OGŁOSZENIA PARAFIALNE     8 kwietnia 2018 roku – NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy tydzień Miłosierdzia. Na Mszy św. o 11.30 dzieci składają ofiary,które uzbierały w czasie W.Postu do skarbonek i chcą je ofiarować ubogim.Caritas przeżywa swoje patronalne święto.Paniom tworzącym w naszej parafii tę grupę – służącym P.Bogu i ludziom, składam szczere podziękowanie.Przed kościołami zbiórka na Achidiecezjalną Caritas. Czcicieli Miłosierdzia Bożego zapraszam o godz.15.00 do kościoła na Nabożeństwo.Dzisiejsze ofiary składane podczas Mszy św. są przeznaczone na ogrzewanie i oświetlenie kościoła / ostatnie w tym sezonie /.
2. Po Mszach św. w salce parafialnej P.Cechmisrz z Mchów będzie zapisywał do Bractwa św. Marcina / na 2018r./ ze wszystkich wiosek / oprócz Kołacina/.
3. Jutro 9 kwietnia -przeniesiona z 25 III liturgiczna Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msza św. o godz. 8.00.
4. W tym tygodniu będą przyjmowane intencje mszalne na II półrocze 2018 roku / lipiec – grudzień / oraz wymienianki (od maja do października) wg.tych samych zasad.Biuro parafialne w tym tygodniu będzie otwarte: w pon., wt.– od 10.00 -11.00 i wieczorem po Mszy św.: we wt. i śr. W czwartek nieczynne!!
5. W środę o godz.17.00 w kościele spotkanie dzieci I- Komunijnych.W niedzielę o 11.30 Msza św. z liczniejszym udziałem dzieci z rodzicami.Za tydzień proszę oboje rodziców dzieci komunijnych na katechezę.
6. W czwartek w salce parafialnej comiesięczne spotkanie Młodzieżowego Koła Caritas o 17.00!! Zapraszamy nowych chętnych.
7. W piątek 13-stka Fatimska! Na różaniec o 17.30,Mszę św. i nabożeństwo zapraszam czcicieli MB Fatimskiej,dzieci oraz wszystkich kandydatów do bierzmowania.
8. W sobotę o 14.00 spotkanie w salce parafialnej dzieci Maryi i ich rodziców z Siostami z Poznania.Obecność obowiązkowa. W Poznaniu Kongres Rad duszpasterskich / nasza delegacja 4 osoby /.
9. Ks.Bp.Grzegorz Balcerek poinformował w piątek,że zmienia termin wizytacj naszej parafii z 10 września na 19 czerwca tego roku -tj.wtorek.W związku z tym,wszystkich kandydatów do bierzmowania od najstarszych roczników,aż po obecną II kl.gimnazjum z przedstawicielem przynajmniej jednego rodzica proszę o przybycie na Mszę św. i spotkanie w niedzielę 22 kwietnia o godz.11.30.Wówczas sporządzimy ostateczną listę osób,które w tym roku ,podczas wizytacji pasterskiej przystąpią do tego sakramentu.Obecność absolutnie obowiązkowa.
10. Za tydzień III niedziela miesiąca – składka budowlana. Dziękuję rodzinom za złożoną dotychczas daninę diecezjalną .Do wiadomości podaję,że za I kwartał tego roku na remont kościoła / elewację II etap / ofiarę w kopertach złożyło 65 rodzin / na 300 rodzin / na łączną kwotę 6.350 zł.Bóg zapłać. W czwartek oficjalnym pismem zostałem powiadomiony o przyznanej dotacji przez P.Starostę ze Śremu – Zenona Jahnza w wysokości 70 tys.zł. na elewację kościoła.Wyrażamy P.Staroście i członkom zarządu serdeczne podziękowanie za przekazanie niemal połowy środków na ten cel. Polecamy ich we wdzięcznej modlitwie.
11. Na misje przeznaczyliśmy w tym tygodniu : na środki transportu dla misjonarzy MiVa Polska 450 zł / ofiary za pamiątki podczas poświęcenia pojazdów w II dzień Świąt/ i 100 zł na żłobek w Jerozolimie – prowadzony przez Siostry zakonne.Bóg zapłać.
12. W Wielki czwartek zaproponowałem stworzenie w naszej parafii tzw. MARGARETKI tj.grupy 7 chętnych osób,które otoczyłyby modliwtą – każda 1 x w tygodniu – jakiegoś kapłana.Mamy 3 osoby.Jeśli ktoś chciałby się w to Boże dzieło włączyć,proszę się zgłosić,po Mszach św.lub w biurze.
13. Na bocznym ołtarzu: Przewodnik Katolicki / wiele tematów poświęconych Miłosierdziu Bożemu /.Zachęcam do czytania.
14. Dziękuję za wszelką pomoc, życzliwość, posprzątanie kościoła. Życzę błogosławionego tygodnia  !!