OGŁOSZENIA PARAFIALNE 23 czerwca 2019 roku – XII NIEDZIELA ZWYKŁA

1.    Dzisiaj na polecenie Episkopatu Polski po każdej Mszy św. śpiewamy Suplikację – czyli pieśń błagalną,jako przebłaganie Pana Boga za ostatnie blużniercze profanacje NS, wizerunku NMP oraz coraz częściej zdarzające się ataki na kościół i duchownych. Dziś wieczorem o 20.00 zapraszam do kościoła na adorację Najśw. Sakramentu. przeżywaną w tym duchu. Zakończymy Apelem Jasnogórskim.
2.   Z okazji przypadającego Dnia Ojca wszystkim składamy najlepsze życzenia błogosławieństwa Bożego
i przeżywania pięknego ojcostwa na wzór św. Józefa.
3.    Pragnę bardzo podziękować tym wszystkim,którzy podczas Bożego Ciała zaangażowali się w przygotowanie ołtarzy i całej trasy procesyjnej,za pomalowanie figury św. Józefa, strażakom, paniom niosącym sztandary,feretrony,dzieciom sypiącym kwiaty,P.leśniczemu za brzózki oraz służbie liturgicznej. Bóg zapłać. W oktawie Bożego Ciała Msze św., połączone z Nieszporami o Najśw. Sakramencie oraz procesja wokół kościoła o 19.00 – wyjątek w poniedziałek o 20.00 . O obsługę w oktawie proszę przedstawicieli z poszczególnych wiosek:- W niedzielę – po Mszy św. o 11.30 – Charłub, – w poniedziałek – Ługi, – we wtorek – Sebastianowo, – w środę – Kołacin, – w czwartek na zakończenie oktawy – Niedźwiady . / Ofiary w oktawie posłużą jako wparcie na wakacyjny wyjazd dzieci i młodzieży/ .
4.    Rozpoczęły się wakacje dla dzieci i młodzieży. Życzę ,by były przeżywane po Bożemu i bezpiecznie. Wyczulam rodziców,żeby dopilnowali codziennej modlitwy,Mszy św. w każdą niedzielę i uroczystości.
5.    W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – nie obowiązuje post. Msza św. o 19.00 / odpust zupełny /. Zapraszam na krótkie spotkanie z rodzicami dzieci z chórku, wszystkich ministrantów i psałterzystek.
6.   W sobotę przypada Uroczystość Apostołów Piotra i Pawła.
7.    Od soboty rozpoczyna się odpust w Borku Wlkp. Zapraszam do licznego udziału i uczczenia MB Pocieszenia. Szczegółowy program wywieszony w gablocie. Wyjazd rowerami we wtorek o 8.00. Zapraszam do wzięcia udziału w tej pielgrzymce,także dzieci i młodzież. Suma o 12.00.
8.    Za tydzień przed kościołem, zgodnie z dotychczasowym zwyczajem dobrowolna zbiórka ofiar na Radio Maryja i TV Trwam – ogólnopolskie i światowe katolickie media.
9.    Od 1 lipca w naszym dekanacie nastąpią zmiany ks. proboszczów. Nowi obejmą parafię: w Borku Wlkp. i tam będzie pełnił funkcję Dziekana ks.Tadeusz Lorek, a także w Rusku i Cerekwicy. Niech Bóg im błogosławi, a dotychczasowym proboszczom dziękujemy za ich gorliwą i oddaną współpracę.
10.    W poniedziałek 1 lipca o 19.30 w sali wiejskiej spotkanie Rad duszpasterskej i ekonomicznej, sołtysów ze wszystkich wiosek oraz zainteresowanych w związku z peregrynacją Ikony MB Częstochowskiej.
11.    W salce dekoracje na peregrynację MB Częstochowskiej.
12.    Pielgrzymka do Częstochowy. Dnia 14 lipca. Wyjazd o godz.2.00 w nocy / z soboty na niedzielę .Koszt 60 zł Zechciejmy pojechać liczniej i niech będzie to delegacja,która oficjalnie w imieniu całej parafii zaprosi MB do nas 24 lipca./ przedstawiciele poszczególnych grup duszpasterskich/.
13.     Bóg zapłać wszystkim, którzy złożyli materialny dar w zeszłą niedzielę na utrzymanie seminarium i składkę budowlaną.
14.    W liturgii wspominamy: – w pon.- Narodzenie św. Jana Chrzciciela ;-we wt.NMP Świętogórskiej z Gostynia ;– w środę – św.Tomasza Ap.;-w pt. Najświętszego Serca Pana Jezusa; – w sobotę – Uroczystość św. Piotra i Pawła
15.    Do nabycia Przewodnik Katolicki; Gość Niedzielny , Mały Gość dla dzieci / pamiątkowa opaska/, Miłujcie się.
16.    Dziękuję za wszelką okazaną życzliwość i pomoc. Życzę wszystkim błogosławionego tygodnia.