OGŁOSZENIA PARAFIALNE - 30.04.2016 R. PDF Drukuj Email
og

1 maja 2016 roku - VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

1. Dziś przeżywamy Niedzielę Powołań. Gościmy naszego kleryka , który z nami modli się o nowe powołania do służby w Kościele. Kto chciałby, to po Mszach św. może wspomóc materialnie Dom formacyjny, gdzie przygotowują się przyszli księża naszej diecezji. Bóg zapłać wszystkim dobrodziejom.

2. Rozpoczynamy nabożeństwa majowe codziennie po Mszy św. i w wioskach w tradycyjnych miejscach ( przy figurach, krzyżach).

3. Podtrzymując piękną polską tradycję w poniedziałek, wtorek i środę będziemy odprawiać Dni Krzyżowe czyli nabożeństwo o dobre urodzaje.
W poniedziałek o 18.30 przy krzyżu, na końcu wsi w Charłubiu wspólna modlitwa dla wszystkich rolników.

4. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca . •  spowiedź św. w szczególności do młodzieży bierzmowanej w czwartek od 17.00, •  w piątek  objazd chorych od 9.00, od 17.00 Adoracja Najśw. Sakramentu i okazja do  spowiedzi św. szczególnie dla uczniów szkoły podstawowej •  w sobotę o 17.00 spotkanie dla Matek Różańcowych, o 17.30 różaniec a w czasie Mszy św. rozważanie z ok. I szej soboty.

5. Z okazji wspomnienia św. Floriana  składam  na ręce Prezesa p. Macieja Kuderczaka wszystkim Strażakom ( druhom ) z naszej parafii najszczersze życzenia opieki Waszego świętego Patrona oraz błogosławieństwa Bożego na każdy dzień  w tej ofiarnej i niebezpiecznej służbie.
NIECH BÓG MA WAS W SWOJEJ OPIECE.

6. W następną niedzielę przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

7. Na naród ukraiński zebraliśmy w zeszłą niedzielę 155 zł 80 gr. i 4 euro. Bóg zapłać ofiarodawcom!

8. Młodzież,która zapisała się na spotkanie z Papieżem Franciszkiem w Krakowie jest proszona o uzupełnienie danych i wpłatę ( całkowity koszt wynosi 250 zł ). Kto chciałby dołączyć do naszej pielgrzymki ( 30 i 31 lipca ) może to zrobić ostatecznie w tym tygodniu w biurze parafialnym. Zachęcam.

9. Młodzież, która chciałby wyjechać nad Lednicę 4 czerwca może się zgłaszać z wpisowym 15 zł  do  19 maja włącznie.

10. Jako chrześcijanie mamy obecnie kolejną okazję przyczynić się do obrony życia dzieci poczętych, a których życie jest zagrożone. Musimy zebrać minimum 100 tys.podpisów pod obywatelskim projektem ustawy,który będzie rozpatrywany przez Sejm RP. Proszę bardzo o wpisywanie sie na wyłożoną listę na końcu namiotu i w ten sposób dać dowód,że stajemy po stronie cywilizacji życia a nie śmierci!

11. Biuro parafialne czynne w tym tygodniu w środę i w czwartek.Można zamawiać intencje i zgłosić, by polecać w modlitwie zmarłych w cotygodniowych wymieniankach.

12. W kalendarzu liturgicznym na ten tydzień przypada:
- w poniedziałek- św. Atanazego Bpa i dK.
- we wtorek Uroczystość NMP Królowej Polski - Msze św. jak w niedzielę, na znak patriotyzmu iwiary wywieszamy flagi ( 2 maja dzień flagi )
- w środę- św. Floriana M. - patrona strażaków. Msza św. w ich intencji przyszłą niedzielę  o 11.30.

13.Zachęcam do lektury nowego nr Przewodnika Katolickiego i odbioru Apostolstwa chorych - na maj.

14.Bóg zapłać wszystkim za pomoc a zwłaszcza Panom Dariuszowi i Sławomirowi, którzy trudzą się nad położeniem płytek w kościele. Firma czyszcząca posadzki ma przyjechać w środę. Życzę błogosławionego tygodnia.