OGŁOSZENIA PARAFIALNE w 100 -lecie NIEPODLEGŁOŚCI
11 listopada 2018 roku – XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA
ODPUST W PARAFII KU CZCI ŚW. MARCINA

1.     Dziś 100 Rocznica Odzyskania Niepodległości!W naszej parafii przeżywamy odpust ku czci św. Marcina Bpa. Sumę odpustową o godz. 12.00 odprawi ks. Przemysław Kujawa – proboszcz z parafii św. Krzyża z Kobylnicy. Msze św. o 10.00 i 12.00.Po Mszy o 10.00 na pamiątkę 100-lecia odzyskania Niepodległości zasadzimy drzewo „DĄB NIEPODLEGŁOŚCI – JÓZEF”.Po każdej Mszy św.można nabyć najnowszą publikację o naszym Patronie – św.Marcinie w przystępnej cenie 5 zł., wydaną przez wydawnictwo „ RAFAEL”. Po Mszy św. o 12.00 każdy zostanie obdarowany rogalikiem. Bardzo dziękuję dobroczyńcom z Ponieca i parafianom,którzy je przywieźli.
2.     Trwa świętowanie odzyskania Niepodległości.Jak co roku nauczyciele i uczniowie z naszej szkoły mają zaszczyt zaprosić parafian i gości na WIECZORNICĘ,upamiętniającą to wydarzenie.Odbędzie się ona za tydzień 18 listopada o godzinie 17.00 w sali gimnastycznej.Serdecznie zapraszamy.
3.     We wtorek przypada 13-stka Fatimska. O 16.30 różaniec św. przed Najśw. Sakr. i Figurą M. Bożej . O 17.00 Msza św.      i nabożeństwo fatimskie. Zaproszenie do udziału kieruję do wszystkich,a zwłaszcza do Grup Żywego Różańca, dzieci, młodzieży i dorosłych.
4.     W następną niedzielę składka budowlana.
5.    Corocznym zwyczajem Siostry Szarytki zapraszają w najbliższą sobotę dzieci na „Dzień radości”. Zapisy w zakrystii. Szczegóły na plakacie w bocznej kruchcie.
6.     Bóg zapłać za złożone ofiary na utrzymanie Seminarium Duchownego w Poznaniu..
7.    Na bocznym ołtarzu: nowy nr Przewodnika Katolickiego, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny dla dzieci/ w nim m.in. komiks ” Skauci Niepodległej”/ .
8    W tygodniu biuro czynne tylko w : poniedziałek po Mszy św.o 8.00 i w czwartek po Mszy św.wieczornej. W razie wezwania do chorego proszę się kontaktować z ks. dziekanem z Cerekwicy – tel.:   62-740-97-15.
9.    W kalendarzu liturgicznym przypada: – w poniedziałek – św. Jozafata Bp. i M. – we wtorek – święto – Pierwszych Polskich Męczenników oraz 13 – tka Fatimska – w sobotę – św. Elżbiety Węgierskiej – zak.
10.    Bóg zapłać za posprzątanie kościoła,kulinarne dary na odpust, za pomoc i życzliwość. Niech Bóg błogosławi wszystkim w nowym tygodniu. Szczęść Boże!