OGŁOSZENIA PARAFIALNE II NIEDZIELA ADWENTU PDF Drukuj Email

04 grudnia 2016 roku – II NIEDZIELA ADWENTU

1. Dziś przypada Dzień Modlitw za Kościół na Wschodzie. Przed kościołami w Polsce zbiórka ofiar na ten cel.Odpust ku czci św. Mikołaja w Książu o 12.00.

2. Roraty - czyli Msze św. o NMP w Adwencie - od poniedziałku do piątku o 17.00.

3. Planowane w minionym tygodniu prace związane z ogrzewaniem, mają się zacząć od tego poniedziałku (5.12).

4. Za tydzień  przypada III  NIEDZIELA ADWENTU (RADOŚCI – GAUDETE).Tego dnia w naszej szkole o godz. 16.30 zostanie przedstawiona przez nauczycieli i uczniów inscenizacja pt. „Dobro jest w każdym z nas...”. Serdecznie zapraszamy całymi rodzinami.

5. Można nabywać poświęcone świece „ Caritas" na wigilijny stół.Cena : mała 6 zł,a duża 13 zł  . Do kupienia kartki świąteczne. Opłatki młodzież z KSM-u lub Panie z Caritasu przyniosą do naszych domów. Ofiary na kościół.

6. Do chorych udam się ze spowiedzią i komunią św. - 20 XII - od godz.9.00.Proszę zgłaszać tylko tych, którzy nie są na liście comiesięcznych odwiedzin. Spowiedź adwentowa w naszej parafii z udzialem księży z dekanatu w piątek 16 grudnia.

7. Jest wyłożony nowy nr Przewodnika Katolickiego,bezpłatna gazeta „ Dobra Nowina” . W zakrystii lub w biurze są do nabycia kalendarze rolnicze w cenie 26zł .

8. W kalendarzu liturgicznym:

- w e wtorek św. Mikołaja Bpa, a w środę św. Ambrożego, a w czwartek Uroczystość Niep. Poczęcia NMP.Od godz.12.00 – 13.00 Godzina Łaski. Wieczorem  na Mszy św. o 17.00 dzieciom komunijnym rozdamy Cudowny Medalik.

9. Na bocznym ołtarzu można złożyć swój podpis na liście Europejskiej Inicjatywy Obywatelskiej“Mama Tata i Dzieci”. Jej celem jest popracie projektu prawa, gwarantującego,ze małżeństwo będzie rozumiane, jako związek kobiety i mężczyzny i odpowiednio do tego, rozumiane będzie pojęcie rodziny. Swoje poparcie można także wyrazić na stronie internetowej www.mamatataidzieci.pl – do 10 grudnia 2016!!! Proszę o  poparcie  tej bardzo ważnej sprawy!

10. Zmarła nasza parafianka śp.Beata Jakubowska z Mchów (l.58).Pogrzeb odbył się w piątek .Dobry Jezu….

11. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła oraz za pomoc i życzliwość.

Na radosne przeżywanie II tygodnia Adwentu. Szczęść Boże!