OGŁOSZENIA PARAFIALNE 5 maja 2019  roku  – III NIEDZIELA WIELKANOCNA

1.    Dziś w Polsce jest obchodzona po raz 4 Niedziela Biblijna. To Narodowy Dzień czytania Pisma św. Na bocznym ołtarzu w koszyczku znajdują się fragmenty Ewangelii św. Jana, którą Kościół poleca nam wziąć do rąk i pobożnie,w spokoju przeczytać/ rozważyć/.Zachęcam wszystkich do wylosowania i zabrania kartki z nr rozdziału i wersetu.
2.   Nabożeństwa majowe codziennie po Mszy św. i w wioskach w tradycyjnych miejscach ( przy figurach, krzyżach).W tym tygodniu ze względu na pogrzeby,nabożeństwa majowe w poniedziałek i wtorek o 18.00 przy grocie MB!!!
3.     W tygodniu w biuro czynne we wtorek od 17.00 -18.00! ; w środę nieczynne!;w czwartek po Mszy św. wieczornej. Jeszcze tylko w tym będą przyjmowane wymienianki na II półrocze ( wg dotychczasowych zasad – ofiara…. ).
4.    Dziękuję dzieciom,które w W.Poście odkładały pieniążki do skarbonek dla SENIORÓW.  Ofiary przekażemy je z radością na konto Caritas. Bóg zapłać.
5.     W kalendarzu liturgicznym:w poniedziałek – święto św. Filipa i Jakuba App.; w środę – uroczystość św. Stanisława Bp i M. – głównego Patrona Polski i Archidiecezji.
6.     Trwają zapisy na wyjazd do Poznania : 18 maja – sobota na uroczyste powitanie MB Częstochowskiej w naszej Archidiecezji / do dzisiaj!!! / i 25 maja -sobota – na święcenia diakonatu kleryka Sławka do Katedry/ jest jeszcze kilka wolnych miejsc w autokarze/.
7.  Do nabycia nowy nr Przewodnika Katolickiego i Gościa Niedzielnego; fragmenty z Dzienniczka św. Siostry Faustyny – na zakończenie Tygodnia Miłosierdzia oraz Ewangelia św. Jana – na rozpoczynający się Tydzień Biblijny.
8.    Zmarły nasze parafianki z Kołacina: śp. Jadwiga Krajewska l.94 – pogrzeb w poniedziałek o godz.11.00 i śp. Władysława Frąckowiak l.88 – pogrzeb we wtorek o godz.11.00. Dobry Jezu a nasz Panie……
9.    Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i wszelką życzliwość. Na nadchodzący tydzień Szczęść Boże !