Ogłoszenia
OGŁOSZENIA PARAFIALNE 22 maja 2016 r. – UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ PDF Drukuj Email

22 maja 2016 r. – UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

1. Dziś odpust p.w. Św. Trójcy w Noskowie o godz. 12.00, za tydzień w Zimnowodzie .

2. Kończy się Tydzień Biały. Dziękuję rodzicom i wszystkim , którzy im towarzyszyli przez ten czas, za wczorajszą dziękczynną pielgrzymkę do MB Licheńskiej i za składane ofiary na potrzeby kościoła w Ekwadorze, gdzie w kwietniu miało miejsce trzęsienie ziemi.

3. W czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa – Boże Ciało. Msza św.  o 8.00. O 10.00 gromadzimy się w kościele i ruszamy w procesji do 4 ołtarzy  w kierunku Sebastianowa. Pana leśniczego poprosimy tradycyjnie o brzózki . Bardzo proszę o przygotowanie ołtarzy i trasy, udekorowanie domów, wywieszenie flag. Niech wiszą aż do Uroczystości Najśw.  Serca Pana Jezusa tj. do przyszłego piątku. Procesja zakończy się Mszą św. w kościele. Na procesję zabieramy sztandary, feretrony. Proszę panów do baldachimu (także Strażacy) , rodziców niech przygotują dziewczynki do sypania kwiatków. Próba w środę o 17.00.

4. W oktawie Bożego Ciała Msze św., połączone z Nieszporami o Najśw. Sakramencie oraz procesja wokół kościoła o 19.00 . O obsługę w oktawie proszę przedstawicieli z poszczególnych wiosek:

- w czwartek i piątek – Mchy,

- w sobotę – Kołacin,

- w niedzielę – po Mszy św. o 11.30 – Niedźwiady,

- w poniedziałek – Ługi,

- we wtorek – Sebastianowo,

-  w środę – Kołacin,

- w czwartek – Charłub.

5. Od maja br. chrzty w naszej parafii będą nie w pierwszą, jak dotąd ale w ostatnią sobotę każdego miesiąca. Przy tej okazji przypominam o przyniesieniu odpowiednio wcześniej dokumentów, obowiązku udziału wszystkich w katechezie oraz w dniu zgłaszania chrztu św. dziecka ....

6. Dziękuję wszystkim odpowiedzialnym katolikom za wpisanie się na listę w obronie ochrony życia od poczęcia ,aż do naturalnej śmierci – 141 osób !

7. Zmarła nasza Parafianka śp. Leokadia Wasilewska z Mchów l.79. Pogrzeb odbył się we wtorek. Dobry Jezu….

8. W liturgii :

– we wtorek – NMP Wspomożycielki Wiernych

– w czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa ( Boże Ciało ).

9.  W zakrystii można zaopatrzyć się w nowy nr Przewodnika Katolickiego.

10. Dziękuję za  okazaną życzliwość i pomoc, posprzątanie kościoła.  Życzę wszystkim błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!