OGŁOSZENIA PARAFIALNE 28.08.2016R. PDF Drukuj Email

Dzisiaj przeżywamy

WIELKI JUBILEUSZ 400-LECIA NASZEJ PARAFII
,
a zarazem doroczny odpust parafialny ku czci Matki Bożej Pocieszenia.  Uroczystościom o godz.12.00 przewodniczy J.E. Ks. Bp. Grzegorz Balcerek. Zapraszam wszystkich parafian oraz gości do wspólnego świętowania tak podniosłej Uroczystości. Od godz.16.00 na placu przed Strażnicą rozpocznie się parafialny piknik, na który warto przybyć całymi rodzinami, żeby się spotkać, miło spędzić niedzielne popołudnie. Będzie można smacznie zjeść, napić się kawy i posłuchać muzyki. Będą skromne występy i trochę atrakcji dla najmłodszych... ale nie tylko!
Radosne biesiadowanie zakończymy o 20.00. Zapraszam.

1. We czwartek 1 września przypada 77 rocznica wybuchu II wojny światowej. O  godz. 9.00 w kościele  uroczysta Msza św. z okazji rozpoczynającego się Nowego Roku szkolnego i katechetycznego 2016/2017 . Na wspólną modlitwę  dzieci i młodzież przychodzą  w strojach galowych. Rodziców proszę o czułą opiekę duchową przez cały rok - dopilnowanie zwłaszcza niedzielnej Mszy św., comiesięcznej spowiedzi i komunii św. i zaangażowanie w życie parafii ( chórek w kościele sobotę o 9.00 - dzieci grające na instrumentach mile widziane, zapisy do grona ministrantów u księdza po nabożeństwach, Msza św. z udziałem dzieci   - obowiązkowo komunijne - co niedzielę o 11.30).

2. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do sakramentu pojednania codziennie: w czwartek od. 17.00 --  spowiedź dla wszystkich przygotowujących się do bierzmowania; po Mszy św. Godzina Święta! W piątek od 9.00 objazd chorych, a od 17.00 spowiedź dla uczniów szkoły podstawowej.

3.W sobotę spotkanie Matek i Ojców Różańcowych o 17.00. O 17.30 Różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi a następnie Msza św. i Nabożeństwo I Sobót Miesiąca.

4. W przyszłą niedzielę 4 września o 11.30 na Mszy św. z udziałem dzieci , uczniom kl. I zostaną poświęcone tornistry i przybory szkolne.

5. Na składkę remontową zebraliśmy w zeszłą niedzielę 2099 zł. Bog zapłać ofiarodawcom. Zostały odnowione drzwi w zakrystii i Obraz MBNP przez P. Konserwator.

6. W liturgii  wspominamy:
- w poniedziałek -
Męczeństwo św. Jana Chrzciciela
- w czwartek - bł. Bronisławy Dz.
- w sobotę  -
św. Grzegorza Wielkiego,Papieża i Dk.

7. Na bocznym ołtarzu można zaopatrzyć się w nowy nr Przewodnika Katolickiego - 5 zł.
Dla prenumeratorów - Apostolstwo chorych.

8. Bóg zapłać za pomoc i zangażowanie się w przygotowanie Uroczystości Jubiluszowych (P.Tomaszowi ), za utrzymanie czystości w kościele i wokół niego,  za kulinarne dary   na odpustowy stół. Błogosławionego tygodnia - Szczęść Boże!