OGŁOSZENIA PARAFIALNE 21 kwietnia 2019 roku – NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

1.     Życzenia Wielkanocne przesłał do nas Ks. Arcybiskup Metropolita Poznański – z ich treścią można się zapoznać w gablocie. Osobiście życzę – za Papieżem Franciszkiem , by przeniknęła  Was wszystkich‘’ Nowina, która w Tę Wielką Noc obiegła świat, że Jezus Zmartwychwstał, że jest nadzieja dla Ciebie i dla mnie, że nie jesteś już pod panowaniem grzechu i zła! Zwyciężyła MIŁOŚĆ, zwyciężyło MIŁOSIERDZIE !
Żyjmy tą Prawdą na co dzień!
Błogosławionych Świąt dla Parafian i Gości! Składka remontowa.
2.    Jutro Poniedziałek Wielkanocny. Msze św. – jak w niedziele : 8.00, 10.00 i 11.30.
W Polsce wspieramy materialnie i duchowo KUL ( taca). U nas po każdej Mszy św. błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych ( poświęcenie nowych! ).
Pamiątka dla każdego kierowcy.
3.    Przypada mi wielki zaszczyt,by odczytać list w imieniu Rektora Seminarium Duchownego w Poznaniu – ks.dr Szymona Stułkowskiego. ” W myśl kanonu 1051 Kodeksu Prawa Kanonicznego,podaje się do publicznej wiadomości, że kleryk Sławomir Rzepka……..ma przyjąć święcenia diakonatu w Poznaniu,dnia 25 maja br……”.To wielka duma ,ogromna łaska i wyróżnienie zwłaszcza dla Rodziców,rodziny i krewnych,ale i dla całej parafii. Dziękujemy Panu Bogu za to powołanie,modlimy się o potrzebne łaski i o kolejne powołania do kapłaństwa i zakonu.
4.   Składam serdeczne podziękowanie: młodzieży z Młodzieżowego Koła Caritas, ministrantom, psałterzystkom i Paniom – za prace przy dekoracji Ciemnicy oraz Grobu Pańskiego, a także za oprawę liturgiczną podczas Triduum Paschalnego. Panom Strażakom za wystawioną całodzienną straż przy Grobie Pańskim, osobom niosącym baldachim, feretrony i sztandary w czasie Procesji Rezurekcyjnej. Bóg zapłać.
5.    Od Wielkiego Piątku trwa Nowenna przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Codziennie 15 minut przed Mszą św. Koronka. Zachęcam do składania próśb i podziękowań skierowanych do Miłosiernego Pana Jezusa. Skarbonka na bocznym ołtarzu oraz kartki,na których można pisać intencje. Jeszcze w tym miesiącu będą zawiezione do Łagiewnik i tam Msza św. we wszystkich tych intencjach!
6.   We wtorek o 12.00 odpust ku czci św. Wojciecha w Rusku.
7.   Dzielnicowy z Posterunku Policji w Książu Wlkp. pragnie zaprosić wszystkich- zwłaszcza starsze osoby w najbliższy czwartek do sali wiejskiej w Mchach. Ma być poruszona i omówiona problematyka oszustw dokonywana na seniorach.
8.   W piątek – z racji oktawy wielkanocnej nie obowiązuje post.
9.    Za tydzień w niedzielę dzieci na Mszę św. o 11.30 przynoszą skarbonki Caritas, do których przez okres W.Postu odkładały pieniążki,by wesprzeć seniorów.
10.    Od poniedziałku 29 kwietnia będą przyjmowane wymienianki i intencje na II półrocze.
11.     Prasa katolicka na bocznym ołtarzu: Przewodnik Katolicki,Gość Niedzielny,Miłujcie się i darmowy Kwartalnik miłosierdzia Bożego z Łagiewnik .
12.     Bóg zapłać za wszelką okazaną pomoc i życzliwość, za dary na świąteczny stół. Życzę błogosławionego świątecznego tygodnia !!!