OGŁOSZENIA PARAFIALNE
24 grudnia 2017 roku – IV NIEDZIELA ADWENTU

1. Dziękuję tym, którzy regularnie albo choć raz wzięli udział w tegorocznych Roratach. Dziś IV – ostatnia NIEDZIELA ADWENTU – Wigilia Bożego Narodzenia. Zachęcam do dochowania postu, według Polskiej Tradycji. Zanim zasiądziemy do Wieczerzy wigilijnej dokonajmy gestów pojednania i zgody w rodzinach i z sąsiadami. Na to czeka Boża Dziecina – może od lat.!!! O północy godz. 24.00 zgodnie z wielowiekową Tradycją zapraszam na Pasterkę. Przyjdźmy najliczniej, jak to tylko możliwe całymi rodzinami, by jako pierwsi – z pasterzami – uczcić Narodziny Syn Bożego. Uroczysta procesja z wniesieniem figury Dzieciątka Jezus przez Rodzinę z Kołacina.
2. Z okazji Świąt Narodzenia Pana Jezusa, chciałbym życzyć wszystkim parafianom i gościom głębokiego – duchowego przeżycia Tej niezwykłej Tajemnicy.Niech każdy odczuje ,zwłaszcza w tych dniach, bliskość przychodzącego Boga,który zechciał zamieszkać pomiędzy nami.Niech nam wszystkim okaże Swoje miłosierdzie, doda odwagi w wyrażaniu wiary oraz zdolności do okazywania miłości,pochodzącej od Ducha św.,którego Mocą jesteśmy napełnieni.Szczęść Boże!
3. W poniedziałek Boże Narodzenie – nie ma Mszy św. o 8.00, pozostałe Msze św. o 10.00 i 11.30 . We wtorek II dzień Świąt św. Szczepana – Msze św. jak w niedzielę. Składka przeznaczona na KUL i WT UAM.
4. Za tydzień w niedzielę święto św. Rodziny z Nazaretu.To ostatni dzień kończącego się Starego Roku.Nabożeństwo w łączności z Mszą św. o 11.30.
5. W tym roku kolęda od ostatnich numerów do pierwszych. Rozpoczynamy od środy 27 grudnia od 10.00.Na początek – Kołacin.Składane ofiary z okazji kolędy,chcielibyśmy przeznaczyć na zwrot części należności za poprzednie prace,jak również,na drugą część czekającej nas na wiosnę,elewacji zewnętrznej naszego kościoła.Wzorem poprzednich lat poproszę o przywiezienie i odwóz kapłana i ministrantów z wiosek / 15 min przed kolędą /.
6. Świece „Caritas” na wigilijny stół (duża 13 zł). Opłatki możliwe do nabycia w zakrystii.
7. Do nabycia nowy nr Przewodnika Katolickiego, z rozważaniami na nowy miesiąc, do zabrania nowy nr Apostolstwa chorych. Zamawiane przez rodziców gazety dla kandydatów do bierzmowania są do odbioru w zakrystii / cena 4 zł /.
8. Składka budowlana w III niedzielę grudnia wyniosła 2310 zl. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom!
9. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu : we wt. – św.Szczepana; w śr. – św.Jana Ew.; w czw. – św.Młodzianków ; w ndz. – św.Rodziny z Nazaretu.
10. Bóg zapłać p.Klauzom z Charłbia za ofiarowanie choinek do kościoła, za dary na świąteczny stół, klerykowi, Panom Tomaszom z Mchów i Kołacina, młodzieży i dzieciom za ustawienie stajenki oraz zrobienie świątecznej dekoracji.Kolejnej grupie z Kołacina za posprzątanie kościoła.Niech Bóg błogosławi w nowym – świątecznym tygodniu wszystkim parafianom i gościom!

PLAN KOLĘDY W KOŁACINIE 27-30 XII 2017

  1. 27 GRUDNIA – środa – Kołacin nr 61 – 49 ( Od p. Jakubowski W. do p.Grocholski J.)

  2. 28 GRUDNIA ( czwartek) Kołacin od nr 16 – 1a ( od P. Sołtys do P. Roszyk Z.)

  3. 29 GRUDNIA ( piątek) Kołacin od 48 – 17 ( od P. Świdurski W. do P. Demski J.)

  4. 30 GRUDNIA ( sobota ) Kołacin od 38 – 42 ( od P. Grocholski H do P. Chojecka I. )

    KOLĘDOWANIE W MCHACH ROZPOCZYNA SIĘ W DZIEŃ ROBOCZY O 14.00, W SOBOTY O 10.00. W POZOSTAŁYCH WIOSKACH OD 10.00.

    Podobnie jak przed rokiem poproszę o zorganizowanie przywozu kapłana, ministrantów (15 min. wcześniej) .