OGŁOSZENIA PARAFIALNE 16 grudnia 2018 roku – III NIEDZIELA ADWENTU

1.      Dziś III NIEDZIELA ADWENTU (RADOŚCI – GAUDETE). Składka budowlana.
2.     Dzisiaj w Katedrze Poznańskiej na Mszy św. o godz.10.00 pod przewodnictwem Ks. Bp Grzegorza Balcerka, kilkunastu kleryków z V roku otrzyma posługę kandydatury.Wśród nich jest nasz kleryk Sławomir Rzepka.Gratulujemy i otaczamy stałą modlitwą Jego drogę ku kapłaństwu.Pierwsze święcenia diakonatu już 25 maja 2019.
3.     Po spotkaniu przedstawicieli Rad duszpasterskiej i ekonomicznej: 1/ podsumowanie prac elewacja kościoła – za tegoroczne prace bez długów.W przyszłym roku spróbujemy podjąć się zadania,jakim będzie położenie kostki granitowej wokół kościoła / tylko własne środki -nie będzie żadnej pomocy z zewnątrz! /2/ wstępne ustalenia dotyczące nawiedzenia cudownego Obrazu MB Częstochowskiej w lipcu 2019. 3/ salka w niedziele i uroczystości będzie rano otwarta do ostatniej Mszy św.. Prosimy, zwłaszcza rodziców z dziećmi o korzystanie z tamtejszej toalety. 4/ prośba o zrobienie poręczy przy wejściu  od ulicy NFZ i na schodach prowadzących na chór.
5.    Ostatni tydzień Adwentu. Roraty – czyli Msze św. o NMP w Adwencie od poniedziałku do soboty o 17.00
6.     Objazd chorych z sakramentem pokuty i komunią św. adwentową we wtorek 18.12. od 9.00. Można ich zgłaszać (tylko tych , którzy nie są na liście comiesięcznych odwiedzin ).
7.    W piątek 21 grudnia parafialna spowiedź adwentowa.
Zachęcam do pojednania się z P. Bogiem i bliźnimi , żeby godnie i prawdziwie po chrześcijańsku przeżywać Uroczystość Narodzin Pana Jezusa. Godziny przedpołudniowe od 10.00 – 11.00. Po południu okazja do sakramentu od 14.30 – 15.30 i po raz pierwszy wieczorem dla wracających po pracy od 19.15 – 20.00.
Na Roraty i ostatnią w tym roku katechezę proszę wszystkich kandydatów do bierzmowania.
8.    W zakrystii poświęcone opłatki,przy bocznym ołtarzu świece „Caritas” na wigilijny stół (mała 6 zł, a duża 13 zł).
9.     Na bocznym ołtarzu: Przewodnik Katolicki, Dwumiesięcznik Miłujcie się / 5 zł /, Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny dla dzieci, darmowa gazeta,kalendarz ścienny w cenie 3 zł. Do nabycia kalendarz dla rolników w cenie 25 zł i
10.    Rodzinom,które włączyły się w pomoc na rzecz potrzebujących wypełniając tytki charytatywne bardzo dziękuję.Niech Pan Jezus Wam wynagrodzi i błogosławi.
11.     Kolęda w tym roku rozpocznie się od Ługów godz. 10.00 nr 27 do 56 w piątek 28.12. Dalej od 10.00 – Mchy od nr 1 – 16 / sobota 29.12/. Dalszy plan później.
12.     Bóg zapłać za sprzątanie kościoła. Za tydzień sprzątanie /po ustawieniu choinek/ od g. 12.00.

13.    Zmarł nasz parafianin Roman Chojecki z Kołacina, lat 50. Pogrzeb odbył się w piatek. Dobry  Jezu…
14.    Niech Bóg błogosławi wszystkim na radosne przeżywanie III tygodnia Adwentu.