OGŁOSZENIA PARAFIALNE 10 lutego 2019 roku – V NIEDZIELA ZWYKŁA

1.     Jutro obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Msza św. o godz.10.00, połączona z udzieleniem sakramentu chorych i błogosławieństwem NS ( z Lourdes). Bardzo serdecznie zapraszam wszystkich chorych i cierpiących na różne dolegliwości ciała i ducha. Proszę umożliwić przyjazd tym , którzy sami, o własnych siłach nie mogą dotrzeć. Panie z Parafialnego Koła Caritas przygotowują w sali wiejskiej dla wszystkich uczestników pyszne ciasto z kawą lub herbatą.
2.     W środę przypada 13-stka Fatimska. O 16.30 różaniec,a po Mszy św. nabożeństwo. Zapraszam wszystkich członków Róż różańcowych,Dzieci Maryi,bierzmowanych .
3.    W piątek proszę o przybycie na Mszę św .o 17.00 Młodzieżowe Koło Caritas. Następnie comiesięczne spotkanie.
4.    W sobotę Mszą św. o godz. 12.00 w Chwałkowie Kościelnym rozpoczną się obchody 100 rocznicy Powstania Wielkopolskiego. W programie m.in.:rekonstrukcja historyczna, prelekcja gościa honorowego, a także zwiedzanie obozowiska. Dla wszystkich jest przewidziana grochówka.
5.    Za tydzień III niedziela miesiąca -składka budowlana.   Od dłuższego czasu trwały rozmowy z kilkoma producentami granitu i hurtownikami. Po przeprowadzonych konsultacjach,został przygotowany wstępny, bardzo prawdopodobny koszt prac związanych ze zrobieniem drogi procesyjnej wokół naszego kościoła.  Prace mogłyby się zacząć w ostatnim tygodniu sierpnia. Polecam tę sprawę św. Józefowi – patronowi naszych prac, jak również hojności parafian.
6.    Pod koniec miesiąca planujemy spotkanie w sali wiejskiej wszystkich sołtysów z naszych wiosek z radnymi w sprawie peregrynacji obrazu MB Częstochowskiej 22/23 lipca 2019r. . O dokładnym terminie powiem później. Jedna rodzina na tę okazję ofiarowała nową Maryjną kapę. Bóg zapłać
7.    W środę gościliśmy naszych przyjaciół z Holandii. Ofiarowali nam wózek inwalidzki, balkonik, kulę, lichtarze i krzyż do kostnicy oraz 2 kapy. Jeśli ktoś z parafian będzie w potrzebie, proszę się zgłosić na plebanię.
8.    W kalendarzu liturgicznym wspominamy: – w poniedziałek – NMP z Lourdes; w środę 13- stka Fatimska;w czwartek – święto św. Cyryla i Metodego, Patronów Europy.
9.    Prasa katolicka na bocznym ołtarzu: Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny. Od piątku jest ustawiony stojak,na którym są wyłożone darmowe numery dwumiesięcznika „ Miłujcie się’’. Wydawnictwo księży Chrystusowców chce w ten sposób zachęcić do sięgnięcia po to bardzo wartościowe czasopismo. Cena 1 egz. na dwa miesiące to 5 zł. Proszę zabrać dla siebie i innych. O nowych nr będziemy informować.
10.     Bóg zapłać za posprzątanie kościoła, za wszelką życzliwość, pomoc! Życzę błogosławionego tygodnia.