2 grudnia  2018 roku – I NIEDZIELA ADWENTU

1.    Dziś rozpoczynamy Adwent i zarazem Nowy Rok w Kościele AD 2019. Hasło tegorocznego roku duszpasterskiego brzmi : „W Mocy Bożego Ducha”. I niedziela miesiąca. Po Mszach św.ofiary na ogrzewanie kościoła.Dzis poświęcamy wieniec adwentowy,opłatki,świece Caritas.
2.   Roraty – czyli Msze św. o NMP w Adwencie od poniedziałku do soboty o 17.00. Dzieci przynoszą do kościoła zapalone lampiony. Dorośli i młodzież w czasie Rorat będą mieli świece.Obowiązkowo przybywa młodzież przygotowująca się do sakramentu Bierzmowania.Przygotujmy się z Maryją napełnioną Duchem Św.na narodziny Pana Jezusa.
3.    W tygodniu I czwartek,piątek miesiąca. Okazja do sakramentu pojednania od 16.30 dla młodzieży w czwartek a dla dzieci w piątek od 16.00. Do chorych ze spowiedzią i komunią adwentową udam się w ostatnim tyg. przed Świętami. Chorych można zgłaszać (tylko tych, którzy nie są na liście comiesięcznych odwiedzin ).
4.    W sobotę od godz. 12.00 “Godzina Łaski”. Zapraszam wszystkich dysponujących czasem na wspólne czuwanie przy Matce Bożej do naszego kościoła.
5. Za tydzień – w II niedzielę Adwentu przypada Dzień Modlitw za Kościół na Wschodzie.
6.    Od przyszłego tyg. będzie można nabywać poświęcone świece „ Caritas”na wigilijny stół. Cena taka sama,jak rok temu ( mała.6 zł a duża 13 zł). Natomiast opłatki będą doręczane do każdego domu przez naszą młodzież z MKC. Składane ofiary są zwrotem za ich zakup i na potrzeby duszpasterskie parafii.Za tydzień będą do nabycia kartki świąteczne.
7.    Bóg zapłać za ofiary zebrane dla Polaków mieszkających na wschodzie na Fundację „KRESY w potrzebie Polacy Polakom ”.Dziękujemy Młodzieżowemu Kołu Caritas za ubiegłotygodniowe przedstawienie i inicjatywę.
8.    We wtorek 11 grudnia spotkanie przedstawicieli Rad duszpasterskiej i ekonomicznej o 19.00 na plebanii.
9.    W kalendarzu liturgicznym:
– w poniedziałek -św. Franciszka Ksawerego,
– w czwartek -św. Mikołaja.
10.    Na bocznym ołtarzu: nowy nr Przewodnika Katolickiego, Gość Niedzielny,Mały Gość dla dzieci/ lampion/.Do nabycia kalendarz dla rolników w cenie 25 zł.Są tam wyłożone Tytki charytatywne,które można zabrac i je zapełnić darami dla biednych.Zwracamy je do niedzieli 16 grudnia.
11.    Bóg zapłać za sprzątanie kościoła wszystkim parafianom z Kołacina.Za tydzień prosimy parafian z Ługów.Dziękuję bardzo za okazaną pomoc :Prezesowi Straży p.Maciejowi,strażakom,p.leśniczemu za wycięcie drzewa,Panom z Kołacina za zrobienie dekoracji adewntowej i wieniec oraz za zabranie drewna i przetarcie na deski,na dokończenie płotu na cmentarzu. Niech Bóg błogosławi wszystkim w nowym tygodniu. Szczęść Boże.