OGŁOSZENIA PARAFIALNE 25 listopada 2018 roku – JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA
1.     Dziś ostatnia niedziela roku kościelnego – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. . Dziękuję ministrantom za wierną i piękną służbę przy ołtarzu,za okazywaną pomoc. Ich rodzicom, za przypilnowanie,a jak zachodzi potrzeba- za dowóz i za przykład życia chrześcijańskiego. Zapraszam na wspólne spotkanie ministrantów z ich rodzicami w sobotę o 15.00 do salki. Życzę dalszej gorliwości i wytrwałości w pełnieniu tak zaszczytnego powołania. Zachęcam do zgłaszania się nowych kandydatów oraz dziewcząt do grona psauterzystek i lektorek.
2.     Po pięknej ubiegłotygodniowej Wieczornicy w szkole ,tym razem nasza młodzież z Parafialnego Koła Caritas ,jako przedłużenie radości z Odzyskania Niepodległości,przygotowała sztukę pt.. ” Oto Polska właśnie”.W ich i swoim imieniu zapraszam do jej obejrzenia dziś 25 listopada 2018r. w Sali wiejskiej w Mchach o godz. 16.00. Z inicjatywy młodzieży chcielibyśmy wspomóc naszych rodaków mieszkających na kresach poprzez zbiórkę ofiar dziś po Mszach św., albo po przedstawieniu i wysłać jako przedświateczną pomoc z okazji św.Mikołaja.Bóg zapłać.
3.     Bóg zapłać wszystkim, którzy trwali przy Panu Jezusie na modlitwie w czasie całodziennej Adoracji.
4.    Bóg zapłać za ofiary złożone na składkę budowlaną.Po ponad dwóch miesiącach zakończyły sie prace związane z elewacją naszego kościoła. W poniedziałek w obecności konserwatora zabytków,Szefa firmy,Kierownika budowy i Inspektora Nadzoru budowlanego dokonano odbioru prac.Dziękujemy P.Bogu za łaski,którymi nas obdarzał i św.Józefowi – figura u szczytu/ , firmie Przybeccy z Lubonia, szefom i pracownikom. Osobno składam podziękowanie wiernym parafianom za składane ofiary na ten cel,za ciasto i inne dary,za wsparcie finansowe Starostwie Powiatowemu-z P. Starostą na czele, P.Radnym, Gminie z P.Burmistrzem, Bankowi Spółdzielczemu w Śremie z Jego Prezesem i klerykowi Sławkowi. Wszystkim za to dzieło wielkie Bóg zapłać.
5.     W I sobotę miesiąca -1 grudnia o 16.00 spotkanie Matek i Ojców należących do Żywego różańca. Po nim o 16.30 NABOŻEŃSTWO I SOBÓT MIESIĄCA.
6.     Za tydzień I niedziela Adwentu -miesiąca. Po Mszach św.ofiary na ogrzewanie kościoła.
7.    Roraty, czyli Msze św. o Matce Bożej w Adwencie rozpoczniemy od poniedziałku 4 grudnia o godz. 17.00.
8.     W tym tygodniu biuro parafialne czynne:w pon. po rannej Mszy św. i w czwartek po wieczornej.
9.    W kalendarzu liturgicznym przypada w piątek święto św. Andrzeja Ap.
10.    We wtorek Panie z PKC w salce parafialnej będą wydawały żywność z Caritasu od godz.16.30.
11.    Na bocznym ołtarzu: nowy nr Przewodnika Katolickiego / Rozważnia na kazdy dzień./, Gość Niedzielny / darmowy- kalendarz ścienny/,Mały Gość dla dzieci/ lampion/, List Ks. Abp. do chorych i starszych diecezjan.Jest do nabycia Kalendarz dla rolników w cenie 25 zł. Zachęcam do nabywania i czytania.
12.    Bóg zapłać za sprzątanie kościoła, za pomoc i życzliwość. Niech Bóg błogosławi wszystkim w nowym tygodniu. Szczęść Boże