11 LUTEGO 2018 roku – VI NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś Światowy Dzień Chorego.
  2. We wtorek o północy kończy się czas hucznych zabaw.Tego dnia przypada 13-stka Fatimska.Zapraszam o 16.30 na różaniec,Mszę św. i Nabożeństwo! O 10.00 zapraszam chętne dzieci z chórku i ministrantów oraz inne na wyjazd do kina – do Jarocina -.Zapisy w zakrystii./ 5 zł i 15 zł.- dla pozostałych/.
  3. W środę popielcową zaczyna się okres Wielkiego Postu AD 2018. Msze św. o 10.00 i 17.00, podczas których nastąpi obrzęd posypania głów popiołem na znak pokuty. Tego dnia obowiązuje post ścisły( nie ma żadnej dyspensy) ! W gablocie wywieszone są wskazania pasterskie na czas Wielkiego Postu. Przed kościołami w naszej Diecezji zbiórka dobrowolnych ofiar na Caritas. Podejmijmy ochoczo postanowienia , umartwienia i posty w celu doskonalenia siebie , naprawy obyczajów i godnego przygotowania się do Wielkanocy.
  4. Proszę wszystkich Parafian o gorliwy udział w nabożeństwach wielkopostnych / dzieci komunijne z rodzicami i kandydaci do bierzmowania /. W piątki po Mszy św. Droga Krzyżowa ( w ten piątek wynagradzająca za grzechy pijaństwa ), a w niedziele o 14.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.W tym roku będzie je głosił ks.Kan.Marian Kieroń – emerytowany proboszcz z Książa. Za pobożny udział w nich można zyskać odpust zupełny! Po Gorzkich Żalach ( ok. 14.45) Msza św., przeniesiona z godz. 11.30 , na czas trwania Wielkiego Postu.
  5. Rozpoczęły sie ferie zimowe. Dzieciom i młodzieży życzę zdrowego i bezpiecznego ich przeżywania.Dzieci z chórku i ministranci mogą pojechać do kina….
  6. Siostra Anna – szarytka zaprasza Dzieci Maryi oraz inne chętne / 15 miejsc /, do wybrania się 21 lutego – środa II -go tygodnia ferii,na przeżywany i organizowany przez Siostry „Dzień radości” w Poniecu. Koszt 5 zł. Kazde dziecko otrzyma na miejscu pyszną zupę i coś słodkiego. Zapisy w tygodniu .Wyjazd sprzed kościoła o godz.10.00.Zapraszamy
  7. Msza św. w sobotę wyjątkowo o godz.16.00!!
  8. W następną niedzielę składka przeznaczona na cele remontowe naszego kościoła.
  9. Polecam nowy numer Przewodnika Katolickiego i Apostolstwo chorych dla prenumeratorów. Sprowadziliśmy kilka egzemplarzy Albumu o Ks.Abp.Antonim Baraniaku. Są do nabycia w zakrystii.
  10. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i życzliwość, a Paniom z Caritasu za przygotowanie poczęstunku dla chorych. Wszystkim życzę dobrego przeżycia ostatnich godzin karnawału i pobożnego wejścia w nowy tydzień i okres W. Postu.