OGŁOSZENIA PARAFIALNE 14 października 2018 roku – XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1.     W Polsce obchodzimy XVIII Dzień Papieski.W tym roku 16 października przypada 40 rocznica wyboru Karola Wojtyły na Papieża.Tradycyjnie Panie z Caritasu na pamiątkę będą rozprowadzały „papieskie kremówki ”. Dochód z ich sprzedaży jest przeznaczony na CARITAS. / 7 ZŁ ZA 2 SZT. W OPAKOWANIU /Przed Mszami św.Katecheza JP II. Przed kościołami w całej Polsce zbiórka na Fundację”Dzieło Nowego Tysiąclecia”- czyli na stypendia dla zdolnej młoodzieży, pochodzącej z biedniejszych rodzin.
2.     Za tydzień rozpoczynamy Tydzień Misyjny w Kościele i doroczne liczenie wiernych. Z racji III niedzieli miesiąca skladka przeznaczona będzie na nową elewację kościoła.
3.    Trwa październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Różaniec dla dzieci od pon. do piątku o 17.00, dla pozostałych po Mszy św. o 18.00, w sobotę o 17.30, a w niedzielę przed każdą Mszą św. Zachęcam do licznego uczestnictwa w tej modlitwie.
4.     Msze św. w tygodniu w poniedzialek o 8.00, od wtorku do soboty o 18.00
5 .     Już od tego tygodnia będą przyjmowane rezerwacje Mszy św od stycznia do czerwca 2019 r – na I półrocze . Wymienianki jednorazowe i wymienianki półroczne można składać w biurze parafialnym. Od tej jesieni ofiara za wpisanie jednego zmarłego czy rodziny wynosi 30 zł. Dodatkowo biuro parafialne będzie we wtorek, środę i czwartek od godz.10.00 – 11.00. Wieczorami po Mszach św. jak zwykle od wtorku do czwartku. Kartki na wymienianki jednorazowe wyłożone są na bocznych ołtarzach. Należy je wypełnić czytelnie, najlepiej drukowanymi literami.
6.    W kalendarzu liturgicznym: -w poniedziałek –Św. Teresy dz. i DK – we wtorek – św. Jadwigi Śląskiej – w środę – św. Ignacego Antiocheńskiego Bpa i M. -w czwartek -Święto – św. Łukasza Ewangelisty. Dzień modlitw za całą Służbę Zdrowia – w sobotę – św. Jana Kantego -K.
7.    Na bocznym ołtarzu: nowy nr i stary z filmem Gość Niedzielny, Przewodnik Katolicki.
8.    Bóg zapłać ks. Antoniemu Adamskiemu za posługę podczas nieobecności ks. proboszcza i parafianom za posprzątanie kościoła . Na nowy tydzień wszystkim Szczęść Boże !