OGŁOSZENIA PARAFIALNE 12 maja 2019 – IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

1.    ​​Dziś Niedziela Dobrego Pasterza . Światowy Dzień Modlitw o powołania. Rozpoczynamy Kwartalne Dni Modlitw o powołania do służby w Kościele.
2.    Nabożeństwa majowe codziennie po Mszy św. i w wioskach w tradycyjnych miejscach ( przy figurach, krzyżach).Proszę rodziców z dziećmi o liczniejszy udział i wypraszanie pomyślnej przyszłości dla Ojczyzny. Przypominam jednocześnie o poście,który podejmujemy w tym miesiącu. Dziękuję 10 osobom, które się zapisały na listę. Mile widziani następni!
3.    W poniedziałek 13-tka Fatimska. Od maja do października z procesją światła dookoła kościoła. W maju figurę poniosą Matki dzieci komunijnych sprzed roku. Różaniec o 19.00 , po nim Msza św. Zachęcam do licznego udziału i uczczenia MB Fatimskiej / dzieci i młodzież – bierzmowani /.
4.    We wtorek o 19.00 Krąg Biblijny wyjątkowo na plebanii,bo rozpoczynamy malowanie salki katechetycznej! Sprawy w biurze parafialnym,proszę przełożyć na środę i czwartek.
5.    W piątek o 17.15 w kościele spotkanie kandydatów do bierzmowania. Pozostajemy na Mszy św. i Nabożeństwie majowym. Bezpośrednio po nim katecheza dla rodziców i chrzestnych z maja i czerwca
6.    W najbliższą sobotę wyjeżdżamy do Poznania na powitanie w naszej diecezji Kopii Ikony MB Częstochowskiej. To historyczna chwila,w której chcemy wziąć udział. Spotykamy się przed kościołem o 9.00. Koszt wynosi 20 zł / należność składamy w autokarze /.
7.    Za tydzień III Niedziela miesiąca – składka budowlana / na kostkę wokół kościoła /.
8.    Zapewne wszyscy otrzymaliśmy informację o podwyżce za wywóz śmieci . Od kwietnia parafia płaci za wywóz kontenera z cmentarza już 977 zł.  Przypomnę, że prolongata / gdy mija 20 lat od śmierci/ wynosi : od grobu podwójnego i głębinowego 400 zł na 20 lat, od pojedynczego 300zł.
9.    W kalendarzu liturgicznym : we wtorek 14 V – święto św. Macieja Ap ; w czwartek 16 V – święto św. Andrzeja Boboli – patrona Polski.
10.   Do nabycia nowy nr Przewodnika Katolickiego i Gościa Niedzielnego,Misyjne Drogi. Na bocznym ołtarzu wyraźna i wymowna zachęta do włączenia się w odmówienie Nowenny Pompejańskiej. Szczegóły na wyłożonych folderach.
11.    Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i wszelką życzliwość. Na nadchodzący tydzień niech Pan Bóg błogosławi.