marii Liguori Bp i Dk.

8. W zeszłą niedzielę na składkę remontową zebraliśmy 1458 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom! W tym tygodniu do domów zostaną dostarczone koperty na trwający remont w naszym kościele na II  półrocze 2014 r. Panie z Caritasu proszę o odebranie kopert z zakrystii.

9. W zakrystii można zaopatrzyć się w nowy nr Przewodnika Katolickiego.

10. Dziękuję za wszelką okazaną życzliwość i pomoc. Spędzającym czas na urlopach życzę miłego wypoczynku, utrudzonym pracą,  w szczególności rolnikom - Szczęść Boże!