OGŁOSZENIA PARAFIALNE
25 lutego 2018 roku – II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Dziś w Polsce obchodzona jest niedziela pomocy misjom „Ad Gentes”.” / ofiary przed kościołem /. O 14.00 spotkanie rodziców z dziećmi komunijnymi.
2. Trwa Wielki Post. Droga Krzyżowa w piątki po Mszy św.. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o 14.00 – bezpośrednio po nich Msza św. ( z 11.30). Proszę Parafian o liczny udział w nabożeństwach wielkopostnych.
3. Od poniedziałku 26 lutego do wtorku 6 marca w kościele będzie można pomóc Polakm mieszkającym na Białorusi.Nasza młodzież z ”Młodzieżowego Koła Caritas” organizuje pomoc materialną na rzecz fundacji ”KRESY W POTRZEBIE POLACY – POLAKOM”. Przez te dni poprosimy parafian o przynoszenie różnych artykułów. Szczegóły są wywieszone w gablocie. Niech ta konkretna jałmużna, ofiarowana bliźnim,będzie owocem naszego zbliżenia się do Pana Boga w potrzebujących.Bóg zapłać wszystkim,którzy włączą się w tę akcję.
4. W czwartek 1 marca na plebanii spotkanie Rad duszpasterskiej i ekonomicznej o 19.00. W tym dniu także, od 16.00 w salce odbiór żywności z Caritas.
5. W tym tygodniu przypada I czw. I pt. i sob. miesiąca. W czw. Od 16.00 spowiedź dla młodzieży, W piątek od 16.00 wystawienie NS i okazja do spowiedzi dla uczniów ze szkoły podstawowej. W sobotę wyjątkowo nie ma spotkania dla czcicieli różańca, ale wszystkich zapraszam do przeżywania Nabożeństwa ku czci Niepokalanego Serca Maryi – I sobót miesiąca.Różaniec o 16.30. Do chorych udam się po parafialnych rekolekcjach.
6. W sobotę o 15.00 w salce spotkanie Dzieci Maryi.
7. W niedzielę 04.03 o godz. 9.30 rozpoczyna się w parafii Góra cykl katechez dla wszystkich, którzy w najbliższym czasie mają zamiar zawrzeć związek małżeński.
8. Za tydzień I niedziela miesiąca – składka na ogrzewanie i oświetlenie kościoła. Od tej niedzieli młodzież z MKC będzie rozprowadzała piękne kartki wielkanocne.
9. Składka budowlana w ostatnią niedzielę wyniosła 1831 zł.Bóg zapłać.
10. Koperty na daninę diecezjalną zostaną dostarczone do domów. Jeśli ktoś nie otrzyma, będą bocznym ołtarzu. Zwrot w Wielkim Poście.Bóg zapłać.
11. Polecam nowy numer Przewodnika Katolickiego z rozważaniami na nowy miesiąc; „Dobre Nowiny” – kolejny numer oraz Droga Extra – dla młodzieży bierzmowanej w zakrystii.
12. Dziękuję za posprzątanie kościoła, za okazaną pomoc i życzliwość. Wszystkim życzę pobożnego przeżywania okresu W. Postu.