OGŁOSZENIA PARAFIALNE
2 września 2018 – XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

1.     Składam podziękowanie wszystkim, którzy uczestniczyli w minioną niedzielę w uroczystości odpustowej ku czci MB Pocieszenia.
2.     Jutro o g. 9.00 w kościele uroczysta Msza św. z okazji rozpoczynającego się Nowego Roku szkolnego 2018/2019 . Dzieci, młodzież w strojach galowych oraz ich rodziców proszę o obecność, modlitwę i opiekę duchową przez cały rok- dopilnowanie zwłaszcza niedzielnej Mszy św., comiesięcznej spowiedzi i komunii św. i zaangażowanie w życie parafii. Chciałbym bardzo serdecznie zaprosić chłopców począwszy od II klasy szkoły podstawowej do podjęcia się zaszczytnej funkcji- by zostać ministrantem. Dziewczynki zapraszam do włąćzenia się do grupy Dzieci Maryi i do chórku. Dzieci Maryi pierwsze spotkanie po wakacjach w sobotę o 15.00, a próba chórku o 16.00. Rodziców bardzo proszę o uczestnictwo z dziećmi w każdą niedzielę na Mszy św. o godz.11.30.
3.   W tym tygodniu przypada I czwartek i piątek miesiąca. W czwartek spowiedź dla kl.VII i VIII oraz młodzieży starszej od 17.00. Po Mszy św. Godzina Święta. W piątek od 9.00 objazd chorych, a od 17.00 spowiedź dla uczniów do kl.VI. Niech nie będzie żadnego ucznia, który będzie zaczynał nowy rok szkolny bez sakramentu pokuty i komunii św. Dopilnować tego mają rodzice!!! Po Mszy św. katecheza dla rodziców dzieci mających chrzest i dla rodziców chrzestnych.
4.     Zgodnie z wcześniejszym porozumieniem od jesieni tego roku należności za dzierżawę gruntów parafialnych dzierżawcy wpłacają na konto parafialne . Nieprzekraczalny termin – do 10 września.
5.    Trwają prace związane z zewnętrzną elewacją naszego kościoła. Pamiętajmy o wspieraniu tych prac duchowo i materialnie.
6.    W liturgii wspominamy: – w poniedziałek – św. Grzegorza Wielkiego Pap. i Dk, – w sobotę – święto Narodzenia NMP. / Obrzęd błogosławieństwa ziarna siewnego i nasion/.
7.    Osoby zainteresowane pomocą żywnościową z Caritas są proszone o pilne dostarczenie zaświadczeń z Ośrodka Pomocy Społecznej z Książa Wlkp. i przyniesienie ich do Pań z Caritasu – do czwartku!
8.    Tragicznie zginął śp.Marek Molecki z Sebastianowa l.50. Pogrzeb odbędzie się w środę o g. 10.00. Różaniec w ndz. o 15.00,w pn.i wt.o 18.30. Dobry Jezu a nasz Panie…
9.     Na bocznym ołtarzu: nowy nr Gościa Niedzielnego,Misyjne Drogi / 5 zł./, Przewodnika Katolickiego, Apostolstwo chorych na wrzesień oraz darmowy nr „Dobrych Nowin”.
10.    Bóg zapłać za sprzątanie kościoła parafianom z Charłubia.Za tydzień poprosimy parafian z Kołacina. Bóg zapłać za ciasto upieczone dla pracujących przy elewacji. Wszystkim życzę na nadchodzący tydzień dużo Bożego błogosławieństwa,zwłaszcza dzieciom i młodzieży rozpoczynających Nowy Rok szkolny. Szczęść Boże!