Witamy na naszej nowej stronie.

W 2010 roku powstała pierwsza wersja strony parafialnej, oparta wtedy na ówczesny czas nowoczesnym systemie do zarządzania, wraz z pierwszą skórką. Niewiele osób zapewne pamięta jak ona nawet wyglądała, była przygotowana na domyślnym szablonie systemu Joomla 1.6. Od tego czasu, przez kolejne prawie 7lat, dokonywano kolejnych modyfikacji starego szablonu, zostawiając system ten sam.

Strona z uwagi na swój wiek, a także fakt, że wiele jej elementów stało się już przestażałych, a złożoność modyfikacji uniemożliwiała aktualizację do najnowszej wspieranej wersji systemu Joomla, pojawiały się sporadyczne awarie, a także szeroko rozwinęły się technologie związane z rynkiem mobilnym, postanowiłem dokonać aktualizacji zarówno silnika aplikacji, wdrażając zupełnie nowy, jak i wyglądu parafiamchy.pl. Niestety aktualizacja systemu, po kilku próbach okazała się to niemożliwa do zrealizowania na starej wersji, dlatego powstała koncepcja i zaprojektowałem nową wersję, zgodnie z tym co wcześniej już wspomniałem.

Charakteryzuje się ona tym, że system dla obsługi uległ uproszczeniu, jest mechanizmem modułowym, który pozwoli rozbudować stronę jeżeli zajdzie taka potrzeba. Zarządzanie zasobami stało się przyjaźniejsze, a sam odbiór treści od strony frontendowej bardziej przystosowany dla użytkownika, ponieważ zasoby są przygotowane zarówno dla komputerów, tabletów, jak i urządzeń mobilnych. Nie ma znaczenia tutaj system operacyjny, a także przeglądarka (z wyjątkiem niższowych rozwiązań, które mogą nie wspierać pewnych rozwiązań związanych z CSS, lub Java Script). Z analiz jakie zostały przeprowadzone, odwiedzajacy nie korzystają jednak z takich rozwiązań, w związku z powyższym przystosowanie się do tych aplikacji zostało pominięte.

Z uwagi na architekturę nowego rozwiązania również zniknęły niektóre treści. Większość pojawi się ponownie, ponieważ sukcesywnie będzie dodawana do strony, jednak nie pojawią się tam wszystkie.

Kilka statystyk:

Średnio dziennie w 2016 i 2017 roku mieliśmy  217 odwiedziny
Średnia miesięczna odwiedzin wynosiła  6789
Od 08.2010 mieliśmy     441 296 odwiedzin, co do takiej strony jak nasza jest dobrym wynikiem.

Stara wersja wyglądała tak, służyła nam wiele lat: