17 grudnia 2017 roku – III NIEDZIELA ADWENTU

1. Dziś III NIEDZIELA ADWENTU (RADOŚCI – GAUDETE). Składka budowlana.
2. Ostatni tydzień Adwentu. Roraty – czyli Msze św. o NMP w Adwencie od poniedziałku do soboty o 17.00. Zakończenie rorat w piątek.
3. Do chorych z sakramentem pokuty i komunią św. adwentową udam się we wtorek od 9.00. Można ich zgłaszać (tylko tych , którzy nie są na liście comiesięcznych odwiedzin ).
4. W czwartek po Mszy roratniej katecheza przed chrztem.
5. W piątek będziemy przeżywali parafialną spowiedź adwentową. Przed południem od 10.00 – 11.00. po południu – od 14.30-17.00 (z przerwą 15.30-16.00).
6. W piątek po Mszy św. montaż stajenki i choinek.Dokończenie w sobotę od godz. 9.00.Sprzątanie kościoła od 13.00.
7. Za tydzień IV Niedziela Adwentu .Jest to także Wigilia Bożego Narodzenia.Zachęcam do dochowania postu, według Polskiej Tradycji. Pasterka o 24.00. W I Święto Msze św. o 10.00 i 11.30. Kolęda od środy 27 grudnia .Na początek – Kołacin.W tym roku odwiedziny duszpasterskie od nr ostatnich do pierwszych.
8. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła ,pomoc i życzliwość.Podziękowanie przesyłam zwłaszcza rodzinom i osobom, które w minionym tygodniu podzieliły się darami dla Domu dziecka w Górze.Organizowała to młodzież z Parafialnego Koła Caritas.Wczoraj prezenty zostały zawiezione,ku radości wszystkich.Bóg zapłać za okazane serce!
9. Świece „Caritas” na wigilijny stół (mała 6 zł, a duża 13 zł). Opłatki możliwe do nabycia w biurze.
10. Do nabycia nowy nr Przewodnika Katolickiego. Zamawiane przez rodziców gazety dla kandydatów do bierzmowania są do odbioru w zakrystii / cena 4 zł /.
11. Zmarł nasz parafianin – Jan Nabożny z Mchów l.63 Pogrzeb odbędzie się w Chwałkowie Kościelnym w poniedziałek – 18.12. o godz. 11.00. Dobry Jezu….
12. Niech Bóg błogosławi wszystkim na radosne przeżywanie III tygodnia Adwentu. Szczęść Boże.