OGŁOSZENIA PARAFIALNE - 27.07.2015 R. PDF Drukuj Email
ogl

26 lipca 2015 - XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś odpust  w Błażejewie ku czci Św. Jakuba Apostoła. Suma odpustowa o 12.00.

2. W sobotę rozpoczyna się sierpień. Proszę tych parafian, którzy nie stronią od alkoholu,
by zwłaszcza w sierpniu, jak o to proszą nasi Biskupi ograniczyli a nawet całkowicie powstrzymali się od picia dla dobra nas wszystkich. W przyszłą niedzielę List Biskupów na ten temat.

3. W liturgii przypada:
- w środę - św. Marty
- we piątek - św. Ignacego Loyoli K.
- w sobotę -   św. Alfonsa Marii Liguori Bp i Dk .

4. W zeszłą niedzielę na składkę remontową zebraliśmy 1323 zł. Bóg zapłać!

5. Rozpoczęły się żniwa. Wszystkim rolnikom niech towarzyszy nasza modlitwa.
Bądźcie wdzięczni P. Bogu za plony ziemi, nie obrażajcie Go przez niekonieczne prace w niedzielę. Jeśli zajdzie uzasadniona konieczność, to pamiętajcie o Mszy św. zanim udacie się w pole.
Nie podejmujmy ( to dotyczy wszystkich )  żadnych prac zarobkowych w dzień Święty, by nie pobudzać Pana Boga do gniewu.

6. Parafialny zespół Caritas włączył się w akcję " Tornister pełen uśmiechów". Kto by chciał wypełnić te plecaki artykułami szkolnymi np. kredki, zeszyty, długopisy itp. niech składa je do specjalnego kosza leżącego  na bocznym ołtarzu - do 10 sierpnia.

7. UWAGA!
W gablocie został wywieszony komunikat Policji ze Śremu, w którym apeluje, do zwłaszcza starszych, o zachowanie ostrożności przed grasującymi oszustami podającymi się m.in. za policjantów. Wyłudzają oni pieniądze na rzekome" ratowanie zdrowia wnuczka".
Uważajmy i przekażmy to ostrzeżenie bliskim, sąsiadom lub znajomym.

8. W zakrystii można zaopatrzyć się w nowy nr Przewodnika Katolickiego. W nim m.in. „W rytmie błogosławieństw" - o zbliżających się ŚDM w Krakowie.

9. Zmarł śp. Czesław Wyzuj z Niedźwiad, lat 73. Pogrzeb odbył się w sobotę. Dobry Jezu...

10. Dziękuję za sprzątanie kościoła i pomoc. Spędzającym czas na urlopach życzę dobrego wypoczynku.