OGŁOSZENIA PARAFIALNE
20 STYCZNIA 2019 roku – III NIEDZIELA ZWYKŁA

1.     Od 18 -25 stycznia trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Prosimy Pana Boga o łaskę zgody i pojednania dla wszystkich wierzących w Chrystusa.
2.     Dziś III niedziela miesiąca – składka budowlana. Kwartalne ofiary z kopert od rodzin składane na położenie kostki granitowej wokół kościoła, będą od tego miesiąca przekazywane Radnym ekonomicznym. Na końcu każdego miesiąca będziemy informować parafian o ilości złożonych kopert i o kwotach, jakie wpłynęły. Wkrótce podamy koszt tej inwestycji. Bóg zapłać za dotychczasowe ofiary i pomoc.
3.     Dobiegają końca odwiedziny duszpasterskie. Jutro ostatni dzień kolędy – od godz.9.00 Kołacin nr 49 – 61. Już dziś chcę bardzo serdecznie podziękować wszystkim rodzinom za otwarte serca i domy, za strój, posiłki, życzliwość, za dowiezienie na miejsce kolędowania oraz za złożone ofiary. Kto z różnych powodów nie przyjął kolędy, a chciałby otrzymać błogosławieństwo Boże,może umówić się telefonicznie, w biurze parafialnym lub w zakrystii.
4.     Z okazji przypadającego jutro – Dnia Babci, a we wtorek – Dnia Dziadka życzymy Wam Drodzy wielu łask Bożych : daru pokoju, zadowolenia i wdzięczności od swoich wnucząt.
5.     W Panamie mają miejsce 34 ŚDM.W środę przybędzie tam Papież Franciszek.Zachęcam, zwłaszcza młodzież do duchowej łączności z tymi wydarzeniami.Transmisja w Radio Maryja i TV Trwam.
6.     W niedzielę 13 stycznia zmarł nasz parafianin śp. Marian Grobelny z Charłubia l.80. Pogrzeb odbył się w Książu Wlkp. Dobry Jezu….
7.     Msze św. w tygodniu: w poniedziałek o 8.00. Od wtorku o 17.00. Biuro parafialne czynne tylko w piątek po wieczornej Mszy św.
8.     W kalendarzu liturgicznym patronują nam : 21 I – św. Agnieszka (291-304), dziewica, męczennica, patronuje zaręczonym, ofiarom gwałtu;  24 I – św. Franciszek Salezy (1567-1622), biskup Genewy w Szwajcarii, gorliwy misjonarz zabiegający o nawrócenie protestantów, propagator życia duchowego wśród świeckich, ogłoszony Doktorem Kościoła i patronem dziennikarzy;  25 I – św. Paweł Apostoł (I w.), nawrócony prześladowca pierwszych chrześcijan, gorliwy głosiciel Ewangelii wśród pogan;   26 I – święci Tymoteusz i Tytus (I w.), towarzysze wypraw misyjnych Świętego Pawła Apostoła, a następnie biskupi i męczennicy za wiarę.
9.     Prasa katolicka na bocznym ołtarzu: Przewodnik Katolicki, Mały Gość dla dzieci,Gość Niedzielny, Misyjne drogi.
10.     Składam podziękowanie za posprzątanie kościoła, za wszelką życzliwość, pomoc. Bóg zapłać! Wszystkim życzę błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże !