OGŁOSZENIA PARAFIALNE 9 grudnia 2018 roku – II NIEDZIELA ADWENTU

1.    Dziś przypada Dzień Modlitw za Kościół na Wschodzie. Przed kościołami w Polsce zbiórka ofiar na ten cel.
2.    Roraty – czyli Msze św. o NMP w Adwencie od poniedziałku do soboty o 17.00
3.    Do chorych z sakramentem pokuty i komunią św. adwentową udam się we wtorek 18 XII od 9.00. Można ich zgłaszać( tylko tych ,którzy nie są na liście comiesięcznych odwiedzin ).
4.    Za tydzień przypada III NIEDZIELA ADWENTU ( RADOŚCI – GAUDETE ). Składka budowlana.Zostały zamontowane nowe drzwi do kostnicy. Koszt 4.200,w znacznej części pokryte przez naszego parafianina. Wielkie Bóg zapłać.
5.   Spotkanie przedstawicieli Rad duszpasterskiej i ekonomicznej w środę o 19.00, a nie jak miało być pierwotnie we wtorek.
6.    W czwartek przypada 13 – dzień miesiąca. Różaniec przed figurą MB Fatimskiej i NS. Zapraszam wszystkich czcicieli MB ( róże różańcowe dzieci i dorosłych ). Tego dnia przypada 37 rocznica stanu wojennego. Zawierzmy Ojczyznę Bogu i Maryi .
7.    Można nabywać poświęcone świece „ Caritas” na wigilijny stół ( mała świeca 6 zł, a duża 13 zł ). Młodzież wkrótce będzie roznosić do domów poświęcone w I niedzielę opłatki na stół wigilijny.
8.    W piątek 14 grudnia o godz.19.00 w sali wiejskiej odbędzie spotkanie opłatkowe strażaków.
9.    W kalendarzu liturgicznym: – w czwartek – św. Łucji dz. i m. – w piątek – św. Jana od Krzyża k. i dk
10.    Na bocznym ołtarzu: nowy nr Przewodnika Katolickiego, Gość Niedzielny/. Do nabycia kalendarz dla rolników w cenie 25 zł.Są tam wyłożone Tytki charytatywne,które można zabrac i je zapełnić darami dla biednych. Zwracamy je do niedzieli 16 grudnia.
11.    Bóg zapłać za sprzątanie kościoła .Dziękuję bardzo za okazaną pomoc :Niech Bóg błogosławi wszystkim w nowym tygodniu. Szczęść Boże.