OGŁOSZENIA PARAFIALNE 14 lipca 2019 roku – XV NIEDZIELA ZWYKŁA

1.     Dziś w nocy wyruszyła pielgrzymka autokarowa do Częstochowy. Nasi wierni reprezentują całą parafię,żeby oficjalnie zaprosić Matkę Bożą w czasie Jej Nawiedzenia,które będziemy przeżywali za 10 dni. Dziękuję ks.Kan.Markowi Maćkowiakowi za obecność i zastępstwo.
2.     Na mocy Dekretu ks. Abp Stanisława Gądeckiego z dnia 12 lipca, ks..Proboszcz Stanisław Łopuszański obejmie nową parafię pw. Św.Marcina w Dusznikach Wlkp. Swoje obowiązki rozpocznie z dniem 1 września 2019r.
3.     Dziś wyjątkowo w II – gą niedzielę miesiąca składka budowlana. Bóg zapłać za złożone ofiary. W minionym tygodniu został pomalowany mur wokół naszego kościoła. W tygodniu zostaną zamontowane :brama i 3 furtki pomalowane proszkowo i przywiezione przez firmę Pana Damiana i Pawła Maciejewskich z Książa,którym za ich dar serca bardzo dziękujemy.
4.     Odpust we Włościejewkach MB Szkaplerznej za tydzień 21. lipca o godz.12.00 ( u nas nie ma Mszy św. o 11.30). Tradycyjna piesza pielgrzymka wyruszy z naszej parafii o 11.00.
5.     Zbliża się wielki dzień Nawiedzenia MB w kopii cudownego Obrazu z Jasnej Góry. Do każdej rodziny dotarł szczegółowy plan ,który jest jednocześnie serdecznym zaproszeniem do uczestniczenia w tych historycznych chwilach. To wielkie wydarzenie będzie poprzedzone parafialnymi rekolekcjami, które rozpoczniemy w sobotę 20 lipca. Zwracam się do wszystkich parafian o duchowe , wspólne przeżywanie tych świętych dni. Sam dzień Nawiedzenia ma być świętowany,jak niedziela ! Rekolekcje poprowadzi O.Emilian Siegel – Pallotyn. Można na środę 24 składać intencje mszalne na Msze św. o 9.00; 12.00 i 15.00.
6.     W liturgii wspominamy: – w poniedziałek – św. Bonawentury. – we wtorek – MB Szkaplerznej.
7.     Do nabycia Przewodnik Katolicki , Gość Niedzielny .oraz darmowe pisma z Łagiewnik.
8.     Dziękuję za wszelką okazaną życzliwość i pomoc, za posprzątanie kościoła oraz za dostarczone dary kulinarne. Życzę wszystkim błogosławionego tygodnia.