OGŁOSZENIA PARAFIALNE
29 kwietnia 2018 roku – V NIEDZIELA WIELKANOCNA

1.Od wtorku 1 maja w kościele rozpoczynamy nabożeństwa majowe.W dni powszednie po Mszy św. , a w soboty i niedziele przed Mszami św. Na wioskach w tradycyjnych miejscach – przy figurach i krzyżach.

Wczoraj w Łagiewnikach – Krakowie Legat Papieski ks.Kard.Angelo Amato ogłosił błogosławioną Siostrę – pielęgniarkę Hannę Chrzanowską.Mamy kolejną orędowniczkę w niebie,poprzez którą możemy wymadlać potrzebne nam łaski.

2. We wtorek proszę dzierzawców o odbiór nowych umów w salce o 19.30.
3. W czwartek obchodzimy Uroczystość NMP Królowej Polski – Msze św. jak w niedzielę. Przed każdą Mszą św.prezentacja krótkiego filmu z okazji 100-lecia odzyskania Niepodległości.
4. Ks. Abp.udziela na najbliższy piątek 4 maja dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych,pod zwykłymi warunkami / modlitwa w intencjach Ojca św.- Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo, i złożenie ofiary do puszki z napisem Jałmużna postna lub spełnić uczynek miłosierdzia/.
5. Biuro parafialne czynne w tym tygodniu czynne tylko we wtorek.
6. W ostatnią niedzielę na potrzeby Seminarium Duchownego w Poznaniu kleryk zebrał ofiary w wysokości 705,74 zł. Bóg zapłać.
7. Za tydzień w niedzielę 6 maja o 11.30 Msza św. w intencji wszystkich Strażaków.Po Mszy spotkanie rodziców dzieci komunijnych i tych, którzy obecnie mają dzieci w I klasie.Proszę o obowiązkowe przybycie wszystkich.
8. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca . • spowiedź św. w szczególności do młodzieży bierzmowanej w środę od 17.30, • w piątek objazd chorych od 9.00. Od 17.00 Adoracja Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi św. szczególnie dla uczniów szkoły podstawowej, • w sobotę o 17.00 w kościele spotkanie dla Matek i Ojców Różańcowych.
9. W kalendarzu liturgicznym na ten tydzień przypada:
– w środę – św. Atanazego Bpa i dK. – w czwartek Uroczystość NMP Królowej Polski – na znak patriotyzmu i wiary wywieszamy flagi – w piątek – św. Floriana M. – patrona strażaków – Msza św. w ich intencji 6 maja o 11.30 .
– w sobotę – Nabożeństwo I sobót -różaniec o 17.30
W sobotę o 17.30 proszę dzieci,czcicieli MB i możliwie wszystkich kandydatów do bierzmowania.O 15.30 młodzież z rocznika 1998 ma w biurze parafialnym rozmowę – egzamin.
9. Na bocznym ołtarzu: Przewodnik Katolicki,darmowy nr „ Dobrych Nowin”,Apostolstwo chorych, i dla bierzmowanych, w zakrystii – ostatni nr zaprenumerowanego pisma.
10. Dziękuję za wszelką pomoc, życzliwość, posprzątanie kościoła. Życzę błogosławionego tygodnia.