OGŁOSZENIA PARAFIALNE
28 PAŹDZIERNIKA 2018 roku – XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

Dzisiejsza Niedziela obchodzona jest w całej Polsce, jako Dzień Modlitw z Kościołem Prześladowanym. Nasze modlitwy i zbierane przed kościołami ofiary kierujemy do nękanych chrześcijan w Pakistanie. Bóg zapłać wszystkim, którzy rozumieją i wspierają ten cel.

. 1. Wraz ze zmianą czasu na zimowy Msze św. codziennie o 17.00.

2. W czwartek przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. : o 10.00 w kościele, o 13.00 na cmentarzu . Zanieśmy naszym zmarłym w darze wdzięczności oprócz kwiatów, zniczy wielki dar Mszy św., odpusty,  Komunie św.
Poproszę o przygotowanie ołtarza parafian z Niedźwiad.

3. Odpust zupełny za zmarłych  można uzyskać od 1 do 8 listopada. Warunki wywieszone są w gablocie.

4. W piątek 2 listopada wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych – Dzień Zaduszny.
Msze św. o 10.00 i 17.00.O godz.18.30 różaniec na cmentarzu w intencji naszych zmarłych.

5. Na bocznym ołtarzu są jeszcze kartki na wymienianki jednorazowe. Składać je można w biurze parafialnym i po każdej Mszy św.W Dzień Zaduszny przed Mszą św. o 10.00 będziemy się modlić za zmarłych w wymieniankach z wioski Mchy.W niedzielę przed Mszami św.o 10.00 z Kołacina i 11.30 z pozostałych wiosek.

6. Różaniec do środy dla dzieci :od pn.-śr.o 16.30,dla pozostałych, po Mszy wieczornej o 17.00.Okazja do sakramentu pojednania codziennie od 16.00.W piątek objazd chorych od 11.00.Od 16.00 wystawienie NS i sakrament pokuty dla dzieci – do kl.VI.W sobotę o 16.00 w kościele Spotkanie formacyjne dla Matek i Ojców należących do Żywego Różańca.O 16.30 różaniec wynagradzający i Nabożeństwo I sobót miesiąca.

7. Rozpoczął się już tegoroczny sezon na ogrzewanie.Tak ,jak przed rokiem w pierwsze niedziele miesiąca od listopada do marca składka w czasie Mszy św.będzie przeznaczana ten cel.

8. Za tydzień 4 listopada w naszej parafii będziemy przeżywać niedzielę powołań.Nasz kleryk Ks.Sławek z V roku,który będzie z nami od 1 listopada wesprze nasze modlitwy o nowe powołania i jak zwykle przed kościołem zbierze ofiary na utrzymanie Seminarium Duchownego w Poznaniu.

9. Do środy można jeszcze przynosić dla bezdomnych z Poznania,którymi opiekują się Siostry Szarytki wszystko to,co może się im przydać na zimę.Bardzo dziękujemy w imieniu Sióstr i naszej młodzieży za dostarczone do tej pory rzeczy.Bóg Wam zapłać.

10. Na bocznym ołtarzu:  nowy nr Przewodnika Katolickiego , Apostolstwo chorych, Gość Niedzielny,Mały Gość Niedzielny dla dzieci/ w nim m.in. komiks ” Skauci Niepodległej”/ i darmowy nr Dobrych Nowin.

11. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła, za okazaną pomoc i życzliwość, za kulinarne dary. Czekamy na malarza,który pomaluje kostnicę.Niech Bóg błogosławi wszystkim  w nowym tygodniu.  Szczęść Boże!