OGŁOSZENIA PARAFIALNE
18 marca 2018 roku – V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Dziś III niedziela miesiąca – składka budowlana. Bóg zapłać za składane ofiary i za przekazywanie w W.Poście daniny na rzecz diecezji.
2. Dziękuję serdecznie parafianom,którzy brali udział w tegorocznych rekolekcjach parafialnych w minionym tygodniu.
3. W poniedziałek 19 marca przypada Uroczystość św. Józefa – Oblubieńca NMP. Na Mszę św. o godz.10.00 zapraszam możliwie wszystkich ojców naszej parafii, zwłaszcza ojców różańcowych ( okresowe formacyjne spotkanie ). Akt oddania się naszej diecezji – św. Józefowi.
4. Do chorych ze spowiedzią i komunią św. wielkanocną udam się w najbliższy wtorek – 20 marca od 9.00. Proszę zgłaszać jedynie tych, których nie odwiedzam w I piątki miesiąca.
5. W środę o 16.00 w kościele spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Od 16.30 w salce parafialnej Panie z Caritas będą rozdawały żywność ubogim rodzinom.
6. W piątek o godz. 20.00 w kościele pw. Mądrości Bożej w Śremie zostanie odprawiona Msza św. na rozpoczęcie Ekstremalnej Drogi Krzyżowej.
7. W sobotę wyjeżdżamy do Poznania na największe w Europie przedstawienie Misterium Męki Pańskiej. Udział w nim stanowi niewątpliwie piękne przygotowanie do Wielkiego Tygodnia i Świąt Wielkanocnych. Wyjazd o 18.15. Koszt 20 zł.
8. Za tydzień Niedziela Palmowa, która rozpoczyna Wielki Tydzień w Kościele. Na wszystkich Mszach św. poświęcenie palm. Zapraszam szczególnie na Mszę św. o 10.00. O 9.50 spotykamy się na zewnątrz kościoła, przy krzyżu misyjnym. Tam poświecenie palm. Ze śpiewem w uroczystej procesji, rozpoczniemy obchód Niedzieli Palmowej i Wielkiego Tygodnia.Dzieci I-komunijne otrzymają poświęcone łańcuszki z krzyżykiem .   Zbiórka dobrowolnych ofiar na kwiaty do Grobu Pańskiego.
9. Spowiedź wielkanocna w naszej parafii będzie we wtorek 27 marca.
10. Polecam nowy numer Przewodnika Katolickiego.Do odbioru zaprenumerowane „ Apostolstwo chorych” na kwiecień, Misyjne Drogi.
11. Młodzież z Caritasu rozprowadza kartki świąteczne,a także nowość : bardzo ciekawą broszurkę, o tym,jak można pięknie i po chrześcijańsku przeżyć najważniejszy okres liturgiczny w roku – Triduum Paschalne- za jedyne 1,50 zł.!!!
12. Zmarli : śp. Andrzej Krause z Kołacina l.65 i Krystyna Golon z Ługów II – l.68. Pogrzeby odbyły się w czwartek. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …..
13. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i wszelką okazaną pomoc i życzliwość. Wszystkim życzę pobożnego przeżywania trwającego czasu Wielkiego Postu.