11 marca 2018 roku – IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Dziś IV niedziela W. POSTU – LAETARE (RADOŚCI). Od soboty 10 marca rozpoczynamy nowennę do Św. Józefa.
2. Dziś w Katedrze Poznańskiej o godz.10.00 ,podczas Mszy św. z rąk ks. Biskupa nasz kleryk Sławomir Rzepka otrzyma posługę akolitatu.Odtąd będzie mógł udzielać komunii św. podczas Mszy św. i nabożeństw.To kolejny ważny krok w drodze ku kapłaństwu. Będzie tam nasza delegacja.My duchowo łączymy się i modlimy się za wszystkich kleryków i ich rodziny, upraszając jednocześnie łaskę nowych powołań z naszej parafii.
3. Rozpoczynamy parafialne rekolekcje wielkopostne. Będą trwały do środy włącznie. Od poniedziałku dzieci i młodzież z naszej szkoły biorą w nich udział przed południem. Plan jest wywieszony w gablocie. Poprowadzi je ks.Przemysław Kompf – proboszcz z Wierzenicy ( Od pn. do środy włącznie ofiary w czasie Mszy św. będą przeznaczone na potrzeby duszpasterskie parafii Wierzenica ).Módlmy się o Światło Ducha św. i o błogosławione owoce zarówno dla O. Rekolekcjonisty , jak i uczestników.
4. We wtorek przypada 13-stka Fatimska. Przed O godz.16.30 różaniec przed wystawionym Najśw. Sakramentem i Msza św. połączona z Nabożeństwem Fatimskim.
5. Trwa Wielki Post. Droga Krzyżowa w piątki po Mszy św.. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o 14.00 – bezpośrednio po nich Msza św. ( z 11.30).
6. Dziękuję Cechmistrzowi i Bractwu św. Marcina z Kołacina za złożone ofiary – 630 zł. Bóg zapłać kilku rodzinom za złożoną daninę diecezjalną.
7. Bóg zapłać parafianom i naszej młodzieży z Młodzieżowego Koła Caritas za zorganizowanie i dary na rzecz fundacji ”KRESY W POTRZEBIE POLACY – POLAKOM”./ 16 paczek /.
8. Za tydzień III niedziela miesiąca – składka budowlana.Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego będzie można składać w Niedzielę Palmową.
9. Zapraszamy chętnych do Poznania na Misterium Męki Pańskiej. Wyjazd z parafii 24 marca ok. godz. 18.00. Zapisy ( z wpłatą 20 zł.) w zakrystii i w biurze parafialnym.
10. Polecam nowy numer Przewodnika Katolickiego i Misyjne Drogi – 5 zł. / dwumiesięcznik poświęcony misjom /.
11. Warto dla korzyści duchowych znaleźć trochę czasu i przyjść na nauki rekolekcyjne! Dziękuję za posprzątanie kościoła. Bóg zapłać za pomoc i życzliwość.