OGŁOSZENIA PARAFIALNE17 lipca 2016 r. – XVI NIEDZIELA ZWYKŁA PDF Drukuj Email

17 lipca 2016 r. – XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dzś odpust we Włościejewkach - MB Szkaplerznej . O godz. 11.00 wyrusza piesza pielgrzymka sprzed kościoła! Zachęcam wszystkich, a zwłaszcza dzieci , które w tym roku przyjęły po raz pierwszy komunię św. (dzieci biorą udział we Mszy św. w strojach komunijnych ! ).Na zakończenie , jak co roku możliwość otrzymania Szkaplerza NMP.

2. W tę niedzielę odpust także ku czci św. Jakuba w Cerekwicy  o godz.12.00 a za tydzień  w Jaraczewie.

3. Dzisiejsza III niedziela miesiąca - składka budowlana. W najbliższych dniach Panie z Caitasu rozprowadzą do naszych domów koperty na prowadzone i przyszłe prace w naszym kościele. Każdą rodzinę proszę o zangażowanie i pomoc według sumienia oraz możliwości domowego budżetu.( odnowienie ławek a jeśli uzbieramy środki, to być może przed zimą założenie ogrzewania).

4. W najbliższy czwartek 21 lipca ! ! ! a nie we wtorek ,jak to było planowane ,ze względu  na pogodę wyjezdżamy nad jezioro do Skorzęcina .Zbiórka o godz. 8.00 - powrót wieczorem . Jest jeszcze możliwość zapisywania się.Koszt 10 zł.

5. We wtorek 26 lipca o godz.17.00 obowiązkowe spotkanie w kościele młodzieży wyjeżdżającej do Krakowa na ŚDM .Niepełnoletni przywożą zgody rodziców.Ustalenia wyjazdu i powrotu.Odbiór pakietu piegrzyma.

6. W tygodniu Msze św.:

- w poniedziałek o 12.00 – pogrzeb

- we wt. i śr. o 19.00,

- w czwartek o 8.00 – w piątek i w sobotę o 18.00.

7. Biuro parafialne  czynne w tym  tyg. tylko w poniedziałek : od 11.00 przed pogrzebem.W pozostałe dni nieczynne.

8. W liturgii przypada:

- w środę: bł. Czesława K.

- w piątek - św. Marii Magdaleny

- w sobotę - święto św. Brygidy Zak. - patronki Europy /najbardziej rozpowszechniona modlitwa do św. Michała Arch. i słowa -pokój nam wszystkim- po „ przekażcie sobie znak pokoju ”/.

9.  W zakrystii można zaopatrzyć się w nowy nr Przewodnik Katolicki.

10. Zmarła śp.Wiktoria Baraniak, lat 85 z Sebastianowa. Pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o 12.00. Dobry Jezu, a nasz Panie...

11. Dziękuję za sprzątanie kościoła.Bóg zapłać wszelką okazaną życzliwość, pomoc i kulinarne dary. Życzę wszystkim błogosławionego tygodnia.