OGŁOSZENIA PARAFIALNE 16 czerwca 2019 roku – TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

1.    Dziś gościmy naszego ks.diakona,z którym przeżywamy Niedzielę powołań. Modlimy się w duchu wdzięczności za powołanie i niedawne święcenia oraz upraszamy Pana Jezusa o łaskę następnych . To trzecia niedziela miesiąca składka budowlana. Natomiast po Mszach św. można materialnie wspomóc nasze Arcybiskupie Seminarium Duchowne. Odpust w Zimnowodzie o 12.00.
2.    Nabożeństwo czerwcowe – codziennie po Mszy św, w sobotę i niedzielę przed Mszami św. Uczcijmy Najświętsze Serce Pana Jezusa, uczestnicząc w tej modlitwie.
3.    We wtorek o 9.00 w kościele Msza św. na zakończenie roku szkolnego. Apel do rodziców, by sami skorzystali ze spowiedzi i dopilnowali,by ich dzieci przystąpiły do sakramentu pokuty oraz komunii św. Niech będzie to wyraz wiary,miłości i wdzięczności P. Bogu za szczęśliwie zakończony rok nauki. Okazja do sakramentu pokuty od 8.00.
4.    W czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa – Boże Ciało. Udział we Mszy św. obowiązuje każdego,tak jak w niedzielę. Msza św. o 8.00. O 10.00 gromadzimy się w kościele i ruszamy w procesji do 4 ołtarzy w kierunku figury św. Józefa. Pana leśniczego poprosimy tradycyjnie o brzózki . Bardzo proszę o przygotowanie ołtarzy i trasy, udekorowanie domów, wywieszenie flag. Niech wiszą,aż do Uroczystości Najśw. Serca Pana Jezusa tj. do przyszłego piątku. Procesja zakończy się Mszą św. w kościele. Na procesję zabieramy sztandary, feretrony. Proszę panów do baldachimu i strażaków. Rodziców proszę o mobilizację i pomoc,by znalazło się jak najwięcej dziewczynek do sypania kwiatków.
5.    W oktawie Bożego Ciała Msze św., połączone z Nieszporami o Najśw. Sakramencie oraz procesja wokół kościoła o 19.00 . O obsługę w oktawie proszę przedstawicieli z poszczególnych wiosek: – w czwartek i piątek – Mchy, – w sobotę – Kołacin, – w niedzielę – po Mszy św. o 11.30 – Charłub, – w poniedziałek – Ługi, – we wtorek – Sebastianowo, – w środę – Kołacin, – w czwartek – Niedźwiady .
6.    W salce dekoracje na peregrynację MB Częstochowskiej.
7.    Do dzisiaj można jeszcze zapisać się na widowisko religijno-patriotyczne, które będzie można przeżyć 5 lipca. Koszt 60 zł.
8.    Pielgrzymka do Częstochowy. Dnia 14 lipca. Wyjazd o godz.3.00 w nocy / z soboty na niedzielę /. Koszt 60 zł. Zapisy do końca czerwca. Można zaprosić osoby spoza parafii.
9.    Zmarła nasza parafianka śp. Celina Michalak z Sebastianowa l.89. Różaniec w sob.,ndz. i pon. o 19.00 w kościele. Pogrzeb we wtorek o 12.00. Dobry Jezu….
10.    W liturgii : w pon. – św.Brata Alberta Chmielowskiego; w czw. – Boże Ciało a w pt. – św. Alojzego Gonzagi
11.    Do nabycia Przewodnik Katolicki; Gość Niedzielny ,Mały Gość dla dzieci / pamiątkowa opaska/, Miłujcie się.
12.    Dziękuję za okazaną życzliwość i pomoc,zwłaszcza tym,którzy z dobrego serca pomalowali część płotu na cmentarzu i krzyż przed kościołem. Dokończenie malowania w poniedziałek o 19.00. Życzę wszystkim błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!