OGŁOSZENIA PARAFIALNE 7 PAŹDZIERNIKA 2018 roku –                              XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

1.     W środę w Rzymie rozpoczął się Synod Biskupów poświęcony młodzieży pd przewodnictwem Papieża Franciszka. Proszę o modlitwę w tej intencji do końca miesiąca.
2.     Dziś wspomnienie MB Różańcowej i cudu z 1571 roku – Bitwy pod Lepanto.Trwa miesiąc modlitwy różańcowej. Różaniec dla dzieci od pn. do piątku o 17.00, dla pozostałych po Mszy św. o 18.00, w sobotę o 17.30,a w niedzielę przed każdą Mszą św. ( prowadzą Matki Różańcowe). Módlmy się codziennie różańcem w kościele i w domach.
3.     Dzieci Maryi we współpracy z Siostrami szarytkami z Poznania w październiku organizują pomoc dla bezdomnych,którymi się opiekują.W kościele znajdujoe się kosz, do którego można składać:kurtki,koce,czapki,skarpety,rękawiczki,i inne rzeczy potrzebne na zimę. Zachęcamy do niesienia pomocy biedniejszym od siebie.
4.    W sobotę o 15.00 w salce spotkanie Dzieci Maryi.O 16.00 próba chórku.Zapraszam chłopców ze szkoły podstawowej,by zgłaszali się do służenia Panu Bogu jako ministranci.
5. W parafii Góra od dziś na Mszy św o godz. 9.30 zaczyna się katecheza przedmałżeńska, dla wszystkich, którzy planują zawrzeć w najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński.
6.     Od wtorku na czas mojej nieobecności obowiązki i opiekę w parafii przejmuje ks.Antoni Adamski z Borku.   Tel.65 571 64 94.
7.     Za tydzień będziemy przeżywali XVIII Dzień Papieski.W tym roku 16 października przypada 40 rocznica wyboru Karola Wojtyły na Papieża.Tradycyjnie Panie z Caritasu na pamiątkę będą rozprowadzały „Papieskie kremówki”.Dochód z ich sprzedaży jest przeznaczony na CARITAS. Przed Mszami św.Katecheza JP II.Przed kościołami w całej Polsce zbiórka na Fundację”Dzieło Nowego Tysiąclecia”- czyli na stypendia dla zdolnej młoodzieży ,pochodzącej z biedniejszych rodzin.
8.     Na bocznym ołtarzu: nowy nr Gościa Niedzielnego, Przewodnik Katolicki i Dobre Nowiny / darmowe /. W Gościu film na DVD ” Sprawa Chrystusa” w cenie gazety 5zł.To prawdziwa historia dziennikarza,który nie potrafił uwierzyć,że Jezus istniał naprawdę i zbawił człowieka. Musiał więc się zmierzyć z największą tajemnicą naszej wiary i……..ze swoim rozumem! Polecam.
9.     Trwają prace przy elewacji kościoła.W ubiegłym tygodniu została odnowiona przez konserwatorów i ustawiona we wnęce nad bocznym wejściem figura św.Piotra z krzyżem.Druga figura MB i tablica – epitafium są w trakcie restaurowania..Zamontowaliśmy nową tablicę ogłoszeń,która znajduje się tuż za furtką po lewej stronie,naprzeciw krzyża misyjnego.. Firma P.Przybylskiego wykonała nowe przylącze elektryczne, które prowadzi z kościoła w kier, salki. Zostala także zamontowana nowa tablica rozdzielcza.Jesteśmy wdzięczni za okazaną pomoc i otaczamy wszystkich naszych dobroczyńców serdeczną modlitwą.
10.     Po III niedzieli / od 22.10./ będzie można zamawiać intencje na I półrocze 2019r. oraz wymienianki jednorazowe półroczne.Od jesieni ofiara za wymienianki od jednej osoby czy rodziny wyniesie 30 zl, co pomoże pokryć choć w części wydatki , o których mowa powyżej.
11.     W liturgii:
– we wtorek – bł. Wincentego Kadłubka Bpa
– w piątek – święto – Rocznica Poświęcenia Bazyliki Archikatedralnej
– w sobotę – bł. Honorata Koźmińskiego K.
12.     Bóg zapłać tym, którzy pomagali w tym tygodniu, za posprzątanie kościoła i za wszelkie formy pomocy I życzliwości, także za dostarczone dary dla pracujących przy elewacji.