10 grudnia 2017 roku – II NIEDZIELA ADWENTU

1. Dziś przypada Dzień Modlitw za Kościół na Wschodzie. Przed kościołami w Polsce zbiórka ofiar na ten cel.
2. Roraty – czyli Msze św. o NMP w Adwencie od poniedziałku do soboty o 17.00 .
3. Do chorych z sakramentem pokuty i komunią św. adwentową udam się we wtorek 19 XII od 9.00. Można ich zgłaszać( tylko tych ,którzy nie są na liście comiesięcznych odwiedzin ).
4. Spowiedź adwentowa w naszej parafii w piątek 22 grudnia.
5. Za tydzień przypada III NIEDZIELA ADWENTU ( RADOŚCI – GAUDETE ) . Składka budowlana.
6. W środę 13 – dzień miesiąca. Różaniec przed figurą MB Fatimskiej o 16.30. Zapraszam wszystkich czcicieli MB ( róże różańcowe dzieci i dorosłych ). Tego dnia przypada 36 rocznica stanu wojennego. Zawierzmy Ojczyznę Bogu i Maryi .
7. Poświęcone dziś opłatki młodzież będzie roznosić do domów w najbliżych dniach.Od tego roku 1 opakowanie / 5 szt./ kosztuje 5 zł. Należności ze sprzedaży opłatków zwracamy za ich zakup, resztę przeznaczamy na potrzeby dzieci i młodzieży.Świece „ Caritas” na wigilijny stół od dziś po Mszy św. rozprowadzają Panie z PKC / mała w cenie 6 zł a duża 13 zł /.
8. W czwartek na roraty i spotkanie w salce parafialnej zapraszam młodzież należącą do Młodzieżowego Koła Caritas / zachęcamy nowych chetnych do służby Bogu i bliźnim /. Właśnie ta młodzież pragnie zorganizować w tym tygodniu zbiórkę zabawek,maskotek ,słodyczy dla dzieci z Domu Dziecka w Górze. Prosimy parafian o wsparcie tego wspaniałomyślnego pomysłu i przynoszenie tych rzeczy do kościoła do piątku / będzie wystawiony kosz/.
9. W kalendarzu liturgicznym: – w środę 13 stka Fatimska – św. Łucji dz. i m. – w czwartek – św. Jana od Krzyża k. i dk
10. Do nabycia nowy nr Przewodnika Katolickiego.
11. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła. Na radosne przeżywanie II tygodnia Adwentu. Szczęść Boże!

12. Zmarł śp. Franciszek Tomaszewski z Sebastianowa, lat 65. Pogrzeb odbędzie się we wtorek o 11.00. Dobry Jezu, a nasz Panie ….