OGŁOSZENIA PARAFIALNE 26 marca 2017 ROKU PDF Drukuj Email

26 marca 2017 roku – IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Dziś IV niedziela W. POSTU – LAETARE (RADOŚCI).

2. Tej nocy zmiana czasu z zimowego na letni. W związku z tym, Msze św. w tygodniu o godz.18.00.

3. We wtorek o 19.30 na plebanii spotkanie przedstawicieli Rad Duszpasterskiej i Ekonomicznej. W środę  na Mszę św.,nowennę i spotkanie w salce proszę Panie z Caritasu a w piątek młodzież gimnazjalną.

4. Od soboty rozpoczynamy parafialne rekolekcje wielkopostne. Poprowadzi je ks. kanonik Paweł Pawlicki – proboszcz z Chojna n/Wartą. Będą trwały do środy włącznie.Od poniedziałku 3 kwietnia, przed południem biorą w nich udział dzieci i młodzież z naszej szkoły. Od dziś módlmy się , by wzięło w nich udział jak najwięcej parafian , o Światło Ducha św. i o błogosławione owoce zarówno dla O. Rekolekcjonisty, jak i uczestników. Spowiedź wielkanocna w piątek 7 kwietnia. To jest I sobota miesiąca. Nie ma spotkania Matek i Ojców należących do Żywego różańca. Wspólny różaniec o 17.30, medytacja i Msza św. z nauką rekolekcyją dla wszystkich. W niedzielę o 14.00 proszę o przybycie rodziców wszystkich ! bierzmowanych i dzieci komunijnych /oboje rodziców/.

5. Trwa Wielki Post. Droga Krzyżowa w piątki po Mszy św. Gorzkie Żale  z kazaniem pasyjnym w niedzielę o 14.00 - bezpośrednio po nich Msza św. ( z 11.30). Proszę o liczny udział w nabożeństwach wielkopostnych.

6. Składka budowlana wyniosła 1870 zł. Zwyczajem poprzednich lat w V niedzielę W. Postu przed kościołem będą zbierane  ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.

7. Rusza akcja ”Opatrunek na ratunek”. W naszej aptece można ofiarować opatrunek,bandaż,plaster lub inne środki po to,by pomóc biednym na misjach. Patronuje temu szczytnemu celowi Fundacja “ Redemptoris Missio”.

8.  Zmarła  śp. Maria Gadomska z Mchów l.84. Pogrzeb odbył się w środę. Dobry Jezu, a nasz Panie….

9. Polecam nowy nr. Przewodnika Katolickiego z rozważaniami na cały miesiąc w tej samej cenie. Do odebrania dla tych,co zamówili - Apostolstwo Chorych. Proszę o zabranie do domów kolejnego  nr darmowej gazety „ Dobre Nowiny”.

10. Dziękuję za posprzątanie kościoła, za okazaną pomoc i życzliwość. Wszystkim życzę  pobożnego przeżywania okresu W. Postu.