OGŁOSZENIA PARAFIALNE 26 maja 2019 rokuVI NIEDZIELA WIELKANOCNA

 1. Informujemy , iż dnia 24 maja Ojciec Święty Franciszek mianował ks. Szymona Stułkowskiego, rektora Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu, biskupem pomocniczym archidiecezji poznańskiej .Cały list Arcybiskupa wraz z życiorysem nowego nominata w gablocie i na str. internetowej parafii.
 2. Dziś obchodzimy Dzień Matki. Drogim i Kochanym Mamom w Dniu Ich święta życzę opieki Bożej Rodzicielki oraz doświadczenia miłości i wdzięczności od swoich dzieci, życzliwości ludzkiej, promiennego uśmiechu, płynącego z poznawania i pełnienia woli Bożej w codziennym życiu.
 3. Wczoraj w Katedrze Poznańskiej Ks. Bp. Grzegorz Balcerek udzielił święceń diakonatu 11 klerykom. Wśród nich był Syn naszej parafii kleryk Sławomir Rzepka. Niech Bóg błogosławi.
 4. We wtorek ona godz. 19.00 zapraszam wszystkich chętnych na Krąg Biblijny do salki parafialnej.
 5. Młodzież z kl. VIII proszę o przybycie w środę o 17.15 do kościoła.
 6. Nabożeństwa majowe jeszcze do piątku po Mszy św.
 7. W kalendarzu liturgicznym : w środę – św. Urszuli Ledóchowskiej;w piątek – święto Nawiedzenia NMP; w sobotę – św.Justyna.
 8. Chciałbym serdecznie podziękować Panom Henrykowi i Aleksandrowi z Kołacina za pomalowanie i odnowienie salki katechetycznej. Panu Prezesowi z Zarządu Dróg ze Śremu, za założenie barier ochronnych przy murze naszego kościoła. Serdeczne Bóg zapłać !
 9. Na składkę budowlaną w zeszłą niedzielę zebraliśmy 1958 zł.
 10. W sobotę organizujemy wyjazd młodzieży na Lednicę 1 czerwca. Zgłoszenia, z wpisowym 25 zł. w zakrystii. Wyjazd o 10.00
 11. .Także w sobotę o 16.30 różaniec wynagradzający a po nim Msza św. i nabożeństwo I sobót miesiąca.
 12. W salce dzisiaj po Mszach św. jest możliwość nabycia różnych dekoracji domów na zbliżające się Nawiedzenie MB Częstochowskiej m.in.: flagi, proporczyki, chorągiewki,emblematy, wizerunki MB, kije do flag.
 13. Do nabycia nowy nr Przewodnika Katolickiego; Gościa Niedzielnego,;Misyjne Drogi i darmowy nr Dobrych Nowin.
 14. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i wszelką życzliwość. Na nadchodzący tydzień niech Pan Bóg błogosławi.