4 marca 2018 roku – III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Dziś I niedziela miesiąca – składka na ogrzewanie i oświetlenie kościoła. Młodzież z MKC rozprowadza kartki wielkanocne.
2. Trwa Wielki Post. Droga Krzyżowa w piątki po Mszy św.Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o 14.00 – bezpośrednio po nich Msza św. ( z 11.30). Proszę parafian o liczny udział w nabożeństwach wielkopostnych.
3. Do wtorku 6 marca w kościele będzie można pomóc Polakm mieszkającym na Białorusi.Nasza młodzież z ”Młodzieżowego Koła Caritas” organizuje pomoc materialną na rzecz fundacji ”KRESY W POTRZEBIE POLACY – POLAKOM”.Zachęcam parafian o przynoszenie różnych artykułów. Potraktujmy to,jako jałmużnę, ofiarowaną bliźnim.
4. W czwartek odbyło sie spotkanie Rad duszpasterskiej i ekonomicznej.Tematy poruszone m.in.to:przybliżenie zbliżającego się jubileuszu 1050 pierwszego biskupstwa w Polsce; posługa akolitatu naszego kleryka, która będzie miała miejsce w najbliższą niedzielę w Katedrze Poznańskiej o godz.10.00 – apel i prośba o to, aby udać się i wspólnie modlić się o potrzebne łaski; przedstawienie planu prac przy kościele na ten rok.
5. W najbliższy czwartek zapraszam wszystkich dzierżawców na spotkanie do salki parafialnej o godz.19.00. Po nim Pan z Rady będzie zbierał należności za I półrocze.
6. Za tydzień IV niedziela „Laetare’ -Radości. W sobotę rozpoczniemy parafialne rekolekcje wielkopostne.Będzie je prowadził ks.Przemysław Kompf – proboszcz z Wierzenicy
7. Na pomoc misjom zebraliśmy w zeszłą niedzielę 257 zł. Jest prośba o nabycie czasopisma poświęconego misjom “Misyjne drogi”-redagowane przez O.Oblatów w Poznaniu. Koszt tego pisma wynosi 5 zł na dwa miesiące / dwumiesięcznik/.Ofiary ze sprzedaży są przeznaczane na pomoc misjonarzom.Bóg zapłać.
8. Rozpoczynamy zapisy na przedstawienie Misterium Męki Pańskiej do Poznania – na Cytadelę w dniu w sobotę 24 marca.Koszt 20 zł.
9. Biuro parafialne w tym tygodniu czynne tylko w czwartek.
10. Polecam nowy numer Przewodnika Katolickiego.
11. Dziękuję za posprzątanie kościoła, za okazaną pomoc i życzliwość. Wszystkim życzę pobożnego przeżywania okresu W. Postu.