OGŁOSZENIA PARAFIALNE 30 czerwca 2019 roku – XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1.     Raz jeszcze pragnę podziękować za piękny czas oktawy Bożego Ciała, a zwłaszcza za jej zakończenie w Niedźwiadach. Niech Pan Bóg wynagrodzi tym, którzy natrudzili się przy przygotowaniu ołtarzy, trasy przy dekoracjach,a nade wszystko za liczny udział w liturgii. Bóg zapłać za ofiary na wakacyjny wyjazd dla dzieci i młodzieży .
2.     Dziś przed kościołem możliwość złożenia ofiary na Radio Maryja i TV Trwam . Pielgrzymka do Częstochowy. Dnia 14 lipca. Wyjazd o godz.2.00 w nocy / z soboty na niedzielę .Koszt 60 zł Zechciejmy pojechać liczniej i niech będzie to delegacja,która oficjalnie w imieniu całej parafii zaprosi MB do nas 24 lipca./ przedstawiciele poszczególnych grup duszpasterskich/. Mamy 4 wolne miejsca.
3.     W poniedziałek 1 lipca o 19.30 w sali wiejskiej spotkanie Rad duszpasterskiej i ekonomicznej, sołtysów ze wszystkich wiosek oraz zainteresowanych w związku z peregrynacją Ikony MB Częstochowskiej.
4.     Trwa odpust w Borku Wlkp. na Zdrzeżu ku czci MB Pocieszenia. Zapraszam do licznego udziału i uczczenia MB Pocieszenia. Szczegółowy program wywieszony w gablocie. Wyjazd rowerami we wtorek o 8.00. Zapraszam do wzięcia udziału w tej pielgrzymce,także dzieci i młodzież. Suma o 12.00.
5.      W środę na nowennie będziemy prosili Pana Boga, przez wstawiennictwo NBMP o dobre żniwa. Proszę o liczniejszy udział – zwłaszcza rolników.
6.     W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek, sobota miesiąca. Spowiedź św. pół godz. Przed Mszami św. W czwartek Godzina św. o 17.30 połączona z nabożeństwem misyjnym. Objazd chorych w piątek od 9.00. O 17.30 wystawienie NS. W sobotę Nabożeństwo I sobót miesiąca. Różaniec wynagradzający o 17.30 i Msza św. o 18.00.
7.     Chciałbym zwrócić uwagę dorosłych,zwłaszcza rodziców z małymi dziećmi, na coraz częściej spotykaną sytuację, że w kościele podczas Mszy św.i innych nabożeństw podaje się cokolwiek do jedzenia czy picia. Jeśli to naprawdę konieczne na ten czas opuszczamy Dom Boży i wracamy. Cytując słowa Pana Jezusa „ Nie róbcie z Domu Mego Ojca targowiska”./ tj. kuchni, baru czy restauracji /. Dzieci tego nie rozróżniają,my dorośli mamy im to wpajać od wczesnego dzieciństwa. Przypomnienie – toaleta w salce – utrzymujemy porządek po sobie. Jeszcze jedno, by w okresie letnim pamiętać o stosownym stroju idąc do kościoła / przypomina o tym także plakat/. Bóg zapłać za zrozumienie.
8.     Trwają wakacje dla dzieci i młodzieży. Życzę ,by były przeżywane po Bożemu i bezpiecznie. Wyczulam rodziców,żeby dopilnowali codziennej modlitwy,Mszy św. w każdą niedzielę i uroczystości.
9   . W piątek o 19.15 wyjazd na przedstawienie „Orzeł i Krzyż ” do Murowanej Gośliny. Zbiórka przed kościołem.
10.     W sobotę wyrusza Poznańska Piesza Pielgrzymka do Częstochowy.
11.     Od dziś rozprowadzamy przed kościołem „Mały przewodnik modlitewny” w związku z peregrynacją MB. Znajdziemy tam m.in. różne modlitwy, akty zawierzenia,litanię oraz rozważania do 4 części różańca. Cena 1 egz.4,50 zł. To namacalna pamiątka Nawiedzenia MB w naszych parafiach.
12.     W liturgii wspominamy: – w środę – św. Tomasza Ap. – w sobotę – bł. Teresy Ledóchowskiej.
13.     Do nabycia Przewodnik Katolicki / rozważania na nowy miesiąc /; Gość Niedzielny / m.in. o wakacyjnym cyklu pt.”Cuda za miedzą”- o pięknych Sanktuariach tuż za naszą granicą – Szydłowo;o stosowaniu antybiotyków – kiedy leczą,a kiedy szkodzą/ , Mały Gość dla dzieci / pamiątkowa opaska/, Miłujcie się oraz kolejny,darmowy nr Dobrych Nowin.
14.     Dziękuję za wszelką okazaną życzliwość i pomoc, parafianom z Niedźwiad za sprzątanie . Za tydzień poprosimy I grupę z Sebastianowa Życzę wszystkim błogosławionego tygodnia.