OGŁOSZENIA PARAFIALNE 4 listopada 2018 roku – XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA

1.      Dziś o 12.00 odpust w Jeżewie ku czci Wszystkich Świętych.W naszej parafii przeżywamy niedzielę powołań. Nasz kleryk Ks.Sławek z V roku, modli się z nami o nowe powołania i jak zwykle przed kościołem zbierze ofiary na utrzymanie Seminarium Duchownego w Poznaniu. Składka podczas Mszy św. w I niedziele miesiąca przeznaczana będzie / do marca / na ogrzewanie kościoła.
2.     W następną niedzielę 100 Rocznica Odzyskania Niepodległości, nasz parafialny odpust ku czci św. Marcina Bpa oraz Rocznica poświęcenia naszego kościoła.Udekorujmy na tę okazję nasze domy narodowymi flagami. Msze św: o 10.00 i Suma odpustowa o godz. 12.00. Odprawi ją ks. Przemysław Kujawa – proboszcz z Kobylnicy. Bardzo proszę o najliczniejszy udział na tej właśnie Mszy św.,Bractwo św. Marcina ze świecami, Strażaków,Panów do baldachimu, Panie I młodzież do feretronów i sztandarów oraz dziewczynki do sypania kwiatków. Próba liturgiczna dla wszystkich ministrantów w sobotę o 11.00.
3.     Młodzież z Koła Caritas przygotowuje przedstawienie z okazji 100-lecia odzyskania niepodległosci. Bedzie ono miało miejsce w ostatnią niedzielę miesiąca 25 listopada w sali wiejskiej. O szczegółach powiemy później.
4.     Okazja do spowiedzi św. przed odpustem codziennie 15 min. przed Mszą św.
5.     Odpust zupełny za zmarłych można uzyskać od 1 do 8 listopada. Warunki wywieszone są w gablocie.
6.     W środę 7 listopada o 16.00 Panie z Parafialnego Koła Caritas , będą wydawały żywność dla rodzin zgłoszonych wcześniej w programie pomocy z Caritas.
7.     Na bocznym ołtarzu: nowy nr Przewodnika Katolickiego, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny dla dzieci/ w nim m.in. komiks ” Skauci Niepodległej”/ i darmowy nr Dobrych Nowin.
8.    Bóg zapłać za złożone w zeszłą niedzielę ofiary na Kościół Prześladowany..
9.      W kalendarzu liturgicznym: przypada: w piątek święto Rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, a w sobotę wspomnienie św. Leona Wielkiego Pap. i dk.
10.      Bóg zapłać przystrojone groby, udział na Mszy św.na cmentarzu w Uroczystość Wszystkich Świętych i różaniec w Dzień Zaduszny.za przyjęte komunie św.,,za poleconych w wymieniankach. Dziękuję za posprzątanie kościoła, za okazaną pomoc i życzliwość. Czekamy w dalszym ciągu na malarza, który pomaluje kostnicę. Niech Bóg błogosławi wszystkim w nowym tygodniu. Szczęść Boże!