OGŁOSZENIA PARAFIALNE - 20.07.2014 R. PDF Drukuj Email

20 lipca 2014 r. - XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś o 12.00 odpust MB Szkaplerznej we Włościejewkach. O godz. 11.00 wyruszy sprzed kościoła - piesza pielgrzymka ! Zachęcam wszystkich a zwłaszcza dzieci , które w tym roku przyjęły po raz pierwszy komunię św., z rodzicami lub opiekunami ( dzieci zbierają stroje komunijne ).
Z racji licznego udziału parafian w tym odpuście nie ma Mszy św.  o 11.30!!!

2. We wtorek o godz. 18.00 odpust w Jaraczewie ku czci św. Marii Magdaleny, w piątek
w Cerekwicy, a w niedzielę o 12.00 w Błażejewie ku czci św. Jakuba Apostoła.

3. Dzisiejsza składka ( III niedziela miesiąca ) przeznaczona na cele remontowe kościoła. W ubiegłym tygodniu zostały zamontowane dwa witraże, w tym z wizerunkiem św. Jana Pawła II, z myślą uczczenia tegorocznej kanonizacji. Prace nadal trwają.
Zakończono też  drenaż i odwilgocenie budynku kościoła. Czekamy na ekipę dekarską, by założyć nowe orynnowanie i wprowadzić je do miejsc spustowych.

4. W środę Msza św. nowennowa wyjątkowo o 16.30!!!

5. Biuro parafialne we wtorek nieczynne, w środę przed Mszą św. od. 16.00, w czwartek - bez zmiany.

6. Po grudniowej wichurze zniszczony został dach grobowca na cmentarzu. Jego gruntowna naprawa zakończyła się w sobotę. Dziękuję Panu Rafałowi Szczepańskiemu, który podjął się tych prac. Bóg zapłać.

7. We wtorek 29 lipca - niezależnie od pogody o godz. 8.00 wyjazd całodniowy wypoczynkowy dla dzieci i chętnych rodziców DO SKORZĘCINA JAK BÓG DA POGODĘ, A PRZY NIEPOGODZIE W INNE CIEKAWE MIEJSCE! KOSZT PRZEJAZDU 15 ZŁ.

8. W liturgii przypada:
- we wtorek - św. Marii Magdaleny,
- w środę - święto św. Brygidy Zak. - patronki Europy,
- w czwartek - wspomnienie św. Kingi Dz.,
- w piątek -  święto św. Jakuba Ap. i św. Krzysztofa - patrona kierowców, podróżujących,
- w sobotę  św. Joachima i Anny - Rodziców NMP.
9.  W zakrystii można zaopatrzyć się w nowy nr Przewodnika Katolickiego.

10. Dziękuję za posprzątanie kościoła, za wszelką okazaną życzliwość i pomoc.
Życzę wszystkim błogosławionego tygodnia.