OGŁOSZENIA PARAFIALNE 28 STYCZNIA 2018 roku – IV NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W niedzielę na Mszy św. o 11.30 spotkanie rodziców dzieci I komunijnych .
2. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca .W I czwartek spowiedź dla młodzieży bierzmowanej od 16.00 / po Mszy sw. Godzina święta w intencji powołań/. – w I piątek – objazd chorych po Mszy św.o 10.00 z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia, od 16.00 spowiedź dla dzieci – szkoła podstawowa i Adoracja Najśw. Sakramentu.
3. W piątek 2.02 przypada Święto Ofiarowania Pańskiego (MB Gromnicznej). Jest to zarazem Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Msze św. o 10.00 i 17.00. Przynosimy świece – gromnice, by je poświęcić. Na ranną Mszę św. zapraszam w szczególności wszystkich Panów należących do Bractwa św. Marcina, a na wieczorną Mszę św. wszystkie dzieci I – komunijne wraz z rodzicami. Zostaną im przekazane, poświęcone świece. W całej Polsce przed kościołami zbiórka dobrowolnych ofiar na klasztory klauzurowe.
4. Składka budowlana w III niedzielę stycznia wyniosła 2128 zł. Za tydzień w I niedzielę ofiary na ogrzewanie i oświetlenie kościoła. Koperty na elewację są wyłożone na bocznym ołtarzu.
5. W sobotę o 9.00 bardzo proszę o przybycie do kościoła następną grupę sprzątających. Będziemy rozbierać dekorację Bożonarodzeniową ( potrzebni mężczyźni do pomocy w rozebraniu stajenki i do wyniesienia choinek). Wieczorem o 16.00 spotkanie Matek Różańcowych, o 16.30 różaniec. Przybądźmy liczniej na to Nabożeństwo,w szczególności dzieci i młodzież, wszyscy kandydaci do bierzmowania.
6. W kalendarzu liturgicznym wspominamy: – w środę – św. Jana Bosko – Pr., – w piątek– Święto Ofiarowania Pańskiego -MB Gromnicznej.
7. Nowy nr Przewodnika Katolickiego/ dodatek – rozważania na każdy dzień/ , kolejny ,darmowy nr “Dobrych Nowin” – na bocznym ołtarzu. W zakrystii dla młodzieży bierzmowanej kolejny nr Drogi Extra /zamawianych przez rodziców /.
8. Zmarła nasza Parafianka z Kołacina śp. Prakseda Jankowiak l.81. Pogrzeb odbył się w piątek.Dobry Jezu…
9. Dziękuję za wszelką okazaną życzliwość, pomoc. Wszystkim życzę błogosławionego tygodnia.