OGŁOSZENIA PARAFIALNE
14 kwietnia 2019 roku – NIEDZIELA PALMOWA

1.     Dziś Niedziela Palmowa, pamiątka uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Ostatnia niedziela rekolekcji,które prowadzili Panowie z Fundacji Pro Publico z Poznania. Dziękujemy za świadectwo ich życia i ogromnego zaangażowania w życie Kościoła. Niech i nam się to udziela w jeszcze większy niż dotąd sposób. Dziś też ostanie nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o 14.00. Zapraszam.
2.    We wtorek od  9 .00 odjazd chorych, o 19 .00 w salce spotkanie kręgu biblijnego. Zapraszam.
3 .   Biuro parafialne w tym tygodniu czynne we wtorek i środę .
4.   Spowiedź św. w tym tygodniu w pon., wt., środę – pół godz. przed Mszą św.
5.    Młodzież do strojenia Ciemnicy, Grobu Pańskiego zapraszam w środę po Mszy św. Grupę sprzątającą w tym tygodniu poproszę- wyjątkowo w czwartek od 10.00.
6.    Od czwartku rozpoczynamy Święte Triduum Paschalne. W Wielki Czwartek wspominamy pamiątkę ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa. W Katedrze Poznańskiej o 10.00 Msza św. Krzyżma ( poświęcenie olejów św.). Msza św. Wieczerzy Pańskiej (połączona z obrzędem umycia nóg)o 19.00. Na zakończenie liturgii przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy i adoracja do godz. 22.30.  W Wielki Piątek – ostatnia Droga Krzyżowa o godz. śmierci Pana Jezusa – o 15.00! Rozpoczęcie Koronką i Nowenną do Miłosierdzia Bożego w kościele, po czym udamy się przez wioskę w kierunku pałacu – do figury św. Józefa. Stamtąd w drogę powrotną – do kościoła. Zachęcam do jej przeżywania , zwłaszcza tych, którzy w tym roku jeszcze nie uczestniczyli w Męce Pana Jezusa! Tego dnia obowiązuje post ścisły – nie ma żadnej dyspensy! Liturgia Wielkiego Piątku o 19.00, po niej czuwanie przy Grobie do 22.00.  W Wielką Sobotę czuwanie przy Grobie Pańskim przez cały dzień, aż do godz. 20.50. Święcenie potraw na stół Wielkanocny wg nast. porządku: – w kościele o 10.00 i 13.00. W poszczególnych wioskach ( w dotychczasowych miejscach ) co 15 min. – Charłub – o 10.30, – Sebastianowo o 10.45, Kołacin o 11.00 – Niedźwiady o 11.15, – Ługi o 11.30. Od rana z kruchty będzie można zabrać do domu wodę święconą. Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o 21.00. Przynosimy świece Na koniec procesja rezurekcyjna. (przygotowujemy sztandary, feretrony, baldachim). Wszystkich parafian zachęcam do jak najliczniejszego udziału – od W. Czwartku począwszy!To są Trzy Dni – a jedno Święto! Zobowiązani szczególnie są rodzice i kandydaci do bierzmowania.
7.    W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego przypada III niedziela miesiąca. Ofiary na remont kościoła. Msze św.: 10.00 i 11.30. Nie ma Mszy św. o 8.00). Na kwiaty do Grobu Pańskiego parafianie ofiarowali 773 zł. Bóg zapłać. W Poniedziałek Wielkanocny błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych po każdej Mszy św. Msze św. jak w niedzielę.
8.    Zmarł nasz parafianin śp. Andrzej Jastrzębski z Mchów l.71. Pogrzeb w poniedziałek o 10.00. Wieczny odpoczynek…
9.    Zachęcam do lektury tygodników katolickich: Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny,Mały Gość Niedzielny dla dzieci z płytą „ Arki Noego”i Miłujcie się. Wszystkie gazety w cenie 5 zł.
10.    Dziękuję za posprzątanie kościoła, za ofiarowane dary kulinarne z okazji Świąt!
Życzę wszystkim pobożnego przeżywania Wielkiego Tygodnia. Szczęść Boże!