OGŁOSZENIA PARAFIALNE
1 września 2019 roku – XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

1.  Dziś przypada 80 rocznica wybuchu II wojny światowej.Polecajmy wszystkie ofiary tego najtragiczniejszego w dziejach świata wydarzenia.
2. Dzisiaj w niedzielę o godz. 11.30 ks.Dziekan Tadeusz Lorek z Borku Wlkp.uroczyscie wprowadzi ks.Prob.Artura Kosiora w pełnienie urzędu proboszcza parafii Mchy.
3. Składam podziękowanie wszystkim, którzy uczestniczyli w minioną niedzielę w naszej uroczystości odpustowej i dożynkowej.
4. Jutro o g. 9.00 w kościele uroczysta Msza św. z okazji rozpoczynającego się Nowego Roku szkolnego 2019/2020 . Dzieci, młodzież w strojach galowych oraz ich rodziców serdecznie proszę o obecność, modlitwę i opiekę duchową przez cały rok- dopilnowanie zwłaszcza niedzielnej Mszy św., comiesięcznej spowiedzi i komunii św. i zaangażowanie w życie parafii.
5. W tym tygodniu przypada I czwartek i piątek miesiąca. W czwartek spowiedź dla wszystkich przygotowujących się do bierzmowania od 17.00 ( kl. VII i VIII oraz młodzież starsza.). Godzina Święta.z wystawionym NS. W piątek od 9.00 objazd chorych, a od 17.00 spowiedź dla uczniów szk. podstawowej ( kl.IV – VI ). W I sobotę miesiąca o 16.00 spotkanie Matek i Ojców należących do Żywego Różańca.O 16.30 różaniec wynagradzający i Msza św.z rozważaniem tajemnicy różańca – Nabożeństwo I sobót.                                                                                                                                                                                              6. Przypominam dzierżawcom ziemi parafialnej o uregulowaniu do 10 września należności za dzierżawę gruntów.
7. W liturgii wspominamy: ​​​​​​​​​​​​​​​​​​​ – we wtorek – św. Grzegorza Wielkiego Pap. i Dk, – w niedzielę – święto Narodzenia NMP. / Poświęcenie ziarna siewnego i nasion podczas każdej Mszy św./.
8. Zmarła śp.Maria Nieć z Charłubia l.86. Pogrzeb odbył się w środę.Dobry Jezu a nasz Panie…
9. Do nabycia Przewodnik Katolicki , Gość Niedzielny,darmowy nr Dobrych Nowin.
10. .Ks.Stanisław raz jeszcze dziękuje wszystkim,którzy przybyli na Mszę św. pożegnalną,,. Bóg zapłać za pomoc w przeprowadzce Ks. Stanisława  Panu Krzysztofowi  i rodzinie oraz P. Maciejowi Prezesowi Straży Pożarnej i Druhom oraz za  wszelką , okazaną życzliwość i pamiątkowe prezenty .Życzę wszystkim dobrego tygodnia, Szczęść Boże !