OGŁOSZENIA PARAFIALNE 23 grudnia 2018 roku – IV NIEDZIELA ADWENTU

1.     Dziś IV – ostatnia NIEDZIELA ADWENTU. Dziękuję wszystkim, którzy uczestniczyli w tegorocznych Roratach.Niech rozważanie darów i owoców Ducha Św.pomnoży dobro i miłość w naszym życiu.
2.     Jutro Wigilia Bożego Narodzenia. Msza św. rano o 8.00. Zanim zasiądziemy do Wieczerzy wigilijnej dokonajmy gestów pojednania i zgody w rodzinach i z sąsiadami. Na to czeka Boża Dziecina – może od lat.!!!. Pasterka o 24.00. Przyjdźmy najliczniej, jak to tylko możliwe całymi rodzinami, by jako pierwsi – z pasterzami – uczcić Narodziny Syna Bożego. Uroczysta procesja z wniesieniem figury Dzieciątka Jezus.
3.    We wtorek – BOŻE NARODZENIE. Msze św. o 10.00 i 11.30 .W środę II dzień Świąt – Msze św. jak w niedzielę. Składka przeznaczona na KUL i WT UAM.
4 ,  Kolęda w tym roku rozpocznie się w piątek od Ługów godz.10.00 nr 27 do 56. Dalej od godz. 10.00 – Mchy od nr 1 – 16 / sobota 29.12/. Dalszy plan później. Pragnę wnieść do każdego domu pokój i błogosławieństwo na nadchodzący Nowy Rok. Na stole nakrytym białym obrusem niech znajdzie się krzyż, świece, Pismo Święte, woda święcona, zeszyty do religii dzieci i młodzieży (indeksy bierzmowanych ), odświętny strój i wszyscy domownicy. Wzorem poprzednich lat proszę o przywiezienie i odwiezienie kapłana (wioski).  Ofiary z kolędy przeznaczylibyśmy na przyszłoroczne położenie kostki z granitu wokół naszego kościoła, Bardzo serdecznie dziekuję tym parafianom ,którzy niezwykle ofiarnie wspierali dotychczasowe nasze wysiłki.Niech Pan Bóg to wynagrodzi.
5.     W najbliższy czwartek 27 stycznia zapraszam parafian do udziału w gminnych obchodach 100-rocznicy Powstania Wielkopolskiego. O godzinie 13.30 przybądźmy na nasz cmentarz. Tam modlitwa,z udziałem władz Gminy i uroczyste odsłoniecie krzyży powstańczych na nagrobkach Powstańców Wielkopolskich.
6.     Za składkę budowlaną z zeszłej niedzieli – Bóg zapłać!
7.    Prasa katolicka na bocznym ołtarzu:Przewodnik z rozważaniami na styczeń;Gość Niedzielny z płytą -kolędy / z ubiegłego tygodnia dla tych,którym zabrakło /;nowy Świąteczno- noworoczny ze 130 stronami za 8 zł; kalendarze ścienne za 3 zł.
8.     W liturgii wspominamy:w śr. -św.Szczepana; w czw. – św.Jana Ewangelisty; w pt.- św. Młodzianków, a w ndz.- św.Rodziny z Nazaretu
9.     Bóg zapłać za sakrament pojednania z okazji Świąt;p.leśniczemu za ofiarowanie choinek do kościoła, za kulinarne dary, młodzieży za przygotowanie świątecznej dekoracji oraz za posprzątanie kościoła. Niech Bóg błogosławi w nowym – świątecznym tygodniu wszystkim parafianom i gościom  !