OGŁOSZENIA PARAFIALNE - 07.02.2016 R. PDF Drukuj Email

int

7 lutego 2016  roku - V NIEDZIELA ZWYKŁA

1.Dziś w Kościele rozpoczyna się  Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu , którego hasłem są słowa: "Młodzi, nie dajcie się zniewolić!". U początku Wielkiego Postu podejmujemy modlitwę przebłagalną za grzechy pijaństwa i inne grzechy uderzające w rodziny i Ojczyznę, a także upraszamy łaskę trzeźwości i abstynencji w rodzinach, zwłaszcza dla młodych.  Ci parafianie, których ten problem dotyczy niech wezmą do serca apel Kościoła i podejmą szczerą walkę z tym okrutnym nałogiem dla dobra nas wszystkich - zwłaszcza swoich rodzin!

2.We wtorek o północy kończy się czas hucznych  zabaw. W Środą popielcową zaczyna się okres Wielkiego Postu AD 2016. Msze św. o 10.00 i 17.00, podczas których nastąpi obrzęd posypania głów popiołem na znak pokuty. Tego dnia obowiązuje post ścisły (  nie ma żadnej dyspensy)! W gablocie wywieszone są wskazania pasterskie na czas Wielkiego Postu.   Przed kościołami w naszej Diecezji zbiórka dobrowolnych ofiar na Caritas.  Podejmjmy ochoczo postanowienia, umartwienia i posty w celu doskonalenia siebie, naprawy obyczajów i godnego przygotowania się do Wielkanocy.

3.W piątki po Mszy św. Droga Krzyżowa ( w ten piątek wynagradzająca za grzechy pijaństwa ), a w niedzielę  o 14.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
W tym roku będzie je głosił: ks. Jacek Stawik - Proboszcz z Jaraczewa.

Za pobożny udział w nich można zyskać odpust zupełny! Po Gorzkich Żalach  ( ok. 14.45) Msza św., przeniesiona z godz. 11.30 na czas trwania Wielkiego Postu. Proszę wszystkich Parafian o gorliwy udział w nabożeństwach wielkopostnych. W piątek  proszę na spotkanie dzieci komunijne  o godz.16.15  a na Mszę św. i Drogę krzyżową  kandydatów do bierzmowania (od kl. I - III ).

4.11 lutego obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Panie z Parafialnego Koła Caritas przygotowują dla Seniorów i starszych skromny poczęstunek  w salce o godz.15.30. Po nim zapraszam możliwie wszystkich chorych na Uroczystą Mszę św. połączoną z udzieleniem sakramentu chorych i błogosławieństwem  NS ( z Lourdes). Proszę umożliwić przyjazd na te spotkania tym, którzy sami, o własnych siłach nie mogliby na nie dotrzeć .

5. W sobotę przypada  13-stka Fatimska. O 16.30 różaniec a po Mszy św. nabożeństwo. Przyjdźmy uczcić Maryję bardzo licznie!

6. Próba chórku "Wesołe Nutki" - sobota - odwołana. Próba psalmów: 14.02, 21.02, 28.02 - sobota, godz.9.30 w kościele.

7. Parafia chciałaby zorganizować wyjazd na ŚDM do Krakowa na spotkanie z Ojcem św. Franciszkiem. Koszt jest niestety dość wysoki i wynosi 150 zł od osoby ( cena tzw. Pakietu pielgrzyma ) + koszt autokaru ok.65 zł. ( młodzieży pokryje parafia )!!! Wyjazd 30 i 31 lipca. Zapisy wszystkich chętnych tylko do końca lutego !!! -  po Mszach św. lub w biurze.

8. W Śremie, w sali dawnej odlewni ( Szkoła katolicka ) w okresie Wielkiego Postu jest możliwość skorzystania z promocyjnej oferty filmowej. W sobotę 20.02 o godz. 16.00 i 20.00 oraz w niedzielę 21.02 o godz. 18.30 będzie wyświetlany film pt: „ Cierń Boga "( opowiada o życiu P. Jezusa oczyma Jego uczniów). Cena 10 zł. Zachęcam do wybrania się .

9. Polecam nowy numer Przewodnika Katolickiego .

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i życzliwość. Wszystkim życzę dobrego przeżycia ostatnich godzin karnawału i pobożnego wejścia  w nowy tydzień i okres W. Postu. Szczęść Boże!