OGŁOSZENIA PARAFIALNE 7 lipca 2019 roku – XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

1.     W sobotę przypada 13-tka Fatimska. O 19.00 .wystawienie Najśw. Sakramentu z modlitwą różańcową, po Mszy św. procesja. Pielgrzymka do Częstochowy z soboty na niedzielę wyjazd o godz.2.00 w nocy / sprzed kościoła. Należności za autokar 60 zł można składać po Mszach lub w biurze .Na Radio Maryja i TV Trwam zebraliśmy 470 zł.
2.     W następną II niedzielę miesiąca / 14 lipca / składka na kostkę wokół kościoła.  Bóg zapłać za ofiary złożone na kostkę granitowa wokół kościola w  II kwartale.
3.     Odpust we Włościejewkach ( MB Szkaplerznej) przypada w tym roku w niedzielę 21. lipca o godz.12.00 ( u nas nie ma Mszy św. o 11.30).Tradycyjna piesza pielgrzymka wyruszy z naszej parafii o 11.00.
4.   Trwają wakacje dla dzieci i młodzieży. Życzę ,by były przeżywane po Bożemu i bezpiecznie. Wyczulam rodziców,żeby dopilnowali codziennej modlitwy,Mszy św. w każdą niedzielę i uroczystości.
  Zbliża się wielki dzień Nawiedzenia MB w kopii cudownego Obrazu z Jasnej Góry. Do każdego domu zostanie przekazane zaproszenie i szczegółowy program. To wielkie wydarzenie będzie poprzedzone parafialnymi rekolekcjami,które rozpoczniemy w sobotę 20 lipca. Zwracam się do wszystkich parafian o duchowe ,wspólne przeżywanie tych świętych dni. Sam dzień Nawiedzenia ma być świętowany,jak niedziela!!!Przed kościołem „Mały przewodnik modlitewny”- pamiątka peregrynacji / 4,50 zł/.
6.   W liturgii wspominamy: – w poniedziałek – św.Jana z Dukili. – w czwartek – święto – św. Benedykta – patrona Europy. W piątek wspomnienie Brunona Bonifacego z Kwerfurtu Bp. i M., a w sobotę – św. Andrzeja Świerada i Benedykta Pustelników.
  . Do nabycia Przewodnik Katolicki ; Gość Niedzielny / m.in. o tym.jak rozumieć słowa „JEZU TY SIĘ TYM ZAJMIJ’ .Darmowy nr „Dobrych Nowin”.
8.    Dziękuję za wszelką okazaną życzliwość i pomoc, za posprzątanie kościoła. Życzę wszystkim błogosławionego tygodnia.