OGŁOSZENIA PARAFIALNE
6 maja 2018 roku – VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

1.   Trwa miesiąc maj. Gorąco zapraszam do licznego udziału w nabożeństwach majowych. Codziennie po Mszy św. a w soboty i niedziele 15 min. przed EUCHARYSTIĄ. Na wioskach tradycyjnie w wyznaczonych miejscach.
2.   We wtorek przypada Uroczystość św. Stanisława Bpa i Męczennika – gł. Patrona Polski i naszej Archidiecezji.
3.   Za tydzień na Mszy św.o godz.11.30 kilkoro dzieci zostanie uroczyście włączonych do grona. Dzieci Maryi”. Będą obecne Siostry szarytki,które czynnie uczestniczyły w wielomiesięcznej formacji dzieci.Gratuluję wszystkim,którzy troszczyli się o formację dzieci i animatorce – Agnieszce. Po Mszy św. wspólne spotkanie w salce z rodzicami.
4.   W następną niedzielę przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.Zachowując tradycję przez trzy dni – od poniedziałku do środy – trwają tzw.Dni Krzyżowe – czyli modlitwy o dobre urodzaje. Zapraszam rolników i wszystkich,którzy korzystają z dobrodziejstwa ich pracy do wspólnej modlitwy. W poniedziałek o 19.00 spotkajmy się / rolnicy z wszystkich wiosek / przy krzyżu w Niedźwiadach – odprawimy Nabożeństwo upraszające błogosławieństwo Boże.W środę zapraszam na Mszę św.i procesję wokół kościoła / sztandar rolników/.
5.   Również w niedzielę przypadnie 13–stka Fatimska.Na uroczyste Nabożeństwo fatimskie, poprzedzone różańcem o godz.20.00,zapraszam wszystkich czcicieli Matki Bożej / Matki i Ojców należących do Żywego różańca,młodzież bierzmowaną i dzieci /. Na koniec procesja światła wokół kościoła z figurą M.B. Fatimskiej, sztandarami i feretronami.
6.   Spotkanie Młodzieżowego Koła Caritas obędzie się 17 maja, względu na wyjazd szkolny.
7.   W piątek od godz.16.30 młodzież z rocznika 1999 ma w biurze parafialnym rozmowę – egzamin, a w sobotę od 16.00 rocznik 2000.
8.   Dodrukowano album o śp.ks.Abp.Antonim Baraniaku.Gdyby ktoś jeszcze chciał go nabyć, będzie to możliwe w biurze.
9.   Maj to czas I komunii świętej dzieci,ale także miesiąc ,w którym większość kapłanów otrzymało święcenia.U nas komunia św.przypada 20 maja o godz.10.00.Wyjazd dzieci do Sanktuarium św.Józefa – do Poznania odbędzie się we wtorek 22 maja.W autokarze jest jeszcze 11 wolnych miejsc. .Jeśli są chętni,proszę się zapisywać w zakrystii. Dzień wcześniej 21 maja o godz.11.00 ks. Abp zaprasza parafian księży,którzy w tym roku obchodzą 25-lecie święceń kapłańskich na Uroczystą – Dziękczynną Mszę św.Tak się składa,że w ich gronie jestem także i ja.Mogę zamówić transport,tylko proszę się zdecydować i zapisywać do piątku 18 maja.Mszę dziękczynną w naszej parafii odprawię w niedzielę oktawy Bożego Ciała 3 czerwca o godz.13.00, na którą już dziś bardzo serdecznie zapraszam.
10.   We wtorek konserwator zabytków z Poznania zabrał do renowacji figurę św.Piotra / z wnęki nad bocznym wejściem do kościoła / oraz tablicę z łupka z epitafium zmarłych fundatorów.
11.   Przedsiębiorstwo komunalne ze Śremu od kwietnia podwyższyło cenę za wywóz śmieci z cmentarza. Na chwilę obecną wywiezienie jednego kontenera kosztuje nas 870zł. Proszę o sortowanie śmieci / kompostownik -to co się rozkłada i kontener – sztuczne odpady /.
12.   Na bocznym ołtarzu: Przewodnik Katolicki,Apostolstwo chorych, dla bierzmowanych w zakrystii – ostatni nr „Droga-Extra ”zaprenumerowanego pisma.
13.   Dziękuję za wszelką pomoc, życzliwość, posprzątanie kościoła / dziękuję dzieciom i młodzieży/. Życzę błogosławionego tygodnia.