OGŁOSZENIA PARAFIALNE - 19.10.2014 R. PDF Drukuj Email

19 PAŹDZIERNIKA 2014 roku - XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

ŚWIATOWA NIEDZIELA MISYJNA

1.Dziś przeżywamy Światową Niedzielę Misyjną. Rozpoczynamy Tydzień Misyjny w Kościele. Modlimy się, by Ewangelia docierała  do ludzkich serc na całym świecie a w naszej ojczyźnie była bardziej odkryta i doceniona.
W Rzymie ma miejsce beatyfikacja papieża Pawła VI. W związku z tym, jutro i w następny poniedziałek, po różańcu w ramach katechezy dla dorosłych zapraszam do salki parafialnej
na film pt. "Paweł VI".

2.W Polsce dziś odbywa się doroczne liczenie wiernych.

3.Dziś III Niedziela miesiąca - składka na cele remontowe w kościele.
Bóg zapłać wszystkim za złożone ofiary!

4.Różaniec dla dzieci od śr. do piątku  o 17.00, dla pozostałych po Mszy św. o godz. 18.00, w sobotę
o godz. 17.30,  a w niedzielę przed każdą Mszą św. W tym tygodniu w pon. i wt. Msze św. wyjątkowo o godz. 17.00 a następnie różaniec. Biuro we wtorek nieczynne!

5.W czwartek o godz. 16.00 w kościele spotkanie dla dzieci pierwszokomunijnych, w piątek o godz. 17.30 zapraszam do kościoła kandydatów do ministrantów, a młodzież z I, II,III gimnazjum
o godz. 18.00.

6.W parafii Góra w niedzielę 26 X 2014 o godz. 9.30 rozpoczyna się katecheza przedmałżeńska.

7.Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i zaczęły się porządki przy  grobach bliskich. Zadbajmy może i o te, które sąsiadują z naszymi. Pomyślmy o kapłanach tu spoczywających. Proszę zadbać o segregowanie śmieci: na kompostownik wyłącznie to, co się rozłoży ( a więc nic sztucznego!!!) a do kontenera pozostałe odpady!
Komu minął termin użytkowania grobu ( 20 lat ) ma obowiązek zgłoszenia się do biura
i dokonania przedłużenia na kolejne lata.
Można też  zrezygnować i skopać ten, którym nie chcemy się opiekować.
Do informacji Parafian i przyjezdnych gości podaję, że Msza św. w Uroczystość Wszystkich Świętych zostanie odprawiona na naszym  cmentarzu o godz. 13.00.

8.W Gostyniu od tego piątku do niedzieli odbędą się rekolekcje dla Matek z Żywego Różańca. Zapisy do środy wieczora. Ponawiam prośbę do Ojców - mężczyzn, by zapisali się do Róży różańcowej!

9.Próba chórku "Wesołe Nutki" - w piątek, o godz. 18.00!!!

10.Na Fundację Dzieła Nowego Tysiąclecia zebraliśmy,  wysłaliśmy 210 zł.

11.W zakrystii  nowy nr Przewodnika Katolickiego, a w nim ciekawy artykuł m.in. o Papieżu Pawle VI, rozmowa z Mary Wagner - obrończynią życia i o „ Polowaniu na chrześcijan w życiu publicznym".
Do nabycia  kalendarze  duże, ścienne - 3zł. z Archidiecezjalnego Archiwum.

12. W biurze parafialnym trwa przyjmowanie wymienianek półrocznych i jednorazowych
wg dotychczasowych zasad oraz możliwość rezerwacji Mszy św. do czerwca 2015r.!
Kartki na wymienianki jednorazowe są wyłożone na bocznych ołtarzach. Można zabrać do domu, czytelnie wypełnić, wraz ze swym adresem i złożyć do 1 listopada w biurze lub zakrystii.
Jeszcze tylko w tym tygodniu biuro dodatkowo otwarte w środę i czwartek od 10.00 - 11.00.

13.W kalendarzu liturgicznym:
- w poniedziałek - św. Jana Kantego Pr.,
- we wtorek bł. Jakuba Strzemię Bpa,
- w środę św. Jana Pawła II Pap.

14. Z soboty na niedzielę 25.10 \ 26.10.2014 - czyli za tydzień następuje zmiana czasu z letniego na zimowy.
W związku z tym Msze św. po zmianie czasu w tygodniu o godz.17.00 !!!

15. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła, za pomoc i życzliwość.
Niech Bóg błogosławi wszystkim w nowym tygodniu.  Szczęść Boże!