OGŁOSZENIA PARAFIALNE    1 kwietnia 2018 r.    – NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

Życzenia Wielkanocne przesłał do Nas Ks. Arcybiskup Metropolita Poznański – są w całości wywieszone w gablocie. Dołączam się do nich życząc, by Zmartwychwstały Chrystus przekonał wszystkich, że Miłość jest zawsze silniejsza niż nienawiść, że jest Mocniejsza od śmierci. Niech radość wielkanocnego Alleluja sięgnie głębi każdego waszego serca. Niech będzie zadatkiem i zapowiedzią Wiecznego świętowania z Jezusem Zmartwychwstałym ! Szczęść Boże!

1. Jutro Poniedziałek Wielkanocny. Msze św. – jak w niedziele 8.00;10.00 i 11.30. W Polsce wspieramy materialnie i duchowo KUL ( taca). U nas po każdej Mszy św. błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych ( poświęcenie nowych! ) Pamiątka dla każdego kierowcy.
Trwa Nowenna przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Codziennie 15 minut przed Mszą św. Koronka.
2. Składam serdeczne podziękowanie: Paniom,dzieciom, młodzieżowemu Kołu Caritas- za wkład serca i prace przy dekoracji Ciemnicy oraz Grobu Pańskiego,służbie liturgicznej z ks.klerykiem na czele,za piękne przygotowanie liturgii,Druhowi Maciejowi – Prezesowi i wszystkim pełniącym zaszczytną wartę przy grobie Pańskim i podczas procesji,Paniom ze sztandarami i feretronami,Panom nisącym baldachim i wszystkim, którzy brali udział w całym Triduum Paschalnym oraz za adorację Pana Jezusa w grobie .Wszystkim z całego serca Bóg zapłać.
3. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego. Na Mszy św. o 11.30 dzieci złożą w procesji z darami odłożone w Wielkim Poście ofiary w skarbonkach na Caritas. Po południu o 15.00 Uroczyste nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
4. W tym tygodniu przypada I czwartek,piątek i sobota miesiąca. W czwartek po Mszy św. Godzina św. w intencj powołań do służby Bożej.Spowiedź dla młodzieży od 17.30.W piątek nie obowiązuje post ( z racji oktawy wielkanocnej ).Objazd chorych od godz.9.00. Od 17.00 wystawienie NS i spowiedź dla dzieci.
5. W I-szą sobotę miesiąca o 15.00 w salce spotkanie Dzieci Maryi.O 16.00 spotkanie Matek i Ojców Różańcowych. O 16.30 zapraszam na różaniec i Nabożeństwo I sobót miesiąca.
6. W Wielki Piątek zmarła nasza parafianka śp. Maria Gendera z Niedźwiad l.93. Pogrzeb w środę o godz.13.00. Od niedzieli do wtorku różaniec w kościele o godz.19.00. Wieczny odpoczynek ……
7. Za tydzień ofiary w czasie Mszy św. na ogrzewanie i oświetlenie kościoła / ostatnie w tym sezonie /.
8. Msze św. w tygodniu o godz. 18.00.
9. Zachęcam do czytania gazet katolickich: Przewodnik Katolicki, Misyjne Drogi,Apostolstwo chorych.
10. Bóg zapłać za wszelką okazaną pomoc i życzliwość, za świąteczne kulinarne dary. Życzę błogosławionego tygodnia poświątecznego !!!