OGŁOSZENIA PARAFIALNE 28 lipca 2019 roku – XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

1.    Dziś odpust ku czci św. Jakuba w Błażejewie o 12.00.
2.    Dziękuję wszystkim parafianom, którzy pięknie zaangażowali się w przygotowanie Nawiedzenia Matki Bożej,tym ,którzy uczestniczyli w rekolekcjach, a także za składane ofiary na potrzeby misjonarza. Bardzo serdecznie dziękuję za wszystko dobro,które stało się udziałem nas wszystkich i było zbudowaniem dla obojętnych. Niech każdy w darze dla Maryi po tym wydarzeniu postanowi sobie coś dobrego !. Będzie to wówczas piękny owoc tamtych ,niezapomnianych dni. Bóg zapłać ,
3.    W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek , I sobota miesiąca. W czwartek od 15.30 wystawienie NS / w intencji powołań / – okazja do sakramentu pokuty / młodzież /, w piątek od 9.00 objazd chorych /pożegnanie się z nimi /.Od 15.30 wystawienie NS – okazja do sakramentu pokuty / dzieci /, a w sobotę o 15.30 modlitwa różańcowa , później Msza św. wynagradzająca Najśw. Sercu Maryi, na którą serdecznie zapraszam.

Od godz. 1200 w czwartek 1 sierpnia do godz. 2400 w piątek, 2 sierpnia, możemy uzyskać odpust zupełny Porcjunkuli. Warunkiem jego uzyskania jest pobożne nawiedzenie kościoła z równoczesnym odmówieniem modlitwy „Ojcze nasz” oraz „Wierzę w Boga”. Odpust ten można uzyskać dla siebie lub dla osoby zmarłej.

Rozoczyna się miesiąc sierpień, który tradycyjnie już każdego roku jest ogłaszany przez Kościół w Polsce miesiącem trzeźwości.  Kościół zachęca, by powstrzymać się od spożywania alkoholu i przez cały miesiąc zachować abstynencję. Naszą szczególną modlitwą otoczmy osoby uzależnione od alkoholu oraz ich rodziny.

4.    W liturgii wspominamy – w poniedziałek – św.Martę, w środę – św. Ignacego Loyolę; w czwartek – św. Alfonsa Marii Liguoriego Bp i dk
5.   Do nabycia Przewodnik Katolicki , Gość Niedzielny oraz darmowe pisma z Łagiewnik.
6.   Dziękuję za wszelką okazaną życzliwość i pomoc, za posprzątanie kościoła , oraz za ciasto….. Życzę wszystkim pracującym rolnikom pogody i bezpiecznej pracy, a wypoczywającym na wakacjach dobrego tygodnia, Szczęść Boże !