OGŁOSZENIA PARAFIALNE 25 marca 2018 roku 
– NIEDZIELA PALMOWA

1. Dziś Niedziela Palmowa, pamiątka uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. O godz. 9.50 gromadzimy się przed krzyżem misyjnym, skąd wyruszy procesja do kościoła .W ten sposób uroczyście rozpoczniemy obchód Wielkiego Tygodnia.Ostatnie Gorzkie Żale o godz.14.00, na które serdecznie zapraszam! Przy wyjściu można złożyć swój dar na kwiaty do Grobu Pańskiego.
2. Na składkę budowlaną w zeszłą niedzielę zebraliśmy 1816 zl.! Bóg zapłać ofiarodawcom.
3. We wtorek PARAFIALNA SPOWIEDŻ WIELKANOCNA -od 10.00 – 11.00 oraz od 14.30. – 17.00 ( z krótką przerwą od 15.30 na posilek dla kapłanów). W środę od 20.00 okazja do spowiedzi św w Książu Wlkp. Msze św.w tygodniu : w pon.8.00;wt. i śr.o 18.00;czw.o 19.00 ;w pt.Liturgia o 19.00 w sobotę o 21.00.
4. Biuro parafialne w tym tygodniu w czwartek nieczynne.
5. .Młodzież chętna do strojenia Ciemnicy, Grobu Pańskiego zapraszam w środę od 14.30,
ciąg dalszy po Mszy św. Katecheza dla rodziców i chrzestnych, których dzieci mają być ochrzczone w kwietniu w środę po Mszy św.
6. Od czwartku rozpoczynamy Święte Triduum Paschalne.
W Wielki Czwartek wspominamy pamiątkę ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa.
W Katedrze Poznańskiej o 10.00 Msza św. Krzyżma ( poświęcenie olejów św.). Msza św. Wieczerzy Pańskiej (połączona z obrzędem umycia nóg) o 19.00. Na zakończenie liturgii przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy i adoracja do godz. 22.00.

* W Wielki Piątek – ostatnia Droga Krzyżowa o godz. śmierci Pana Jezusa – o 15.00. Rozpoczęcie Koronką i Nowenną do Miłosierdzia Bożego w kościele, po czym udamy się przez wioskę w kierunku figury św. Józefa.Stamtąd w drogę powrotną – do kościoła. Zachęcam do jej przeżywania , zwłaszcza tych, którzy w tym roku jeszcze nie uczestniczyli w Męce Pana Jezusa! Zapisy do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego – po Drodze Krzyżowej w kościele.
Tego dnia obowiązuje post ścisły – nie ma żadnej dyspensy!
Liturgia Wielkiego Piątku o 19.00, po niej czuwanie przy Grobie do 22.00.

* W Wielką Sobotę czuwanie przy Grobie Pańskim przez cały dzień – do godz. 20.50.
Prosimy o pełnienie straży Panów Strażaków z naszej parafii.
Święcenie potraw na stół Wielkanocny wg. stałego porządku:
– w kościele o 10.00 i 13.00 ; w poszczególnych wioskach ( w dotych. miejscach) co +-15 min.
– Charłub – o 10.30, – Sebastianowo o 10.45, – Kołacin o 11.00, -Niedźwiady o 11.15, Ługi o 11.30.
Od rana z kruchty będzie można zabrać do domu wodę święconą. Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o 21.00. Przynosimy świece!Uroczyste odnowienie przyrzeczeń, na pamiątkę chrzu św.- naszego !Na zakończenie procesja rezurekcyjna. (przygotowujemy sztandary, feretrony, baldachim). Wszystkich Parafian zachęcam do licznego i świadomego udziału w całym Triduum Paschalnym! Zobowiązani szczególnie są rodzice z dziećmi pierwszokomunijnymi i kandydaci do bierzmowania.
7. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Msze św.: 10.00 i 11.30.
Nie ma Mszy św. o 8.00.
8. W Poniedziałek Wielkanocny błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych po każdej Mszy św. Każdy kierowca otrzyma pamiątkę.
9. Do nabycia nowy nr Przewodnika Katolickiego; Apostolstwo chorych na kwiecień;darmowy nr “Dobrych Nowin” , a także inne pisma do zabrania z bocznego ołtarza.
10. Dziekuję za posprzątanie kościoła,dary kulinarne, za wszelką życzliwość i pomoc. W najbliższym tygodniu kolejną grupę sprzątających poproszę – wyjątkowo- w czwartek od 10.00.