OGŁOSZENIA PARAFIALNE - 23.08.2015 R. PDF Drukuj Email
obr

23 sierpnia 2015 roku - XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać doroczny odpust parafialny ku czci Matki Bożej Pocieszenia połączony z dożynkami. Suma odpustowa o 12.00. Odprawi ją Ks. Dr hab. Maciej Szczepaniak - rzecznik Kurii Metropolitalnej. Zbiórka delegacji 10 min przed kościołem. Bardzo proszę o obsługę w czasie procesji Panów do baldachimu, Panie i młodzież ze sztandarami, feretronami    oraz dziewczynki sypiące kwiatki. Zapraszam jak najliczniej na tę Uroczystość wszystkich Parafian, wiernych Czcicieli Matki Bożej!

2. Liturgiczne spotkanie dla wszystkich ministrantów, lektorów i psałterzystek w piątek po Mszy św., a  dla dziewczynek próba sypania kwiatków w piątek o godz. 18.15.

3. W następną niedzielę o godz. 13.00 w Buku Msza św. pod przewodnictwem Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego, Metropolity Poznańskiego, z okazji dziękczynienia za plony, obchodzonego jako Dożynki wojewódzko-archidiecezjalne.

4. W tygodniu Msze św.: w pon. o 8.00 , od wt. do piątku o 19.00. W sobotę o 18.00.

5. Zbliża się nowy rok szkolny. Aby godnie i po chrześcijańsku zacząć zajęcia z P. Jezusem udajmy się  do spowiedzi św. ( rodzice   i dzieci). Tornistry dla dzieci z I klasy poświęcimy na Mszy dziecięcej , którą wznawiamy po wakacyjnej przerwie  6 września o 11.30.

6. Na składkę remontową zebraliśmy 1517 zł.,  a na Caritas  93 zł.

7. W tym tyg. rozpoczynają się 2 wielkie Odpusty ku czci MB Pocieszenia w Górce Duchownej
i w Wieleniu. Program w gablocie.

8. W liturgii przypada:
- w poniedziałek - święto - św. Bartłomieja Ap.
-  w środę - Uroczystość Ma
tki Boskiej Częstochowskiej,
- w czwartek - wspomnienie -  św. Moniki,
- w piątek - św. Augustyna,
- w sobotę - Męczeństwo św. Jana Chrzciciela.

9. W zakrystii można zaopatrzyć się w nowy nr Przewodnika Katolickiego , m.in. „ Jesteśmy tylko ludźmi ".

10. Trwają prace w kościele. Odnawianie ołtarza i kładzenie tynków, którymi zajmują się Panowie Grzegorz i Przemysław Kaniowie pod nadzorem konserwatorów i Inspektora Nadzoru Budowlanego.

11. Bóg zapłać  za dary oraz i  za  sprzątanie kościoła parafianom z Sebastianowa.
W następnym  tyg. o  sprzątanie prosimy parafian z Charłubia.
Na ostatni tydzień  wakacji wszystkim życzę Bożego błogosławieństwa. Szczęść Boże!