OGŁOSZENIA PARAFIALNE 18 listopada 2018 roku – XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1.    Składam bardzo serdeczne podziękowanie P. Bogu i tym wszystkim Parafianom, którzy czynnie włączyli się w przygotowanie naszego odpustu ku czci św. Marcina ( dzieciom, młodzieży i dorosłym), oraz wszystkim,którzy uświetnili swą modlitwą i obecnością tę uroczystość!!! Bóg zapłać cukiernikom z Ponieca, za ich ufundowanie i wszystkim dobroczyńcom.
2.    Dzisiaj III niedziela miesiąca – składka budowlana.Po południu o godzinie 17.00 Nauczyciele i uczniowie naszej szkoły zapraszają na Wieczornicę z okazji 100 rocznicy odzyskania Niepodległości.Przedstawienie odbędzie się w sali gimnastycznej.
Za tydzień kontynuacja tej tematyki.Tym razem nasza młodzież z Parafialnego Koła Caritas pragnie zaprosić 25 listopada do sali wiejskiej o godz.16.00 na przedstawienie pt.” Oto Polska właśnie”.
3.    W czwartek przypada w naszej parafii całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Msza św. o 9.00 w int. Parafian oraz Bractwa św. Marcina, a bezpośrednio po jej zakończeniu wystawienie Najśw. Sakramentu do wieczornej Mszy św.! Bardzo proszę o trwanie przy Panu Jezusie !!!
Program godzin adoracji wg wiosek :
9.00 – Sebastianowo;
10.00 – Mchy;
11.00 – Ługi;
12.00 – Kołacin;
13.00 – Niedźwiady;
14.00 – Charłub;
15.00 – Młodzieżowe Koło Caritas
16.00 – Ministranci i Psałterzystki. – wszyscy kandydaci do bierzmowania – kl,VII i VIII z indeksami
4.    Z okazji wspomnienia św. Cecylii – patronki muzyki kościelnej, chórów, organistów zapraszam do salki katechetycznej w najbliższą sobotę o 15.30 dzieci z chórku oraz ich rodziców na spotkanie przy herbacie i ciastku, wspólnym śpiewie.
5.    Za tydzień – ostatnia niedziela roku kościelnego – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.
6. Na bocznym ołtarzu: nowy nr Przewodnika Katolickiego, Gość Niedzielny oraz List Ks.Abp.do chorych i starszych diecezjan dotyczący zbliżających się uroczystości Nawiedzenia kopii Cudownego Obrazu MB Częstochowskiej. Proszę o zabranie i zapoznanie się z jego treścią.
7.    W kalendarzu liturgicznym wspominamy: – w poniedziałek – bł. Salomei Zak. – we wtorek – św. Rafała Kalinowskiego Pr. – w środę – Ofiarowanie NMP – w czwartek – św. Cecylii Dz. i M. – w sobotę – Św. Męczenników Andrzeja Dung – Lac Pr. i Towarzyszy.

8.  W piątek po Mszy św. katecheza dla rodziców, chrzestnych dzieci, które przyjmą chrzest św. w najbliższym czasie.

9. Bóg zapłać za pomoc i życzliwość.Niech Bóg błogosławi wszystkim w nowym tygodniu. Szczęść Boże.