OGŁOSZENIA PARAFIALNE
VI NIEDZIELA WIELKANOCNA – 21.05. 2017 roku

1. Dziś na Mszy św. o godz.10.00 – 28 dzieci z naszej parafii po raz pierwszy przyjmie Pana Jezusa w Eucharystii.Módlmy się za nie i ich rodziców,aby nigdy nie rezygnowali z podtrzymywania głębokich więzi sakramentalnych,które zapewniają szczęśliwe życie wieczne w niebie.Przez cały tydzień dzieci z rodzicami / obojgiem / uczestniczą w nabożeństwach majowych.W sobotę ukoronowanie tych radosnych dni i pielgrzymka dziękczynna do Częstochowy.Wyjazd o 4.00.Planowany powrót ok.23.00.
2. Za tydzień w niedzielę Wniebowstąpienie Pańskie.Podtrzymując piękną polską tradycję – przed tą Uroczystością – w poniedziałek, wtorek i środę będziemy odprawiać Dni Krzyżowe czyli nabożeństwo o dobre urodzaje. Każdy codziennie sięga po chleb, dlatego błagających o pomoc i błogosławieństwo Boże niech będzie wielu . Na zakończenie w środę w procesja wokół kościoła.
3. Trwa miesiąc maj. Gorąco zapraszam do licznego udziału w nabożeństwach majowych – zwłaszcza dzieci i młodzież. Codziennie po Mszy św. ; w soboty i niedziele 15 min. przed EUCHARYSTIĄ a na wioskach przy figurach lub krzyżach.
4. Organizujemy wyjazd młodzieży na Lednicę 3 czerwca. Zgłoszenia, z wpisowym 20 zł. w zakrystii i biurze parafialnym.
5. W kalendarzu liturgicznym na ten tydzień przypada wspomnienie:
– w środę – NMP Wspomożycielki Wiernych
– w piątek – Św. Filipa Nereusza,K.
6.W czwartek w Katedrze Poznańskiej odbędą się swięcenia Kapłańskie. Módlmy się za nowych kapłanów oraz o nowe i święte powołania.
7. Zachęcam do czytania Przewodnika Katolickiego. .
8.Bóg zapłać parafianom za okazaną życzliwość i pomoc.Rodzicom dzieci kl.II dziękuję za posprzątanie kościoła i jego obejścia przed Uroczystością I komunii św. Życzę błogosławionego tygodnia !!!