OGLOSZENIA PARAFIALNE 19 lutego 2017 roku PDF Drukuj Email

19 lutego 2017  roku – VII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś składka przeznaczona na cele remontowe kościoła.Bóg zapłać za złożone ofiary.

2. Przypominam,że w każdy wtorek po Mszy św.odbywa się Nabożeństwo do św. Józefa,w piątek przed Mszą św. /15 min./ Koronka do Miłosierdzia Bożego,a w niedzielę o 7.35 śpiewamy Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP.Zachęcam do udziału w tych pięknych i ważnych modlitwach.

3. W zakrystii można nabyć nową książkę z filmem DVD poświęconą śp. Ks. Abp. Antoniemu Baraniakowi pt:”Żołnierz Niezłomny Kościoła”. Jest to druga część dowodów prześladowania, jakie dotknęły naszego Pasterza w czasach komunistycznych, a zarazem kontynuacja filmu  "Zapomniane męczeństwo”. Cena  20 zł.

4. W czwartek o 16.00 miesięczne spotkanie dzieci komunijnych.

5. W przyszłą sobotę w naszej parafii o godz.10.00 odbędzie się Dekanalny Dzień Skupienia dla księży z naszego dekanatu. Sprzątanie kościoła o 11.30.   Na godz 18.00  spotkanie połączone z katechezą kandydatów do bierzmowania / gimnazjum I- III /.

6. W przyszłym tygodniu po Mszach św./ sobota i niedziela/ w salce będzie można potwierdzić lub zapisać się do Bractwa św. Marcina / z wyjątkiem Kołacina / i złożyć dar na świece.

7. W kalendarzu liturgicznym   wspominamy: - w środę - Katedry św. Piotra Apostoła  - Święto, a w czwartek – św. Polikarpa Bpa. i M.

8. Zachęcam do czytania Przewodnika Katolickiego / na bocznym ołtarzu /.W nowym nr : „ Patrzymy z dołu a nie z góry” str.18 – polecam szczególnie rodzicom dzieci komunijnych, oraz „10 sposobów na lepszą komunikację”  na problemy w relacjach nastolatek – rodzic.

9.  Bóg zapłać za sprzątanie kościoła. Wszystkim życzę błogosławionego tygodnia.