OGŁOSZENIA PARAFIALNE
18 lutego 2018 roku – I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Środą popielcową uroczyście zaczęliśmy okres 40-dniowej pokuty nazywany Wielkim Postem. Proszę wszystkich Parafian o gorliwy udział w nabożeństwach wielkopostnych. W piątki po Mszy św. Droga Krzyżowa a w niedziele o 14.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. W tym roku będzie je głosił ks.Kan.Marian Kieroń – emerytowany proboszcz z Książa. Za pobożny udział w nich można zyskać odpust zupełny! Po Gorzkich Żalach ( ok. 14.45) Msza św., przeniesiona z godz. 11.30 na czas trwania Wielkiego Postu. Rekolekcje w naszej parafii będziemy przeżywać od IV Niedzieli W. Postu.
2. Dziś III niedziela miesiąca – składka budowlana.
3. Za tydzień będziemy przeżywali Niedzielę modlitwy i pomocy misjom „ AD GENTES ” / ofiary przed kościołem /.
4. W gablocie przy bocznym wejściu zostały wywieszone wskazania Ks. Arcybiskupa na czas wielkopostny. Wśród nich także informacja o corocznej daninie diecezjalnej.W roku 2018 od każdego mieszkańca mamy przesłać do Kurii 1,97 gr.Wzorem poporzednich lat,w najbliższych dniach młodzież dostarczy do domów koperty. Proszę każdą rodzinę o odpowiedzialne wywiązanie się z tego obowiązku.Na kopercie piszemy: NAZWISKO, ADRES I ILOŚĆ OSÓB W RODZINIE. Zwrot w dogodnym dla siebie czasie, najlepiej w ciągu Wielkiego Postu. Za życzliwość, zrozumienie i ofiarność : Bóg zapłać!
5. Wizytacja naszego dekanatu po upływie 5 lat rozpocznie się po Wielkanocy.Ks.Bp.Grzegorz Balcerek ustalił datę odwiedzin naszej parafii ,połączonych z udzieleniem sakramentu bierzmowania na dzień 10 września tj.poniedziałek.
6. Siostra Anna – szarytka zaprasza Dzieci Maryi oraz inne chętne / wolnych 7 miejsc miejsc /, do wybrania się w najbliższą środę 21 lutego na organizowany przez Siostry „Dzień radości” w Poniecu.Koszt 5 zł.Kazde dziecko otrzyma na miejscu pyszną zupę i coś słodkiego. Zapisy w tygodniu .Wyjazd sprzed kościoła o godz.10.00.Zapraszamy.
7. Za tydzień w niedzielę o 14.00 spotkanie rodziców z dziećmi komunijnymi.Bierzmowani z gimazjum I Kl.VII – spotkanie w piątek o 17.00.
8. W kalendarzu liturgicznym w czwartek – Święto Katedry św. Piotra Ap.
9. Polecam nowy numer Przewodnika Katolickiego .Do odbioru gazety zamówione przez rodziców kandydatów do bierzmowania / 19 osób /.
10. Dziękuję za pomoc młodzieży w wykonaniu dekoracji na Wielki Post, P.Marii za przywrócenie pięknego Oblicza na naszej figurze MB Fatimskiej, za posprzątanie kościoła, za wszelką okazaną pomoc i życzliwość. Wszystkim życzę pobożnego przeżywania okresu W. Postu.