OGŁOSZENIA PARAFIALNE 28 kwietnia 2019 roku – NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

1.    Dziś Niedziela Miłosierdzia Bożego. Jest to patronalne święto CARITAS. Przed kościołami zbiórka na potrzeby tej instytucji. Paniom należącym do PZC oraz Młodzieżowemu Kołu Caritas składam szczere podziękowanie za służbę w parafii. Skarbonki Caritas dzieci składają na Mszy św. o 11.30.Serdecznie zapraszam dzisiaj o godz.15.00 do kościoła na Nabożeństwo ku czci Miłosierdzia Bożego. Rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Dziś także przypada XIII Ogólnopolska Niedziela modlitw za kierowców. Upłynie ona pod hasłem: „W mocy Ducha z Miłością na każdej drodze”.
2.   Od jutra będą przyjmowane, według dotychczasowych zasad wymienianki ( od maja do października) oraz intencje mszalne na II półrocze. Biuro parafialne czynne w tym tygodniu w poniedziałek od 10.00 – 12.00 i wieczorem od 17.00 – 18.00 i po Mszy św.; we wtorek 10.00 – 11.00 i od 17.30 – 18.30 i w środę tylko po Mszy św.
3.   We wtorek o 19.00 kolejne spotkanie osób należących do Kręgu Biblijnego.
4.   Od środy 1 maja rozpoczynamy Nabożeństwa majowe. W kościele codziennie po Mszach św. o 18.00.,w soboty i niedziele przed. Spotykajmy się także starym polskim zwyczajem także przy figurach i krzyżach z dziećmi , całymi rodzinami kultywując piękną Polską tradycję.
5.   W tym tygodniu przypada I czwartek,piątek i sobota miesiąca. Ze względu na 3 maja spowiedź dla dzieci i młodzieży w czwartek przed wystawionym sakramentem od 16.30!!! Do chorych wyjątkowo udam się w tę I sobotę miesiąca od 9.00!!!!
6.   W czwartek w Polsce świętujemy Dzień flagi. Niech nie zabraknie na naszych domach powiewających narodowych barw.
7.   W piątek 3 maja Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. jak w niedzielę. Nie obowiązuje post.
8.   W I sobotę,jak co miesiąc zapraszam osoby należące do Żywego Różańca wyjątkowo o 16.00!!!  Nabożeństwo I sobót!!!Złączmy się w tej modlitwie za Ojczyznę!!!Z racji wspomnienia św. Floriana – patrona strażaków zapraszam Panów Prezesów i wszystkich Druhów i Druhny na różaniec i Mszę św.,by wyprosić Boże błogosławieństwo na kolejny rok.
9.   Składam podziękowanie za złożone ofiary na daninę diecezjalną – to jest na potrzeby i pomoc instytucjom działającym w diecezji m.in.: Seminarium Duchowne, Dom Księży Emerytów ,Wydział Teologiczny. Na chwilę obecną przesłałem do Kurii kwotę w wysokości 2940 zł. Jeśli jeszcze jakaś rodzina nie spełniła tego zobowiązania, to może tego dokonać w dogodnym czasie.
10.   Trwają zapisy na wyjazd do Poznania : 18 maja – sobota na uroczyste powitanie MB Częstochowskiej i 25 maja -sobota – na święcenia diakonatu kleryka Sławka do Katedry.
11.   Można zaopatrzyć się w nowy nr Przewodnika Katolickiego i Gościa Niedzielnego,kolejny darmowy nr Dobrych Nowin, obrazki Miłosiernego Jezusa z Koronką oraz przygotowane krótkie cytaty z Dzienniczka św. Siostry Faustyny – z racji Niedzieli Miłosierdzia. W pismach na tę niedzielę wiele miejsca poświęcono tematowi Miłosierdzia Bożego.
12.   Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i wszelką życzliwość. Na nadchodzący tydzień Szczęść Boże !