OGŁOSZENIA PARAFIALNE - 31.08.2014 R. PDF Drukuj Email

31 sierpnia
2014 roku - odpust ku czci MB POCIESZENIA

1. Dziś przeżywamy imieniny parafii - doroczny odpust ku czci MB Pocieszenia, połączony z parafialnymi dożynkami.
Sumę o 12.00 odprawi ksiądz dr  Roman Dworacki  z Poznania   - Dyrektor Archidiecezjalnego Archiwum.

2. 1 września przypada 75 rocznica wybuchu II wojny światowej. Biskupi w liście proszą nas o intensywną modlitwę w intencji pokoju popartą postem i jałmużną.

3. Jutro o g. 9.00 w kościele  uroczysta Msza św. z okazji rozpoczynającego się Nowego Roku szkolnego i katechetycznego 2014/2015 .
Dzieci, młodzież w strojach galowych oraz ich rodziców serdecznie proszę na wspólną modlitwę i opiekę duchową przez cały rok. O dopilnowanie zwłaszcza niedzielnej Mszy św., comiesięcznej spowiedzi i komunii św. i zaangażowanie   w życie parafii ( chórek w sobotę o 10.00 - dzieci grające na instrumentach mile widziane, zapisy do grona ministrantów u księdza po nabożeństwach, Msza św. z udziałem dzieci - obowiązkowo komunijne - co niedzielę o 11.30).

4. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek spowiedź dla wszystkich przygotowujących się do bierzmowania od 17.00 ( kl. I-III Gim.). Wyjątkowo przed Mszą św. Godzina Święta! W piątek od 9.00 objazd chorych, a od 17.00 spowiedź dla uczniów szkoły podstawowej.

5. W sobotę spotkanie Matek Różańcowych o 17.00.

6. W niedzielę 7 września o 11.30 na Mszy św. z udziałem dzieci, pierwszoklasistom zostaną poświęcone tornistry i przybory szkolne.

7. W tygodniu Msze św. o 18.00. Biuro parafialne w czwartek nieczynne.

8. W następny poniedziałek tj. 8 września w godz. 19.00 w salce parafialnej spotkanie księdza z dzierżawcami gruntów kościelnych. Po nim przedstawiciel Rady Ekonomicznej będzie zbierał należności za II półrocze.

9. W liturgii  wspominamy:
- w poniedziałek - św. Bronisławę Dz.,
- w środę - św. Grzegorza Wlk. Papieża i Dk.

10. W zakrystii można zaopatrzyć się w nowy nr Przewodnika Katolickiego oraz zaprenumerowane „Apostolstwo chorych."

11. Bóg zapłać za utrzymanie czystości w kościele i wokół niego,  za kulinarne dary na odpustowy stół. Błogosławionego tygodnia - Szczęść Boże!

<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>